Sezonów z lutego: Gdzie być długa w najkrótszym miesiącu | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 2, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Nie ma czasu na marnowanie Przycisk Adam Wtorek, 01/02/2022 | 04:15 GMT-0 01/02/2022 | 04:15 GMT-0 0

Luty jest w trakcie i nie może wystarczyć wystarczająco szybko po rozbicie transakcji ryzyka w styczniu. Czy może?

Wychodzimy z drugiego najgorszego miesiąca dla NASDAQ od początku, ale nadchodzi więcej złych wiadomości: Luty jest najgorszym miesiącem roku dla NASDAQ w ciągu ostatnich dwóch dekad. Średni spadek wynosi 1,27%.

Jeśli jest srebrna podszewka, że ​​te spadki były mocno ważone w kierunku wczesnej części tysiąclecia z ostatnich 10 lat, zapewniając solidnie pozytywny powrót.

Oto kilka innych trendów:

1) Najgorszy miesiąc do kabla

Sterling ma tendencję do walki wszędzie, gdzie patrzysz w lutym, ale dzwoni do tego najgorszy miesiąc jest być może mylący. Średni spadek kabla wynosi 0,73% w ciągu ostatnich dwudziestu lat, który porównuje do -0,72% Maj i 0,71% za sierpnia. To jest tak blisko, jak się da. W ciągu ostatnich sześciu lat spadły w ciągu ostatnich sześciu lat i osłabienie krwawią się również w marszu.

2) Surowe byki Uzyskaj więcej dobrych wiadomości

Był magiczny sześciotygodniowy bieg w oleju i jest ona solidna pozytywna już w tym tygodniu. Dobra wiadomość wciąż przyjeżdża do niedźwiedzi olejowych, ponieważ luty jest drugim najlepszym miesiącem na ropę. To także początek wspaniałego sezonowego biegu, który trwa do czerwca. Tylko pięć razy w ciągu ostatnich 20 lat spada w lutym. Jeśli chodzi o fx, pomyślałbyś, że byłoby dobre dla CAD, ale USD / CAD ma tendencję do wzrostu w lutym niechęci.

3) Miedź świeci

Miedź była ostatnio cicho, gdy lekarz rodzaje przez mieszane sygnały na globalny wzrost. Jest ładny sezonowy odcinek od stycznia do kwietnia, ale luty jest szczytem, ​​ponieważ jest to najlepszy miesiąc w kalendarzu do metalu. W ubiegłym roku zebrał 15% w lutym część silnego rajdu H1. Wystarczy 12 z ostatnich 15 lat.

4) Przyzwyżny miesiąc za AUD

Trudno powiedzieć coś ostatecznego na temat dolara australijskiego z RBA w mieszanym, ale lutym jest przyzwoity miesiąc na AUD na kilku frontach i zaczyna ładny bieg sezonowej siły w Aud / JPY, który to biegnie do kwietnia.

5) Szanghaj Surprise

To był nieszczęśliwy bieg dla chińskich zapasów, ale okres świąteczny Lunar Nowy Rok jest tradycyjnie dobry dla Szanghaju kompozytowego. Jest to drugi najlepszy miesiąc dla indeksu, uśredniając o 2,19% zysku od 2000 r. Tymczasem, jeśli pójdziesz aż do końca 1920 roku, luty jest drugim najsłabszym miesiącem dla S & P 500 .

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej