Wszystko dzieje się w Chinach, jest teraz niepokojące. Pięć rzeczy do oglądania. |. Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o March 18, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Nie wiem, jak zarządzają ten jeden Przycisk Adam Poniedziałek, 14/03/2022 | 18:47 GMT-0 14/03/2022 | 18:47 GMT-0 0 Wszyscy angi na rynkach wokół wojny na Ukrainie, inflacja Podwyżki stawek Fed tonący, co może być jednym wielkim katalizatorem do ostrych spowolnienia w globalnym wzroście: Chiny.

WSZYSTKO Nagle jest nie tak w Chinach, ponieważ zbieżność wydarzeń grozi podcięta cokolwiek w pobliżu celu Pekinu o 5,5% wzrostu PKB w tym roku.

1) Kovid Eundebreak

Przypadki Covid w Chinach są wysokości dwuletni. Koszmar scenariusz jest taki, że coś takiego jak Hong Kong się rozwija, gdzie garść przypadków wykładniczo wzrastał do +30 000 dziennie i całkowicie niekontrolowane rozprzestrzenianie się.

Prowincja Jilin (11-milionów ludności) poszła w Lockdown wraz z Szanghajiem i Shenzhen. Byłem zaskoczony chorobą Chin do tłumienia różnych fal Z Covid, ale Omicron jest najtrudniejszym testem z 27 z 31 prowincji zgłaszających lokalne łącznie 2125 przypadków.

2) Inflacja towarów

Istnieje pokusa, aby zobaczyć wschodzące rynki jako monolityczne, ale wyróżnienie # 1 w moim umyśle jest między towarami eksportujących rynki wschodzące (Latam, Afryka, Bliski Wschód) i importerów towarowych (Indie, Chiny, Turcja) . Ta rozbieżność zostanie otwarta w ciągu roku, gdy pieniądze przepływa z dawnej kategorii do tego ostatniego. Chiny są wrażliwe społecznie do wysokich cen towarów.

3) Rynek nieruchomości

Implozja Evergrande w zeszłym roku miała wszystkich oglądających Chiny dotyczące oznak zaraźliwości i kiedy się nie zdarzyło się, rynek stracił nacisk. Ból pogarsza się. W styczniu sprzedaż paczek ziemnych przez urzędników samorządowych spadła o 72% r / r. Straty odbijają się w całym sektorze z obligacjami, teraz przynoszącym w górę o 25%, a ceny mają spadł w 14 prostych dniach.

4) Chiny Tech Implosion

KWEB to US ETF, który śledzi chińskie akcje Techniki.

Istnieje wmywanie technologiczne na całym świecie, ale chińskie zapasy techniczne stają się podwójnie ze względu na pojawienie się wielkiej zaporę. US Tech jest odcięta z Chin i Vice Versa. Szczyt tego przyszedł właśnie w tym czasie Jack Ma zniknął i od tego czasu zasygnalizował, że chińskie firmy techniczne będą pracować dla państwa, a nie dla akcjonariuszy.

5) Dżem bankowy centralny

wysokie ceny towarów i globalna inflacja łączą ręce PBOCS. Wraz z głowicami w Chinach z Covid i upadek rynku nieruchomości, normalny impuls byłby w celu ułatwienia złagodzenia polityki, ale rosnąca inflacja może stłumić tę odpowiedź. Istnieją z pewnością dźwignie, że Chiny mogą ciągnąć, ale nie jest proste, jak wyglądało rok temu.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej