Strategie podatkowe na koniec roku

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 29, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Oto powieść myśl. Niech wujek Sam zapłaci za prezenty świąteczne i rozrywkę.

Nie, nie mówię o niczym nielegalnym. Nie możesz kupować osobistych prezentów i rozliczać je w swojej firmie. To się nazywa oszustwo. Ale jeśli Twoja firma stosuje metodę rachunkowości gotówkową (jak większość pojedynczych właścicieli), możesz być w stanie legalnie obniżyć rachunek podatkowy o setki lub tysiące dolarów, podejmując kilka strategicznych decyzji dotyczących Twojej firmy od teraz do końca roku . Jeśli jesteś jedynym właścicielem, te oszczędności podatkowe mogą więcej niż wydatki na wakacje.

Oto jak to się stało.

Dochód odroczenia

Czy masz w tym roku niezwykle dobry rok? Ten zysk wrażliwy może teraz wyglądać dobrze w twoim oprogramowaniu księgowym. Ale przyjdź czas podatkowy, wujek Sam oraz jego kuzyni stanowi i lokalni mogą zabrać z tego duży kawałek – szczególnie jeśli zysk watrujący wpadnie na inny przedział podatkowy.

One Sposób zminimalizowania tego ugryzienia podatkowego w tym roku jest odroczenie dochodu z końca roku do 2023 r. Możesz to zrobić, czekając na wysłanie faktur do pierwszego tygodnia w styczniu. Zapewnia to, że nie otrzymasz czeków ani płatności ACh do przyszłego roku. Możesz także opóźnić dzwonienie lub wysyłanie przypomnień do późnych płatników do początku Nowego Roku.

Będziesz nadal musiał płacić podatki od zysków w przyszłym roku, ale obniżasz podatki za ten rok.

Jeden zastrzeżenie: trzymanie czeków, które otrzymujesz w tym roku i czekanie do 2023 r., Aby je zdeponować, nie działa. W przypadku przedsiębiorstw gotówkowych IRS rozważa rok, w którym konstruktywnie otrzymałeś czek jako rok, w którym zarobiono dochód, a nie rok, w którym wpłacasz go w banku. “Konstruktywnie otrzymujący dochód” oznacza, że ​​masz kontrolę nad tym, co się z nim dzieje.

Skąd IRS wie, kiedy otrzymałeś czeki? do IRS.

Jeśli klient datuje czek 31 grudnia i zawiera go w 2022 1099, ale nie otrzymujesz czeku do stycznia 2023 Zwrot podatkowy w celu wyjaśnienia rozbieżności w dochodach 2022. Poproś księgowego o wskazówki.

Skorzystaj z sekcji 179 Odliczenie wydatków

Niektóre zakupy, które dokonujesz dla firmy, są uważane za wydatki inwestycyjne. Są to takie rzeczy, których używasz namacalne i nie jesteś zużywany, takie jak komputer, biurko lub maszyna. Tradycyjnym sposobem odliczenia kosztów takich przedmiotów jest amortyzacja ich przez wiele lat. Innymi słowy, co roku odliczasz część kosztów od okresu użytkowania przedmiotu.

Jednak zgodnie z sekcją 179 ustawy podatkowej możesz odliczyć cały koszt takich zakupów biznesowych w ciągu jednego roku zamiast amortyzacji je z czasem. Nazywa się to “wydatkiem” kosztem. Zatem sekcja 179 jest często określana jako odliczenie wydatków.

, więc jeśli miałeś zyskowny rok i myślałeś o zakupie jakiegoś sprzętu, może to być czas, aby nadszedł czas Zrób to. Dokonanie zakupu i wykorzystanie go przed końcem roku może zaoszczędzić dużo na podatkach. Oto jak:

powiedz, że działają jako jedyny właściciel do celów podatkowych i okazuje się zysk W tym roku 107 000 USD, które przejdzie do deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych. Zakładając federalne podatki dochodowe plus podatki od samozatrudnienia wynoszą 23% dochodów, zapłacisz około 24 610 USD podatków.

Jest trochę sprzętu, który chcesz Kup za firmę, która kosztuje 24 000.

USD Jeśli kupisz i koszt (odlicz), że 24 000 USD sprzętu na tegoroczny zeznanie podatkowe, zysk, który przechodzi do twojego osobistego zeznania podatkowego, spadnie do 83 000 USD (107 000–24 000 USD). Zakładając, że nadal jesteś opodatkowany na 23%, zapłacisz 19 920 USD podatków zamiast 24 610 USD – oszczędności w wysokości 4 690 USD.

Jakiego rodzaju nieruchomości kwalifikuje się do odliczenia wydatków? Odliczenie wydatków może być używane dla dowolnego rodzaju właściwości namacalnej.

W zależności od charakteru Twojej firmy, możesz odliczyć 179 rzeczy, takie jak komputery, telefony, drukarka 3D, sprzęt laboratoryjny, maszyny, narzędzia mechaniczne, meble biurowe, a nawet nowy SUV dla firmy.

Jeśli planujesz dokonać znacznego zakupu, aby skorzystać z odliczenia 179, najpierw porozmawiaj z księgowym. Pomogą ci zdecydować, czy lepiej byłoby odejmować koszty w ciągu jednego roku, czy z czasem.

Czy możesz skorzystać z odliczenia wydatków 179, jeśli masz stratę? Jeśli działasz jako jednoosobowy właściciel do celów podatkowych i masz stratę biznesową W ciągu roku możesz nadal skorzystać z sekcji 179. Jeśli masz inne dochody osobiste (na przykład zarobki W-2), strata z firmy przejdzie do twojego osobistego zwrotu i obniżyły podatki należne od zarobków osobistych.

Jeśli nie masz innego dochodu osobistego, aby zrównoważyć stratę, strata przeniosłaby się do przyszłego roku, kiedy masz zysk.

Jeśli działasz jako korporacja lub S Corporation w celach podatkowych, nie można odliczyć straty biznesowej w stosunku do dochodu osobistego. Jeśli weźmiesz odliczenie wydatków 179, strata sprowadziłaby się do przyszłych lat, kiedy masz zysk.

Sekcja 179 Ograniczenia Za rok 2022 maksymalne odliczenie wydatków sekcji 179 wynosi 1 080 000 USD. Kwota ta zostanie zmniejszona, jeśli Twoja firma wprowadzi ponad 2 700 000 USD w sekcji 179 nieruchomości w tym roku. Dodatkowo maksymalne odliczenie wydatków sekcji 179 na użyteczność sportowa Pojazdy służbowe w Twojej firmie w latach podatkowych rozpoczynających się w 2022 r. Wynosi 27 000 USD.

Maksymalizuj inne zwykłe wydatki na prowadzenie firmy

Wszystkie zwykłe i niezbędne wydatki prowadzenia działalności są odliczone od podatku. Tak więc, jeśli masz rok banerowy, rozważ przyspieszenie zakupu niektórych przedmiotów, które kwalifikują się jako zwykłe wydatki. Zwiększone odliczenia obniżają twoje dochody na rok. Istnieje wiele opcji. Na przykład:

Jeśli masz miesięczną subskrypcję witryny licencjonowania zdjęć, zmień ją na roczną subskrypcję i zapłacić za cały rok. Oprócz odliczenia podatkowego możesz uzyskać przerwę w cenie, przełączając się na roczną cenę zamiast miesięcznej. Załaduj teraz wkłady atramentowe dla swojej drukarki. Zamów papier papieru, skrzynki wysyłkowe, etykiety i inne materiały biurowe, których regularnie używasz Formy do robienia cukierków lub mydlania dla Twojej firmy rzemieślniczej. Zajmij nowe oznakowanie dla swojego sklepu lub nowy wyświetlacz dla swojego stoiska handlowego. Zamówić swoje biuro. Załóż swoje dzieci w weekendy, a wakacje wakacyjne

Sprawią, że zarabiają pieniądze, które wydają na prezenty, zamiast po prostu je dać. Korzystając z przekształcania kosztów osobistego w odliczenie kosztów biznesowych (pensja Twojego dziecka) i pomagając uczyć dzieci wartości dolara. Korzystają, zarabiając pieniądze i ucząc się prawdziwych umiejętności pracy, które mogą pomóc im w znalezieniu pracy gdzie indziej.

Jeśli twoje dziecko ma mniej niż 18 lat, wynagrodzenie, które im wypłacasz, nie podlega podatkom społecznym i Medicare, jeśli Twoja firma jest jedynym właścicielem lub partnerstwem wspólnie należącym do dwojga rodziców. Wynagrodzenie nie podlega FUTA, jeśli dzieci mają mniej niż 21 lat. Ale w obu przypadkach dochód nadal podlega wstrzymaniu podatku dochodowego. Dowiedz się więcej o zatrudnieniu rodziny na stronie internetowej IRS.

Daj swoim emerytowanym rodzicom lub teściom pracę podczas wakacji

To zakłada, że ​​emerytowani krewni chcą pracować, a to, co im płacisz, nie wpłynie negatywnie na ich płatności ubezpieczenia społecznego. Korzystają z dodatkowego dochodu, które zarobią, co w zależności od ich dochodu, mogą być opodatkowane według niższej stawki niż twoje. Mogą również skorzystać z satysfakcji, jaką odczuwają, przyczyniając swoje umiejętności i wiedzę do Twojego sukcesu. Otrzymujesz odliczenie podatkowe za pieniądze, które płacisz rodzicom – pieniądze, które w innym przypadku możesz dać, jeśli są w potrzebie finansowej.

11010

Ale Jeśli zarabiają pieniądze z pracy i nie osiągnęli pełnego wieku emerytalnego, istnieje ograniczenie, ile mogą zarobić z płatnej pracy bez utraty części dochodów z ubezpieczenia społecznego.

Istnieją dwa różne limity zarobków. Jeden jest na lata poprzedzający rok, w którym osiągniesz pełny wiek emerytalny. Istnieje inny limit w roku, w którym osiągniesz pełny wiek emerytalny.

W 2022 r. Limit wynosi 19 560 USD dla tych, którzy nie osiągną pełnego wieku emerytalnego w 2022 r. Po osiągnięciu tego limitu zarobków IRS odlicza 1 USD w zakresie świadczeń ubezpieczenia społecznego za każde 2 USD.

Zmiany limitu zarabiania w roku, w którym osiągniesz pełny wiek emerytalny. Tak więc, dla osób, które osiągnęły pełny wiek emerytalny w 2022 r. (Na przykład 1 lipca 2022 r.), Limit zarobków wynosi 51 960 USD. IRS odlicza 1 USD świadczeń na każde 3 USD zarobione powyżej 51 960 USD. Ale liczy to tylko zarobki przed miesiącem osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego. Z tego Chodzi o to, że nie ma zmniejszenia zarobków bez względu na to, ile zarabiasz.

mylące? Trochę. Ale kiedy IRS kiedykolwiek ułatwiło zrozumienie?

Wyrzuć przyjęcie świąteczne dla swoich pracowników

W przeciwieństwie do innych wydatków rozrywkowych, imprez wakacyjnych lub pikników firmowych są w pełni odliczone. To dlatego, że pracują jako zachęta do zwiększania morale i ducha zespołu firmy. Jedynym problemem jest to, że musisz zaprosić wszystkich pracowników, a strony muszą być wydarzeniami specjalnymi, a nie rutynowymi wydarzeniami.

Finansuj swoją emeryturę

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pamiętaj o skonfigurowaniu kwalifikowanego planu emerytalnego, jeśli jesteś samozatrudniony i sfinansuj go. W zależności od rodzaju konfigurowanego planu możesz być w stanie umieścić od 6000 USD do ponad 300 000 USD na koncie emerytalnym odroczonym podatkowym. Zasady i wymagania są skomplikowane dla wszystkiego innego niż tradycyjne Ira. Tak więc, jeśli masz zarobki, aby wiele odłożyć, skonsultuj się z księgowym, aby określić odpowiedni plan oszczędności emerytalnych dla Ciebie.

Porównaj opcje planu emerytalnego

Janet Attard jest autorem Home Office and Small Business Response Book (opublikowanej przez Henry Holt & Company) oraz gier biznesowych: przewodnik operacyjny dla domowych i Firmy mikro o ograniczonych budżetach (opublikowane przez Adams Media, Inc.).

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady prawnej, podatkowej lub rachunkowości. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

strategie podatkowe po roku na koniec roku pojawiły się pierwsze w Zenbusiness Inc ..