Tik Tok and Reels: Why You Should Market with Short Videos

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 25, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Łoś ochładzający się czyimś spryskiwaczem. Wyzwanie związane z lodem. Najnowsze ruchy taneczne. Albo mój ulubiony: koty kontra niewidzialna ściana. Oglądanie filmów online stało się codziennością. Szybkie spojrzenie na nasze urządzenie zamienia się w dwugodzinną wyprawę w dół niesławnej króliczej nory. Filmy mają po prostu dynamiczny sposób na przyciągnięcie nas do siebie. Kim są więc sprawcy online za tymi obrotowymi drzwiami treści wideo i dlaczego Twoja firma powinna być nimi zainteresowana? Cóż, jeśli ostatnio zwracałeś uwagę na wiadomości, Tik Tok i Reels to dwa z nich.

Otóż, ci źli faceci zwabiają wielu z nas w zakrzywienie czasu i zabierają nam dużo czasu. Jednak te bestie z mediów społecznościowych mogą być niezbędnymi sprzymierzeńcami każdej firmy. Na przykład znamy ich potężny wpływ z marketingu w mediach społecznościowych. Poza tym, spójrzmy prawdzie w oczy. Gdy na sekundę udostępnianych jest ponad milion minut wideo, marketerzy treści narzekają na tę okazję.

Marketing za pośrednictwem filmów w mediach społecznościowych nie jest niczym nowym. Niemniej jednak, wraz ze wzrostem liczby krótszych filmów, mamy teraz więcej do omówienia.

Co to są krótkie filmy?

Według Google krótki film trwa mniej niż 10 minut. Ponadto ReelnReel definiuje je jako treści stworzone wyłącznie w celu przyciągania i angażowania, a nie sprzedaży.

Jak długie są krótkie filmy?

Na podstawie tej infografiki możemy zobaczyć duży obraz długości filmów w mediach społecznościowych. Ogólnie filmy mogą trwać od kilku godzin do zaledwie kilku sekund. Pytanie brzmi, co możemy wyprodukować w tak krótkim czasie?

tik tok and reels: why you should market with short videos

Aby odpowiedzieć na to pytanie, zrelaksujmy się przy kawie i wróćmy do naszych znanych antybohaterów Tik Tok i Kołowrotki.

Co to jest Tik Tok?

Tik Tok to krótka aplikacja wideo, w której możesz tworzyć filmy o długości do jednej minuty. Ponadto filmy są odtwarzane w pętli. Według jednego z artykułów Forbesa, aplikacja pozwala markom inspirować swoich fanów w autentyczny, zabawny sposób. Współzałożyciel Shorty Awards, Gregory Galant, komentuje: „Oferuje zabawny zwrot, który nadaje się do nowych trendów, memów i wyzwań oraz ze stałym strumieniem nowych piosenek, które są stale wydawane”.

Według Business Insider Tik Tok regularnie przewyższa amerykańskie aplikacje, które przyciągają młodszą publiczność – w tym Instagram. Dzięki ponad 2,3 miliardom pobrań i ponad 100 milionom amerykańskich użytkowników jest to aplikacja, na którą należy zwrócić uwagę.

Co to są kołowrotki?

Kołowrotki to nowa funkcja na Instagramie porównywalna – i prawie identyczna – z Tik Tok. Żyje w historiach na Instagramie. Możesz nagrać 15-sekundowy film i dodać go do swojego profilu.

Kilka opcji wideo obejmuje:

 • Efekty wizualne
 • Efekty dźwiękowe
 • Efekty rzeczywistości rozszerzonej
 • Timery
 • Hashtagi
 • Napisy
 • Muzyka z biblioteki Instagrama
 • Przesłane dźwięki

Więcej informacji o działaniu aplikacji znajdziesz tutaj.

tik tok and reels: why you should market with short videos

7 powodów, dla których właściciele firm powinni spojrzeć na używanie Tik Tok i filmów z bębnami

Bądźmy szczerzy: 15 sekund to niewiele czasu. Wielu właścicieli firm może być onieśmielonych tak krótkim oknem wiadomości. Jeśli trzęsiesz się w butach – lub klapkach – i jesteś onieśmielony tym medium, nie bądź. W rzeczywistości, aby rozwinąć kreatywność, obejrzyj niektóre z tych kampanii Tik Tok dużych marek, takich jak Walmart i Calvin Klein.

Jeśli je oglądałeś, możesz zobaczyć wiele prostych sposobów na zaangażowanie docelowych odbiorców. Potrzebujesz więcej przekonań? Przyjrzyjmy się kilku potężnym punktom, dlaczego powinieneś używać krótkich filmów, takich jak Tik Tok i Reels.

4 Podstawowe powody, dla których warto stosować krótkie formy wideo

 • Szybko – Podnieś telefon i bum gotowe.
 • Doskonały do SEO – Dobrze zrobiony film może wygenerować dużą liczbę linków i organicznie promować Twoją markę.
 • Doskonały do komunikacji niewerbalnej – Dziewięćdziesiąt trzy procent komunikacji to komunikacja niewerbalna, z czego 55% to mowa ciała.
 • Idealny dla świadomości marki – Lata temu DollarShaveClub.com stworzył jednominutowe i 30-sekundowe wideo, które wkrótce potem stało się wirusowe. Ty też możesz to zrobić.

3 Statystyczne powody korzystania z krótkich materiałów wideo

Rawshorts opublikował bardzo pouczający post zatytułowany 20 statystyk marketingu wideo za 2020 rok. Były w nim statystyki z takich marek jak Instagram, Linkedin, Forbes i Cisco. W szczególności trzy obszary miały wysoki odsetek:

 • Stopień ukonczenia – Reklamy wideo Linkedin o długości 30 sekund przyniosły 200% wzrost ukończenia.
 • Wskaźnik retencji – Klienci zachowują 95% wiadomości, które oglądają w postaci wideo i tylko 10% wiadomości, które czytają.
 • Zaręczynowy – Filmy poniżej dwóch minut są najbardziej zaangażowane. Według jednego z badań konsumenci, którzy widzieli produkt w filmie opowiadającym na Facebooku, byli o 62% bardziej zainteresowani po obejrzeniu promocji.

Na podstawie tych ustaleń liczby nie kłamią. Marketing wideo – zwłaszcza w przypadku zaledwie kilku sekund wideo – jest bardzo skuteczny.

Wskazówki Ramona

Bestsellerowy autor i główny mówca, Ramon Ray, dodaje kilka wskazówek:

 • Kreatywne filmy, które wykorzystują obrazy, statystyki, słowa i infografiki, mogą znacznie pomóc w przekazaniu Twojej wiadomości. Nie jest wymagane anulowanie wyciszenia.
 • Wykorzystaj wideo. Użyj go, aby zbudować swoją społeczność. Porozmawiaj ze swoimi fanami i podziel się prawdziwymi faktami ze swojego codziennego życia.
 • Poznaj sposoby na zwiększenie widoczności swojej marki osobistej. Nie bój się też wypróbować nowszych form treści.

Podsumowując, wideo jest niezbędnym elementem strategii marketingu treści. Statystyki to potwierdzają, wykrzykując ich liczby ze szczytów gór. Obejmuje to wykorzystanie krótkich filmów wideo, które stają się coraz ważniejsze w zdobywaniu uwagi mas. Ponieważ korzystanie z wideo – lub ograniczenie – stale się rozwija, powinniśmy być zmotywowani do podjęcia wyzwania.

Więc jaki będzie twój następny krok? Który wybierzesz, Tik Tok czy Kołowrotki?