Złoto podkreślił do końca roku?

Druga fala zakażeń Covid na całym świecie spowodowała coraz bardziej rygorystyczne blokady, które z kolei doprowadziły do ponownego pojawienia się niepewności w perspektywie krótkoterminowej wzrostu i przyćmiewają pozytywne zmiany w szczepionkach, które oferują bardziej optymistyczne spojrzenie na perspektywę średniookresową. To prawda, umiar w działalności był powszechnie oczekiwany po fali Q3, jak gospodarki ponownie po zamknięciu pandemii. Ale podczas gdy nowe ograniczenia są mniej uciążliwe, warunki zimowe zaostrzy negatywne skutki i doda do obaw o bał podwójnej recesji dip.

Jednocześnie wzrost gospodarczy w USA jest postrzegany jako zagrożony, biorąc pod uwagę brak dodatkowych bodźców fiskalnych, a wiele środków pomocowych wygasa pod koniec roku. W związku z tym, uwaga zostanie podzielona między wirusa i blokady, a cornucopia danych, które będą odzwierciedlać więcej gospodarki Q4. Nastroje producentów, na przykład, jest gotowy do listopada pull-back do jeszcze podwyższony poziom, z wiatrem z rosnących covid-19 obawy i pojawiających się zakłóceń blokady. Presja wzrostowa na produkcję pozostaje w mocy ze względu na chude zapasy i utrzymującą się silną sprzedaż, pomimo nowych ograniczeń w działalności turystycznej i restauracyjnej.

Rynki kapitałowe tymczasem są na pozytywnym terytorium, aby rozpocząć to święto skrócone week. Ogłoszenie przez AstraZeneca, że jego szczepionka jest w 90% skuteczna w badaniach, stawia trzecie leczenie wirusa w pracach, wspierając optymistyczne perspektywy średnioterminowe dla gospodarki. Ponadto pojawiły się oznaki postępu w sprawie brexitu, co również zapewniło pewne poparcie dla akcji. USA100 jest o 0,4% wyższa w handlu przedrynkowym, USA500 jest w górę o 0,6%, a USA30 wzrosła o 0,7%. Europejskie bourses są ostrożnie wyższe, z GER30 0,6% w zielonym, ale UK100 mieszkanie. Japońska giełda jest zamknięta na wakacje.

Commodities są jednak nieco mieszane, z energies i większość metalów (miedź, platyna, pallad) na poziomie ostatnio widzianym we wrześniu jako front szczepionki Covid pod warunkiem wsparcia, wraz z oczekiwaniami, że OPEC + przedłuży cięcia produkcji ropy naftowej na dodatkowe 3 miesiące począwszy od stycznia. Złoto i srebro są jednak wykluczone, ponieważ popyt na metale szlachetne znajduje się pod presją w tym roku, podczas gdy wzrost apetytu na ryzyko ciąży również na metalach szlachetnych i obligacjach.

Technicznie długoterminowe byki gold nadal sprawują kontrolę, ponieważ aktywa pozostają znacznie powyżej marcowej paniki i kluczowego wsparcia na poziomie 1800 USD. To było niepewny w ciągu ostatnich 3 tygodni w $1,850-$1,970 obszarze, tworząc trójkąt malejący, po wycofaniu się z rekordowych maksimów i 50-DMA.

Jednakże istnieje niejasna perspektywa, ponieważ aktywa znajdują się w trójkącie prezentując neutralne perspektywy, z impetem zgodnym z tym scenariuszem, jak również, a codzienne MACD i RSI są bliskie neutralne, promowanie konsolidacji w żółtym metalu. Perspektywa krótkoterminowa odzwierciedla rosnącą presję spadkową, jednak tak długo, jak podłoga na 18351840 (38,2% Fib i podwójne dzienne fraktalne) pozostaje nietykalny, pullback może być ograniczona. Breakout tego obszaru może otworzyć drzwi do szczytu lipca (1818), 200-DMA (1800), a nawet 50% Fib retracement (1760) zestaw od 2020 r. dno.

Do góry, kluczowym oporem może być górna linia trójkąta opadającego, która zbiega się z 23,6% Fib. 1.932. , a ostatni szczyt na poziomie 1970. Tradycyjnie złoto jest doceniane w grudniu i styczniu. Jak widać poniżej, historycznie, Złoto i ogólnie metale szlachetne mają tendencję do wzrostu w ciągu pierwszych kilku miesięcy roku, jak to jest w rajdzie w ostatnim miesiącu roku (grudzień), ale deprecjonuje na początku nowego roku przed kolejnym wzrostem.

Stąd następny cel cena byków wzrost może być do produkcji silne zamknięcie w kontraktach terminowych grudnia, ale tylko wtedy, gdy uda im się pokonać kluczowy opór na wysokim w listopadzie 1966,10 dolarów.

Złoto podkreślił do końca roku?

Click tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Żadne z nich nie zawiera lub nie powinno być uważane za zawierające doradztwo inwestycyjne lub rekomendację wytę jako rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.