Status przebaczenia pożyczki PPP za 2022

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 17, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Jeśli otrzymałeś pożyczkę PPP dla swojej firmy podczas pandemii, możesz nadal być w stanie uzyskać wybaczenie pożyczki. Omówimy wymagania i kroki dotyczące ubiegania się.

Gdy wchodzimy do 2022 r. I trzeci rok “nowej normalnej” z Covid-19, wiele małych firm wciąż walczy. Small Business Administration (SBA) pomogło wielu z tych firm w programach takich jak Program Ochrony Paycheck (PPP (PPP ; Miejsce pomocy firmom, które zostały najbardziej dotknięte przez pandemię, utrzymując pracowników na liście płac. Miało to być pożyczka wybaczalna, pod warunkiem, że spełnione zostały pewne kryteria. Przebaczenie nie jest automatyczne; firmy nadal muszą o to ubiegać się. Jeśli wziąłeś pożyczka PPP i Nie złożyliśmy jeszcze wniosku o wybaczenie, omówimy kryteria i proces poniżej.

Jeśli nigdy nie otrzymałeś pożyczki PPP i zastanawiasz się, czy będzie kolejna pożyczka PPP na 2022, wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. Nic nie zostało ogłoszone. Mimo to nie możemy przewidzieć, jaka będzie reakcja rządu, jeśli pandemia jeszcze bardziej skręca.

Wymagania dotyczące wybaczenia pożyczki

Aby wybaczyć pożyczkę PPP, SBA wymaga spełnienia podstawowych kryteriów. Możesz kwalifikować się do pełnego przebaczenia pożyczki, jeśli w okresie od 8 do 24 tygodni po wypłaty pożyczki (kiedy faktycznie otrzymałeś fundusze):

Utrzymujesz poziom pracowników i wynagrodzeń. wydatki. W przypadku drugiej pożyczki PPP z losowania w 2021 r Płatności, szkody majątkowe i wydatki operacyjne. Wydasz co najmniej 60% wpływów na koszty płac. Jak złożyć wniosek

Jeśli nie ubiegasz się o wybaczenie w ciągu 10 miesięcy po ostatnim dniu okresu objętego, twoje kredyty nie są już odroczone i zaczniesz dokonywać kredytu pożyczkodawcy.

Teraz przejdźmy do kroków.

Rozpocznij swoją firmę Teraz Krok 1: Użyj portalu (jeśli jesteś kwalifikowany)

SBA ma stronę poświęconą przebaczeniu pożyczki PPP, wraz z aplikacją i instrukcjami. Jeśli Twoja pożyczka PPP wyniosła 150 000 USD lub mniej, możesz skorzystać z portalu bezpośredniego przebaczenia SBA, pod warunkiem, że użyłeś jednego z uczestniczących pożyczkodawców.

Portal pozwala złożyć wniosek o przebaczenie bezpośrednio do SBA, a pytania są podobne do tych na formularzu SBA 3508S. SBA ma nawet film, aby pokazać, jak korzystać z portalu.

Jeśli nie masz uczestniczącego pożyczkodawcy, musisz pominąć portal i złożyć wniosek za pośrednictwem pożyczkodawcy. Będą musieli dostarczyć odpowiedni formularz.

Krok 2: Zbierz dokumentację

, prawdopodobnie będziesz zobowiązany do dostarczenia dokumentacji zarówno w przypadku kosztów płac, jak i bez płatków, które miałeś w okresie objętym objętym. Będzie to różnić się w zależności od typu biznesowego, ale przygotuj się na dostarczenie następujących informacji dla wynagrodzeń:

wyciągi z rachunku bankowego lub raporty dostawcy usług płacowych innej firmy, które pokazują kwotę zapłaconą swoim pracownikom. Formularze podatkowe (lub ponownie, równoważne raporty dostawcy usług płacowych) na czas nakładający się na okres objęty. Obejmuje to dokumenty podatkowe (zwykle formularz 941, kwartalna federalna deklaracja podatkowa pracodawcy) i kwartalne działalność kwartalna oraz zgłoszone zgłoszone zgłoszenie podatków podatkowych dotyczących ubezpieczenia od ubezpieczenia od osób zawarte w kwoty przebaczenia. Możesz mieć dokumentację następujących wydatków bez płatności w okresie objętym objętym (choć nie jest to lista wszechstronna). W przypadku pierwszych trzech pozycji będziesz musiał również pokazać dokumentację, że te obowiązki lub usługi istniały przed 15 lutego 2020 r.

OPŁATY OPŁATNIKA OPŁATNIKA: Podaj kopię harmonogramu amortyzacji pożyczkodawcy i rachunków weryfikujących płatności lub rachunek pożyczkodawcy sprawozdania. Wypłaty czynszu lub dzierżawy: Podaj kopię bieżącej umowy najmu i rachunków lub anulowanych czeków weryfikujących kwalifikujące się płatności. Płatności użyteczności biznesowej: Kopie faktur i rachunków, anulowanych czeków lub wyciągi z rachunku Wydatki operacyjne: Kopia faktur, zamówień lub zamówienia zakupu oraz rachunki, anulowane czeki lub wyciągi z rachunku weryfikujące płatności : Jeśli twierdzisz, że niektóre koszty były związane z nieubezpieczonymi szkodami majątkowymi z powodu wandalizmu lub grabieży, które miały miejsce w 2020 r., Będziesz potrzebować kopii faktur, zamówień lub zamówień zakupowych, a także wpływy, anulowane czeki lub wyciągi z rachunku weryfikacja tego. Koszty dostawcy: Kopie umów, zamówień lub zamówień zakupowych obowiązujących w dowolnym momencie przed okresem objętym (z wyjątkiem towarów łatwo psujących się) oraz kopie faktur, zamówień lub zamówień zakupowych, a także paragonów, anulowanych czeków lub Wyciąg z rachunku weryfikacja kwalifikujących się płatności wydatki na ochronę pracowników: Kopie faktur, zamówień lub zamówień zakupowych, a także rachunki, anulowane czeki lub wyciągi z rachunku weryfikujące kwalifikujące się płatności oraz weryfikacja, że ​​wydatki zostały użyte do przestrzegania wskazówek Covid-19 Krok 3: Prześlij formularz

Po uzyskaniu dokumentów, to jest to Czas złożyć wniosek. Jeśli spełniłeś kryteria, o których wspominaliśmy w kroku 1, użyjesz portalu bezpośredniego przebaczenia, aby przesłać go bezpośrednio do SBA. Jeśli nie, przesłasz wniosek i dokumentację swojemu pożyczkodawcy. Pamiętaj jednak, że pożyczkodawca może poprosić o dodatkową dokumentację do tego, co jest tutaj wymienione.

Krok 4: Oczekuj na decyzję (i w razie potrzeby odwołanie)

Po otrzymaniu wniosku SBA lub pożyczkodawca jest zobowiązany do powiadomienia o ich decyzji w ciągu 60 dni. Jeśli zdecydują się wybaczyć pożyczkę, pamiętaj, że może to być pełna kwota lub tylko częściowa. Jeśli nie otrzymałeś pełnego przebaczenia pożyczki, Będziesz odpowiedzialny za spłatę pozostałej kwoty z 1% odsetkami w pozostałej części okresu pożyczki. Twój pożyczkodawca powinien poinformować Cię, kiedy jest należna pierwsza płatność.

Jeśli SBA odmówi przebaczenia pożyczki w pełni lub częściowo, możesz odwołać się od decyzji za pośrednictwem Biura Słuchań i Apelacji SBA (OHA). Dotyczy to decyzji dotyczących przeglądu pożyczek PPP podjętych przez samą SBA, a nie decyzje podjęte przez pożyczkodawcę; Będziesz musiał skontaktować się z pożyczkodawcą bezpośrednio, aby je zakwestionować.

SBA ma stronę z informacjami i instrukcjami dotyczącymi apelacji PPP. Masz 30 dni od daty decyzji o odwołaniu. Gdy to zrobisz, okres odroczenia pożyczki można przedłużyć, dopóki OHA nie podejmie decyzji. Musisz powiadomić pożyczkodawcę o odwołaniu, aby mógł przedłużyć okres odroczenia, umożliwiając powstrzymanie się od kwoty kapitału lub odsetek do czasu decyzji został osiągnięty.

Musisz podać następujące czynności podczas przesłania odwołania:

Kopia decyzji o przeglądzie pożyczki SBA Dołącz argumenty prawne i wszelkie inne istotne informacje. Lub nazwisko, adres, adres, numer telefonu i adresu adwokata, obserwuj dokładnie swoją skrzynkę odbiorczą e -mail, ponieważ w ten sposób OHA skontaktuje się z Tobą w sprawie, jak iść naprzód. Mogą poprosić Cię o dodatkowe informacje/dokumentację, którą musisz podać. Czasami mają napięty termin dostarczania tych informacji, więc nie zwlekaj. Zauważ, że OHA może również odrzucić Twój odwołanie, jeśli jest niekompletny, niedobór lub poza ich jurysdykcją.

Jeśli potrzebujesz większej pomocy, SBA utworzyła centrum telefoniczne specjalnie dla przebaczenia pożyczki PPP pod numerem (877) 552-2692. Możesz także odwiedzić ich bezpośrednią bazę wiedzy o przebaczeniu często zadawać pytania.

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady prawnej, podatkowej lub rachunkowości. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

Status przebaczenia pożyczki PPP za 2022 pojawił się pierwszy na Zenbusiness Inc ..