XAUUSD – Złoto zmienia się w stosunku do dolara amerykańskiego.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 10, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

XAUUSD, H4

W tym tygodniu nastroje na rynku wahały się z powodu różnych czynników. Zaczęło się od pozytywnego testu Covid-19 prezydenta Trumpa, a następnie tweet Trumpa we wtorek, że nie będzie negocjacji w sprawie środków pomocowych do czasu zakończenia wyborów. Trump powiedział wczoraj Fox News: “Zacząłem widzieć postępy w negocjacjach” i “To świetna okazja, aby coś zrobić”. W rezultacie rynki akcji zebrały się, a popyt na dolara spadł.

Jednawszy, wczorajszy ruch cen złota miał miejsce podczas ogłaszania wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Liczba ta wyszła na 840K, nieco niższa niż poprzednia, ale wyższa niż prognoza 820K, natychmiast powodując osłabienie dolara. W tym samym czasie złoto uderzyło w kluczowy opór na poziomie 1900 USD i spadło do najniższego poziomu 1881 USD, po czym dziś rano powróciło do poziomu 1910 USD.

W perspektywie technicznej, w middle termin ceny złota są wciężają w trend spadkowy. Jak cena złota próbuje wrócić do góry, pierwszy opór jest na dwa tygodnie wysoki na 1918 dolarów, co może pozwolić nam zobaczyć kolejny test MA200 po wtorkowym nieprzełamać się po tweet Trumpa, podczas gdy 1900 dolarów stanie się głównym wsparciem today.

Nie ma dziś większych wiadomości w kalendarzu gospodarczym USA, ale istnieje możliwość zmienności z innych wiadomości, takich jak środki pomocy fiskalnej USA.

Kliknij tutaj do wyświetlić kalendarz ekonomiczny lub darmowe webinar.

Chayut Vachirathanakit Market Analyst – Biuro Edukacyjne HF – Tajlandia

Warning: Materiał ten został przygotowany do ogólnej komunikacji marketingowej. Aby dostarczyć informacji tylko I nie jest uważany za niezależne badania inwestycyjne Żadna część niniejszego komunikatu zawiera lub powinny być uważane za zawierające doradztwo inwestycyjne lub pozyskiwania inwestycji Lub pozyskiwania w celu zakupu lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. Wszystkie informacje są zbierane z renomowanych źródeł. I wszystkie informacje zawierają wskaźniki wyników z przeszłości Nie jest to gwarancja lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy powinni mieć świadomość, że każda inwestycja Istnieje pewien stopień niepewności w produktach lewarowanych. I ten rodzaj inwestycji wiąże się z wysokim poziomem ryzyka. Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za to, że nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty. Wynikające z inwestycji wykorzystujących informacje wygenerowane w niniejszym komunikacie Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani rozpowszechniana. Bez naszej pisemnej zgody