Towary rolne: kawa, cukier i kakao

Miękne towary rolne, takie jak kawa, cukier i kakao, znacznie się wzmocniły w ciągu ostatnich kilku tygodni, stabilizując się po okresie ostrej zmienności u szczytu kryzysu pandemicznego.

Coffee futures na handel dostaw grudnia na New York’s Intercontinental Exchange (ICE) są prawie 15% do tej pory w tym kwartale, po rozpoczęciu ostrych zysków w połowie lipca, aby uderzyć cztery miesiące wysoki na początku sierpnia. Kosy kawy wzrosły pod koniec marca jak kraje zaczęły składowania towarów wśród ogólnopolskiej blokady pandemii.

Warzyt terminowy jest umową ...

Czytaj dalej →
0

Złoto i nadchodzący tydzień

Co napędza rynek złota?

Wraz z początkiem nowego tygodnia handlowego ceny złota i ropy wzrosły wraz z wieloma innymi towarami, jednak ropa naftowa straciła na znaczeniu, ale złoto wciąż przekracza 1950 USD.

Ostatni tydzień był pierwszym z ostatnich 10 tygodni, w którym złoto zakończyło się niżej, ale nadal było wyższe niż główne dzienne średnie kroczące. Niepewny los pakietu pomocowego USA, obok ostatnich obaw przed drugą falą wirusa Corona w Unii Europejskiej, wspiera rynek złota. Zwłaszcza po ostatnich danych o PKB ...

Czytaj dalej →
0

Dzisiaj jest dobry czas na inwestowanie w wydobycie

Po uzyskaniu niepodległości przez kraje Ameryki Łacińskiej, około 200 lat temu, międzynarodowi inwestorzy górniczy musieli zmienić swoje podejście. Ale urok górnictwa w Ameryce Łacińskiej pozostaje równie silny. Ma największe na świecie rezerwy miedzi, litu i srebra z dużą ilością złota do rozruchu. Chociaż skromny popyt lokalny – ma mniej niż 10% światowej populacji i PKB – czyni go naturalnym eksporterem.

Ameryka Łacińska stała się jurysdykcją przyjazną górnictwu z szeroką gamą międzynarodowych firm wydobywczych notowanych na giełdach w Kanadzie, USA, Australii i ...

Czytaj dalej →
0

Gaz ziemny: Ceny w Europie i Azji spadają do historycznych minimów

Ceny gazu ziemnego w Europie i Azji gwałtownie spadły w tym roku do historycznych minimów w związku ze zmniejszonym popytem, ​​sporem handlowym z Chinami i pełnymi magazynami w Europie. Jednak największym motorem spadających cen był amerykański gaz ziemny, który rozprzestrzenia się na rynki globalne.

„To było nieuniknione” – powiedziała Ira Joseph, szefowa globalnej analityki gazu i energii w S&P Global Platts. „Jednocześnie na rynku pojawia się po prostu zbyt duża podaż”.

Spadek cen wyeliminował część uroków związanych z upłynnianiem taniego amerykańskiego gazu ...

Czytaj dalej →
0

Informacje o rynku towarów

Perspektywy „mini” umowy handlowej między USA i Chinami prowadzącej do dalszych postępów podniosły towary rolne, zdmuchnęły wiatr ze złota i pozostawiły rynki energii niezadowolone.

Energia

Ceny ropy naftowej po raz pierwszy spadły wczoraj po czterech dniach, pomimo ogłoszenia pierwszych kroków w umowie handlowej pod koniec ubiegłego tygodnia, co podniosłoby nadzieje na globalny wzrost. Dane celne z Chin pokazały, że import ropy naftowej we wrześniu był o 2,2% niższy niż miesiąc wcześniej i wyniósł 41,2 mln ton. Minister energetyki Rosji Alexander Novak był ...

Czytaj dalej →
0