USD & YEN w popytie – Akcje znów zatapiają się

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 31, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Dollar i Yen są wyżej na pozycji bezpiecznej przystani, a Bitcoin osiągnął najlepszy poziom od prawie trzech lat. Us Treasuries pozostały poparte jak płynny kapitał szuka portu, z dolara gospodarstwa pomimo 10bp spadek 10-letni t-note wydajność od ubiegłego czwartku, który widział spadek różnicy wydajności USA w stosunku do rówieśników, w tym Bund. Dolar jest również nieco ponad 1% w górę na złoto w ciągu ostatniego tygodnia w kolejnym potwierdzeniu, że waluta funkcjonuje jako bezpieczna przystań.

usd & yen w popytie – akcje znów zatapiają się

amerykańskich i europejskich rynków akcji nadal znacznie gorsze od azjatyckich odpowiedników, przy czym ten ostatni region radzi sobie znacznie lepiej w odniesieniu do sytuacji Covid. Pomogło to wrażliwej na ryzyko taryfy dolara australijskiego lepiej niż byłoby inaczej. AUDUSD zanotował 13-dniowy wzrost na poziomie 0,7157 po czym skręcił w dół do poziomów zbliżonych do bez zmian netto. Jeśli chodzi o dolara amerykańskiego, USDIndex wzrósł o 0,4% w pegging osiem dni wysoki na 93,37, podczas gdy EURUSD jednocześnie spadł do dziewięciu dni niskie w pobliżu 1.1746. Cable spadła o prawie taką samą wielkość w drukowaniu dwa dni niskie na 1.2968. Funt utrzymuje się stabilnie w stosunku do euro. Rozmowy między UE a Wielką Brytanią będą kontynuowane w Londynie dzisiaj, zanim jutro przeniosą się do Brukseli. Podobno pracują do połowy listopada. Uczestnicy rynku są ostrożnie optymistycznie nastawieni do osiągnięcia co najmniej wąskiego porozumienia o wolnym handlu, ale wciąż czekają na konkretne wieści, że obie strony osiągnęły przełom w kluczowych kwestiach. Wynik jena przechylił się USDJPY niższe, z parą uderzając pięć tygodni niskie na 104.15 w tym, co jest teraz trzeci z rzędu tydzień spadku. Biorąc pod uwagę rzeczywistą przewagę jena różnicy stóp procentowych nad dolarem, istnieje matematyczna logika słabości nominalnego kursu dolara w stosunku do jena. Gdzie indziej, blisko 4% spadek cen ropy naftowej podniósł USDCAD do nowego 9-dniowego maksimum na 1.3239.

usd & yen w popytie – akcje znów zatapiają się

Europejskie rynki akcji wyprzedają się, a francuski CAC 40 jest liderem i traci 3,5% na początku handlu w obliczu spekulacji lockdown. Niemcy również prowadzi rozmowy kryzysowe po kolejnym skokowym wzroście liczby nowych zakażeń, a GER30 stracił do tej pory -3,2%, podczas gdy UK100 spadł -2,3%. Pozytywne wiadomości firmy są ignorowane na tle rozwoju wirusów, z banków, samochodów, żywności i napojów firm wśród wielkich zwycięzców z sektora samochodowego wyłaniasię z kryzysu i pobytu w domu handlu zwiększenie napojów i żywności. Spready w strefie euro pogłębiają się w międzyczasie, gdy awersja do ryzyka rośnie, a włoska rentowność 10-letnich obligacji wzrosła o 4,5 pb, podczas gdy rentowność niemieckiego Bundu spadła z powrotem -1,9 pb do -0,64%.

Klick tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Stuart Cowell

Head Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.