Srebrne posty znaczący breakout na akcje ostre wyprzedaży

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 18, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Temat risk-off jest kontynuowany na rynkach światowych. To tło od zeszłego tygodnia jest wsparcie dla dolara amerykańskiego i jena, choć niektóre narracje rynkowe wskazują na wzrost niektórych inflacji dostosowane (aka realne) JGB plonów jako jena dodatniego. Akcje i aktywa towarowe są uderzane jeszcze bardziej, choć wśród ponurych ostrzeżeń na temat rozwoju wirusów i jak rząd nadal zaostrzyć ograniczenia.

Obawy o rychłe pełne blokady w kilku krajach europejskich i Wielkiej Brytanii, które uderzyły w zaufanie, mogły być przesadzone, ale gospodarka jest daleka od normy, a po podróży i touroperatorach branża hotelarska stoi teraz przed kolejnym ciosem. Szkocja, na przykład, wydaje się bliska narzucenia nowej pełnej blokady, chociaż Anglia wydaje się prawdopodobnie powstrzymać się od tego poziomu reakcji, a minister zdrowia wskazuje, że istniejące porady będą obowiązkowe (zasadniczo obwinianie opinii publicznej za skok pozytywnych wyników testów koronawirusowych, mimo że rząd do końca sierpnia dotował posiłki dla restauracji i pubów). Zaostrzenie ograniczeń obserwuje się również między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Irlandii. Szwecja pozostaje godnym uwagi wyjątkiem, ponieważ odporność ludności narosła latem; nie było blokady, masek i prawie normalnych towarzyskich dla dużej części populacji, obok agresywnej, choć początkowo spóźnionej, ochrony grup szczególnie wrażliwych, obok zakazu dla grup powyżej 50 roku życia, porady dotyczące regularnego mycia rąk i społecznego dystansowania.

Tymczasem Kongres USA pozostaje w martwym punkcie w stosunku do wielkości i kształtu nowej ustawy o wsparciu fiskalnym, a niepewność co do zbliżających się wyborów w USA powoduje również ostrożne kroczenie uczestników rynku, podczas gdy stosunki Zachodu z Chinami nadal się pogarszają. Jednak wiadomość, że Senat USA przekazać stop-gap finansowania dla rządu pomógł wspierać nastroje po Powell Fed podkreślił długą drogę do ożywienia wczoraj, co sugeruje, że bieżące wsparcie pieniężne.

Ta ściana zmartwień była wyzwaniem zapasów przez prawie dwa tygodnie do tej pory, podczas gdy po Fed w zeszłym tygodniu i wzmocnienie “bezpiecznej przystani” dolara amerykańskiego, popyt na towary został zmniejszony. Ogólnie rzecz biorąc, rajd kruszców wykazuje oznaki opóźnienia od sierpnia odporny USD i obawy, czy USA będą przeforsować dodatkowe bodźce. Rynki wciąż mają nadzieję na dodatkowe wsparcie banku centralnego, koncentrując się na 3-dniowym zeznaniu Fed Powella. Banki centralne nadal podkreślają, że są w stanie i chcą zrobić więcej, jeśli to konieczne, ale wyraźnie istnieje coraz większa presja na zwiększenie środków wsparcia fiskalnego w pierwszej kolejności.

Z bezpiecznych przepływów haven nadal w grze i wraz z malejącym perspektywy dla wiecznego bodźca fiskalnego w USA, Silver dryfował do obszaru 23 dolarów, wchodząc w Ichimoku Cloud po zerwaniu 2-miesięcznego wzorca trójkąta i 50-dniowego SMA wczoraj. Kluczowe wsparcie sierpnia niskie na $ 23.40 zbiega się z ichimoku cloud podłogi pozostają nienaruszone, jednak jak zwiększa ciśnienie sprzedaży, ten obszar wsparcia pozostaje w centrum uwagi. Jest to coraz ważniejszy obszar wsparcia dla ruchów retracement, a w przypadku, gdy jest odrzucony może następnie odnowić obszar czerwiec-lipiec na 18,50 dolarów – 20,00, Poniedziałkowa duża świeca niedźwiedzia na pełnym ciele wraz z obrotem wskaźników pędu poniżej neutralnego nie zachęcają do oznak. Natychmiastowe wsparcie można było zaobserwować na poziomie 61% Fib na poziomie $21.70.

Click tutaj dostępu do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.