Starbucks: FR 50,0% koncentruje się przed wydaniem zarobków

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 3, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Największa na świecie sieć kawiarni zaangażowana w bycie głównym Roaster i sprzedawcą Specjalistycznej Kawy – Starbucks – ma zgłosić wyniki finansowe Q3 2022 Financial ( 2 sierpnia) , po zamknięciu rynku.

Ryc. 1: Zgłoszona prognoza sprzedaży i EPS w porównaniu z analitykiem dla Starbucks.

Źródło : Pieniądze. 30% . Zarówno sprzedaż, jak i EPS spadły odpowiednio o -6,17% i -18,06% w porównaniu z tymi w pierwszym kwartale 2022 r. Rozczarowujące wyniki były głównie obciążone międzynarodowym skurczem sprzedaży, szczególnie w Chinach, Drugi co do wielkości rynek firmy, na którym odrodzenie koronawirusa i nowych blokad spowodowało tymczasowe zamknięcie sklepów.

Katastrofa może nie zakończyć się wkrótce. Niedawno narzucone ograniczenia Chińskiego rządu w dążeniu do polityki “Zero Covid” stanowiły więcej wyzwań dla przedsiębiorstw hotelarskich, w tym Starbucks. Celem kierownictwa do osiągnięcia 6000 sklepów (obecnie ponad 5400) w Chinach do końca tego roku jest obecnie wątpliwy z powodu różnych niepewności. Dla porównania, amerykańskie sklepy osiągnęły znacznie lepsze wyniki, a sprzedaż +12% w porównaniu z międzynarodową sprzedażą sklepów porównywalnych na poziomie -8%. Aktywne członkostwo w programie lojalnościowym Starbucks w USA zgłosiło również wzrost o 17% do 26,7 miliona klientów w drugim kwartale.

Konsensus szacunki na Sprzedaż w Q3 pozostaje dodatnia, przy 8,1B , w górę 6,58% (Q/Q) i 8% (y/y), podczas gdy Oczekuje się, że EPS osiągnie 0,77 , w górę powyżej 30% z poprzedniego kwartału, ale nieznacznie spadł o -23,77% z tego samego kwartału ubiegłego roku. Oprócz istniejących niekorzystnych czynników makroekonomicznych (podwyżka stawek Fed, ryzyko recesji, problemy z łańcuchem dostaw, konkurenci itp.), Ostatnie problemy związane z problemami bezpieczeństwa, które doprowadziły do ​​zamknięcia 16 sklepów w USA, mogą służyć jako wiatr na konglomerat kawowy w bliska przyszłość. Kierownictwo zareagowało wcześniej na ten problem, stwierdzając kilka środków do wdrożenia, w tym podwojenie godzin szkolenia w zakresie deeskalacji konfliktów (destrukcyjne patroni (zwykle ci, którzy są bezdomni i/lub cierpią z powodu problemów zdrowia psychicznego), nadużywane przez narkotyki w łazienkach , Smashed Windows), Ocena modyfikacji operacji w celu dostosowania się do nowych celów bezpieczeństwa, wdrożenie programu pracowników Starbucks, aby osadzić pracowników socjalnych w sklepach Wyzwania na wysokim poziomie itp.

Analiza techniczna:

Cena akcji #Starbucks udało się obniżyć ostatnie minimum (68,37 ), z osiągnięciami prawie 24% . FR 50,0% (rozszerzone z 15 marca 2020 r. Ordys do 18 lipca 2021 r.) W wysokości 88,16 $ lub mediana szacunków analityków za 89 $ służy jako najbliższy opór do obejrzenia. Przełamanie ponad tych poziomów może doprowadzić byki do testowania następnego oporu przy 97,16 $ , 100-tygodniowej SMA i 108,30 $ . W przeciwnym razie 79,15 $ służy jako najbliższe wsparcie. Zamknięcie poniżej tego poziomu może zachęcić do większej presji w dół, do przetestowania następnego wsparcia przy 66,33 $ i poziomu psychologicznego na 60 $ . Wartość OSMA: 2.3858; RSI: 48,53; Stochastics: powyżej 80 (wykupiony).

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza gospodarczego

Larince Zhang

Analityk rynku

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie dla informacji i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialne i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.