Vipshop: Czego można się spodziewać po likwidacji Archegosa?

Wysłany przez:

Najnowsze wiadomości z Credit Suisse po incydencie likwidacji Archegos Capital jest to, że po raz kolejny sprzedał swoje akcje związane z funduszem, o łącznej wartości ponad 2 miliardów dolarów, w tym aż 14 milionów akcji Vipshop. W rzeczywistości, ponieważ wiadomość o likwidacji Archegosa została upubliczniona, wiele banków, takich jak Goldman Sachs, Morgan Stanley, Deutsche Bank i Wells Fargo Bank, natychmiast wymusiło likwidację pozycji spółki. Według szacunków Bloomberga, likwidacja funduszu hedgingowego może spowodować stratę 100 miliardów dolarów amerykańskich, co oznacza, że jest więcej zapasów do sprzedania.

Vipshop ma siedzibę w wielu miejscach w Chinach i działa głównie jako firma zajmująca się zakupami online. Produkty sprzedawane na jego stronie internetowej obejmują odzież, kosmetyki, codzienne potrzeby, zabawki itp. Po wiadomości o katastrofie Archegos złamał, cena akcji Vipshop również zrezygnował z zysków w ciągu ostatnich kilku tygodni i spadł do niskiego US 24,75 dolarów. 30 marca Vipshop ogłosił odkupienie 500 milionów dolarów amerykańskich akcji; jednak ta wiadomość tylko podwyższyła cenę akcji do maksymalnie 32,38 USD w krótkim okresie. Na wczorajszym zamknięciu, cena akcji spółki nadal znajduje się pod presją poniżej poziomu 30 USD, na $ 29.75.

Na giełdzie, ludzie często mówią: “Zły tydzień lub dwa nie wyeliminuje długoterminowego trendu wzrostowego”, co oznacza, że cena akcji jest ostatecznie kierować się wartością firmy, a wartość ta określa, czy inwestorzy zdecydują się nadal posiadać akcje spółki. Dlatego, gdy cena akcji spada, na przykład w przypadku Vipshop, musimy mieć dogłębne zrozumienie charakteru firmy, zanim będziemy mogli zdecydować, czy warto kontynuować utrzymywanie, lub ustanowić nową pozycję po niskiej cenie.

W ubiegłym roku zysk Vipshopu na akcję i wielkość sprzedaży wzrósł odpowiednio o 23,68% i 22,15%. Skuteczna sprzedaż towarów i strategia marki, solidna sieć łańcucha dostaw, liczba aktywnych klientów i wzrost zamówień zapewniły pozytywne wsparcie dla firmy. W zasadzie zarówno sprzedaż, jak i wzrost przychodów firmy w ciągu ostatnich pięciu lat wzrost o ponad 150% . Może to odzwierciedlać, że Vipshop nadal ma potencjał do ciągłego wzrostu.

Od wybuchu pandemii, większość firm prowadzących działalność online skorzystała. Sondaż przeprowadzony przez obserwatorium Netcomm Suisse w Szwajcarii i Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie Handlu i Rozwoju (UNCTAD) wykazał, że z 227 ankietowanych chińskich konsumentów 78% respondentów stwierdziło, że są teraz bardziej skłonni do zakupów online. Wynik ten jest znacznie wyższy niż w pozostałych 8 krajach:

Vipshop: Czego można się spodziewać po likwidacji Archegosa?

Figure 1: Tendencja zakupów online wśród konsumentów w dziewięciu krajach podczas pandemii. Źródło: https://unctad.org/system/files/official-document/dtlstictinf2020d1_en.pdf

Ponadto badanie wykazało również odsetek aktywnych kupujących online, którzy dokonują zakupów online co najmniej raz na 2 miesiące, jak pokazano na Figure 2:

Vipshop: Czego można się spodziewać po likwidacji Archegosa?

Figure 2: Odsetek aktywnych kupujących online, którzy robią zakupy online co najmniej raz na 2 miesiące. Źródło: https://unctad.org/system/files/official-document/dtlstictinf2020d1_en.pdf

Dane pokazują, że podczas pandemii liczba osób, które kupiły kosmetyki i artykuły higieny osobistej online co najmniej raz na dwa miesiące, odnotowała wzrost o 6%, podczas gdy liczba osób, które kupiły odzież i akcesoria online, odnotowała wzrost o 2%. Chociaż niestety dane nie zostały udoskonalone w stosunku do konsumpcji różnych produktów w różnych krajach, widzimy na tej podstawie, że pandemia pomogła Vipshopowi, który sprzedaje głównie kosmetyki i odzież.

Vipshop: Czego można się spodziewać po likwidacji Archegosa?

Figure 3: Chińscy i tureccy konsumenci są najbardziej skłonni do kontynuowania zakupów online po pandemii. Źródło: https://unctad.org/system/files/official-document/dtlstictinf2020d1_en.pdf

Warto zauważyć, że wśród chińskich konsumentów, z którymi przeprowadzono wywiady 62% stwierdziło, że są bardziej skłonni do kontynuowania zakupów online po zakończeniu pandemii, podczas gdy mniej niż 5% powiedziało, że wolą robić zakupy w sklepach fizycznych.

Na podstawie powyższych danych, na dobrą wiadomością dla Vipshop, zarówno podczas pandemii, jak i po jej zakończeniu. Oczywiście musimy powrócić do podstaw firmy w koniec; , o ile firma może utrzymać swoją podstawową konkurencyjność, zapewnić zadowalające usługi i utrzymać klientów, a nawet skutecznie rozwinąć większą bazę klientów, perspektywy firmy będą pozytywne.

Vipshop: Czego można się spodziewać po likwidacji Archegosa?

Wykres tygodnie pokazuje że #Vipshop cena akcji zanotowała silny spadek o ponad 47% od wysokiego poziomu 45,99, 45, Obecnie próbuje przetestować i przebić się przez kluczowe wsparcie 30.00. Na tym samym poziomie, zęby linii krokodyla (czerwony) są również włączone. Chociaż wskaźnik jest długo ułożone, jego zielone i czerwone średnie ruchome odwróciły się w dół. Ponadto wskaźnik AO pokazuje, że czerwona kolumna stopniowo się kurczy; wskaźnik siły względnej (RSI) jest na poziomie 50, a szybka linia Stochastics jest poniżej poziomu 50.

Vipshop: Czego można się spodziewać po likwidacji Archegosa?

Judging z wykresu dziedzicowego, AO znajduje się w strefie ujemnej, ale czerwona kolumna zamieniła się w białą kolumnę. Jeśli chodzi o krótkoterminowe trendy, jeśli cena akcji odbije się, górny opór skupi się na 32,85 (codziennie FR38,2%) i 35,35 do 36,15. Jeśli cena akcji z powodzeniem przebije się przez obecne kluczowe wsparcie 30,00, poniższy cel skupi się na niskim punkcie obserwowanym w dniach 26– 24,75 do 25,15 (tygodniowy FR50,0%) Obszar. Drugie kluczowe wsparcie to 20,25 (tygodniowy FR61,8%).

Click here dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Larince Zhang

Market Analyst – HF Educational Office

Disclaimer: Tego materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzują się przez pewien stopień niepewności oraz że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.