Wydarzenia makro & News – 25 listopada 2020

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 28, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

FX News Dzisiaj

USD ponownie słabszy – Pozytywny sentyment podnosi Akcje (US500 nowy ATH, DOW ponad 30k po raz pierwszy w historii, Nikkei zamknął wzloty +0,5%), Ropa (USOil ponad 45 USD) i Bitcoin (szturchnął ponad 19K) wszystko w górę. Złoto w dół, aby przetestować $1800, JPY & Commodity waluty cool. Overnight słabszy od oczekiwań AUD & JPY. Biden przedstawił czołowy zespół polityki zagranicznej i bezpieczeństwa “Ameryka jest z powrotem i gotowa do przewodu światu, a nie odwrotu od niego”. Zasięg z WH był “szczery”. Ostatni pełny dzień handlu w tym tygodniu. Tesla +6,43%.

Dzisie – US Durable Goods, GDP (drugi odczyt), Core PCE (Prelim), University of Michigan Survey, PRZEGLĄD STABILNOŚCI FINANSOWEJ EBC, Kanclerz Wielkiej Brytanii Sunak November Update, FOMC Minutes.

Biggest (FX) Mover @ (07:30 GMT) GBPAUD (+0,47%) – Zepsuł trend spadkowy jako podłoga na poziomie 1,8120 w posiadaniu, 20 & 50 MA break at 1.8185. Szybkie PM wyrównane i trendy wyższe, RSI 57 i rośnie, MACD histogram & linia sygnału wyrównane wyżej, ale pozostają poniżej 0-line, Stochs. wzrost, ale jeszcze nie OB. H1 ATR 0.0020, Daily ATR 0.126.

Dolar zachował złagodzenie stronniczości, podczas gdy blok dolara i inne waluty towarowe i cykliczne zachowały umocnienie, chociaż dynamika nieco w trakcie handlu, na otwarte europejskie rynki międzybankowe.

Podczas gdy MSCI World Index wczoraj taktowany nowy rekord wysoki, nastroje na azjatyckich rynkach akcji był bardziej mieszany, z Japonii Nikkei uderzenie nowego 29-miesięcznego wysokiego, podczas gdy główne chińskie indeksy spadły wśród rosnących niespłaconych długów korporacyjnych w Chinach, który wyciągnął MSCI Asia-Pacific indeks niższe, choć skromnie tak.

Kontrakty terminowe na indeksy akcji w USA wykazują niewielkie zyski. Indeks Dow Jones po raz pierwszy w historii zamknął się powyżej poziomu 30 000. Akcje w sektorze energetycznym były znaczącym outperformer późno, o 34% do tej pory w tym miesiącu. Ceny ropy naftowej w stanie niekiedy wzrosły dziś do najwyższego poziomu od początku marca, zyskując na kombinacie nastrojów i dyscypliny ryzyka ze strony krajów OPEC+ w utrzymaniu kwot produkcji. Metale nieszlachetne pozostają licytowane. Ceny miedzi wzrosły dziś do najwyższych poziomów od lutego 2014 roku.

Nastroje inwestorów prawdopodobnie pozostaną ogólnie rzecz biorąc, na optymizmie dla drogi wspomaganej szczepionką z powrotem do normalności w 2021 r., wraz z formalnym rozpoczęciem procesu transformacji Bidena (uspokajający dowód, że konstytucja i instytucje USA zachowują szacunek), oczekiwana nominacja byłego przewodniczącego Fed Yellen na sekretarza skarbu, przekonanie, że UE i Wielka Brytania osiągną porozumienie handlowe, ogromna płynność ze strony światowych banków centralnych, perspektywy większej stymulacji fiskalnej i łagodna presja inflacyjna. Składniki do ery bańki na rynkach aktywów są na miejscu, co może pociągać za sobą ewentualną awarię.

Wśród walut dzisiaj, USDIndex wysłana dwa dni niskie na 92,06, który jest 4 pipsy nieśmiały z 12-tygodniowego niskiego, który był widziany w poniedziałek. EURUSD podniósł się do 16-dniowego maksimum na poziomie 1,1914, co jest 7 pipsami nieśmiały co do 12-tygodniowego wysokiego terenu. USDJPY plied sub-20-pip zakres w pobliżu 104.50. Jen zanotował nowe spadki w stosunku do innych walut, w tym dwutygodniowego minimum zarówno w stosunku do euro, jak i dolara australijskiego, przed odbiciem. AUD-USD osiągnął 12-tygodniowy szczyt na poziomie 0,7373, po czym wycofał się poniżej 0,7350. Dolar Kiwi widział podobne up-then-down akcji cen, choć wysoki był poniżej 29-miesięcznego szczytu, który był widziany wczoraj w stosunku do dolara amerykańskiego. USDCAD zanotował 15-dniowy poziom 1,2988.

Click tutaj dostęp do kalendarza ekonomicznego HotForex

Stuart Cowell

Head Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.