Trzy porady księgowe Twoja firma musi przestrzegać

Opublikowany przez Andrzej Nowak o June 26, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Istnieje tak wiele sposobów prowadzenia udanego biznesu, a nikt nie jest z natury lepszy niż ktokolwiek inny. Jeśli jednak rozumiesz kilka podstawowych najlepszych praktyk księgowych, Twój sukces będzie o wiele łatwiejszy do osiągnięcia. Aby upewnić się, że Twoja firma działa jak najbardziej wydajnie i skutecznie, rozważ następujące podstawowe wskazówki rachunkowości.

Sprawdź inteligentne przewodniki Hustle – Kocherze dla Twojej firmy

WIEDZIE Wpisy do dziennika

Wpisy do dziennika mogą być uciążliwe – rozumiemy. Ale wpisy do dziennika są również kręgosłupem Twojej firmy. Bez nich nie miałbyś dobrego zestawu dokumentacji finansowej – ani żadnej dokumentacji finansowej. Na szczęście istnieje tak wiele sposobów na uczynienie wpisów do dziennika bardziej smacznymi.

zapoznaje się z najczęstszymi wpisami do dziennika, zwłaszcza tych, które są rejestrowane co miesiąc, kwartał lub rok. Konfiguracja Pomocne są również powtarzające się wpisy do dziennika w systemie księgowym. Po zamknięciu raportów tego okresu możesz po prostu zatwierdzić wpis według IS lub dostosować liczbę przed opublikowaniem.

Oto kilka wspólnych powtarzających się wpisów do dziennika:

Amortyzacja

Amortyzacja do celów książkowych jest prawie zawsze rejestrowana na podstawie prostej linii, co oznacza, że ​​zarejestrujesz tę samą kwotę amortyzacji każdego miesiąca. Podstawowy wpis wydatków na koszty amortyzacji wyglądałby tak:

Nazwa konta Dr Cr 4/30/21 Koszt amortyzacji 16,70 USD Zgromadzona amortyzacja 16,70 USD

Wydatki

Jeśli masz koszty powtarzania się każdego miesiąca, podobnie jak w przypadku narzędzi, kosztów konserwacji, lub kosztów konserwacji, lub kosztów konserwacji, lub kosztów konserwacji, kosztów konserwacji, lub kosztów konserwacji, kosztów konserwacji Dostęp do Internetu, możesz również ustawić powtarzający się wpis dziennika na wydatki. Jest to szczególnie pomocne, jeśli postępujesz zgodnie z metodą rachunkowości. W metodzie realizacji rachunkowości rejestrujesz wydatki, ponieważ są one poniesione, a nie przy opłacaniu rachunku. Powtarzające się wydatki na media mogą wyglądać tak:

Nazwa konta Dr Cr Cr 5/31/21 Koszt wydatków 155,20 USD Zobowiązania 155,20 USD

Dystrybucje

Jeśli Twoja firma jest korporacją S, firma może regularnie wypłacać swoje akcjonariuszy. Podobnie jak dywidendy w korporacji C, dystrybucje w korporacji S to część zarobków spółki. Dokonując wypłaty gotówkowej do akcjonariuszy S Corporation, zarejestrujesz następujący wpis:

Nazwa konta daty Dr Cr 6/30/21 DYSTOMUSYWACJE AKPOŁEKÓW (rachunek kapitałowy) 1000,00 USD 1000,00

USD Wpisy, takie jak zakupy zasobów, grzywny i korekty zapasów.

Zrób to dobrze – za pierwszym razem

poświęca czas na rejestrację dochodów i wydatków od samego początku. Może to zaoszczędzić czas, gdy uzgadniasz raporty pod koniec roku, i może to ułatwić pracę podatnika o wiele łatwiejszy 15 kwietnia. Kilka rzeczy, których możesz nauczyć się doskonalić, to:

odpowiednio klasyfikowanie dochodów i wydatków.

uważaj na to, gdzie rejestrujesz transakcje biznesowe. Może nawet mieć więcej niż jedno konto dla tego samego rodzaju wpisu. Na przykład sensowne byłoby rejestrowanie sprzedaży ze sklepu z cegiełami na innym koncie niż sprzedaż, które pochodzą online.

posiadający szczegółową księgę generalną pomoże ci, gdy nadejdzie czas na uruchomienie raportów. Możliwość wyboru tylko konkretnych pozycji dochodu lub wydatków może być pomocna do celów decyzyjnych. Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć, jak działa każda z twoich lokalizacji, będziesz chciał być w stanie pociągnąć Raporty, które odzwierciedlają tylko aktywność z tej lokalizacji. Posiadanie duplikatów kont – po jednym dla każdej lokalizacji – może być ratownikiem.

W razie wątpliwości utwórz nowe konto!

, w tym jak najwięcej informacji podczas rezerwacji wpisu.

Większość oprogramowania do wpisu dziennika pozwala na notatkę w linii notatki, która wyjaśnia, o co chodzi w tym wpisie. Nawet jeśli myślisz, że pamiętasz, do czego był ten wpis, prawdopodobnie nie będziesz za osiem miesięcy. Pomóż przyszłej jaźni, poświęcając dodatkowe 60 sekund, aby wypełnić tę linię notatki.

Organizuj swoje rachunki.

Butbo pełne wpływów nigdy nie było dobrym rozwiązaniem, aw dzisiejszym świecie bez papieru nie powinno być nawet opcją. Posiadaj system organizacyjny dla wszystkich rachunków, zarówno papierowych, jak i elektronicznych. Twój system powinien być na tyle prosty, aby każdy szuka paragonu – księgowy, księgowy, CFO, audytor – będzie mógł go znaleźć.

Trust, ale zweryfikuj

Ważną częścią zarządzania udanym biznesem jest ustanowienie dobrych kontroli wewnętrznych. Kontrole wewnętrzne to procedury operacyjne, które pomagają złagodzić błędy i oszustwo. Prostą, ale skuteczną kontrolą wewnętrzną dla firm każdej wielkości jest segregacja obowiązków.

Segregacja obowiązków wymaga podziału niektórych obowiązków w pracy wśród wielu osób, aby nikt nie miał okazji ukryć oszustwa lub popełnienia istotnego błędu. Segregacja obowiązków może wynosić:

Posiadanie kogoś innego niż księgowiec pogodzi konta z wyciągiem bankowym. Posiadanie jednej osoby przygotowują czeki firmy, a druga osoba zatwierdzi/podpisuje je.

To ważne – i mądre – zatrudniać godnych zaufania ludzi, i najlepiej jest zatrudnić pracowników, którzy są podekscytowani, aby przejmować swoją rolę. Ale nawet z najlepszymi Pracownicy, musisz mieć system kontroli i sald w celu ochrony zarówno ich, jak i firmy.

ma solidny proces bliskiego miesiąca

Zamknięcie książek co miesiąc jest niezwykle ważne. Nie tylko zapewnia, że ​​raporty finansowe są aktualne, ale może również znacznie ułatwić proces zamknięcia roku. Na szczęście, jeśli masz dobry proces zamykania miesięcznego miesiąca, zadanie można wykonać szybko i łatwo. Kilka rzeczy, które chcesz upewnić, że zrobisz na koniec miesiąca, obejmuje:

Wpisy i korekty dziennika. Uzgodnienie rachunków z dokumentami zewnętrznymi, takimi jak wyciągi z karty kredytowej, rachunki bankowe, wyciągi hipoteczne itp. Porównujące wyniki z poprzednimi okresami i głębsze przekształcanie w wartości odstające. Przygotowanie i przegląd sprawozdania finansowego i wykresu rachunków.

Jeśli masz wydajny i powtarzalny system, możesz również polegać Twoje oprogramowanie do uruchomienia niektórych z tych kontroli dla Ciebie. Dobre oprogramowanie do zamknięcia na koniec miesiąca powinno być w stanie:

Wysyłaj Ci przypomnienia. Uzgodnij konta. Upewnij się, że książki są zrównoważone. Przeanalizuj zmiany i zgłaszają wariancje. Przygotuj wstępne raporty.

, podczas gdy z pewnością nie są to jedyne wskazówki księgowe, o których należy pamiętać, począwszy od nich może pomóc w pozycji małej lub średniej działalności w celu sukcesu.

Spostrzeżenia dostarczone z Floqast – dostawca oprogramowania księgowego

Post Trzy końcówki rachunkowości Twoja firma pojawiła się najpierw na Smarthustle.com.