Rynek się zmienił: nie chodzi już o inflację, chodzi o wzrost | Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o April 27, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Narracja zmienia się i rozumie, że jest krytyczna Adam Button w piątek, 22/04/2022 | 17:47 GMT-0 22/04/2022 | 17:47 GMT-0 0 Dolar amerykański jest na najwyższym poziomie od zarania pandemii i wzrósł dziś wyżej.

Co się dzieje?

Krótko mówiąc, rynek nie jest już przekonany, że globalne banki centralne mogą oswoić inflację bez większego hitu. Może to nie jest recesja, ale jest to znacznie wolniejszy paradygmat wzrostu, niż zakładano.

Osiem miesięcy rynek futures Fed Funds jest wyceniony na 2,75-3,00% w ciągu nocy po rozpoczęciu serii co najmniej trzech wędrówek 50 BPS. Stawka nocna nie była tak wysoka od 2007 roku i po prostu nie wiemy, jak będzie wyglądać gospodarka, kiedy tam dotrze.

Rynek mówi, że globalne banki centralne stoją za krzywą i będą musiały się zatrzymać inflację.

“Chodzimy Bardzo ciasna granica między walką z inflacją a efektami wydajności realnego szoku dochodu, a ryzykiem, które może stworzyć recesję ” – powiedział wczoraj gubernator Bank of England. Użyj naszych narzędzi, aby uzyskać popyt i zaopatrzenie w synchronizację… i rób to bez spowolnienia, które stanowi recesję ” – powiedział. “To będzie bardzo trudne”.

Nie tylko inflacja

Wcześniej rynek był przekonany, że banki centralne miały wiele szerokości geograficznej podwyżki w stopniowym tempie do chłodnej inflacji, ale dwie rzeczy zmieniły się w 2022 r. Jest blokowany, znów warki łańcuchy dostaw

Rynek umieścił okulary w kolorze różowym na obu frontach przez pewien czas, ale teraz jasne jest, że oba nigdzie się nie wybierają. Ponadto, wraz z inflacją nadal zwiększającymi się bankami centralnymi Bardziej hawkowe przechylenie, ryzyko osiągnęło punkt, który jest nie do zniesienia dla byków.

połącz to z irracjonalnym entuzjazmem w zapasach technologicznych w domu podczas pandemii i powstałej pęknięcia bańki i jest to pole minowe.

Ostatecznie to, co sprawiło, że miałem przemyślenie, to w tym tygodniu występ producentów towarowych. Ceny towarów w dużej mierze wzrosły w tym tygodniu, ale producenci są wstrząsowani.

Alcoa zgłosiło w tym tygodniu dobre zarobki, a komentarz w rozmowie konferencyjnej był w przeważającej mierze optymistyczny. Jednak oto wykres:

To 23% spadek w tym tygodniu.

To też nie jest odizolowany przypadek. Freeport McMoran spadł o 18%, a inne w mniejszym stopniu.

Gdybym musiał wymienić zlewnię, byłoby to najnowsze prognozy Global Global MFF opublikowane w tym tygodniu. Te zestawy liczb zazwyczaj mówią ludziom, co już wiedzą, ale tym razem raport wydawał się ożywić sentymenty. ten 2022 Globalna prognoza PKB została wycofana do 3,6% z 4,4%.

Jeśli spojrzysz na te prognozy jako bardziej migawkę konsensusu miesiąc temu, od tego czasu warstwa w scenariuszy szybszych stawek – możesz łatwo obniżyć poniżej 3%. Na przykład Chiny zostały obniżone tylko do 4,4% z 4,8%. Biorąc pod uwagę najnowocześniejszą grę, jest to optymistyczne.

Ponadto oto 2023 prognozy. Jeśli martwisz się o wyższe stawki i głębsze spowolnienie, nie ma dużo miejsca na błędy:

UK +1,2%Włochy +1,7%strefy euro +2,3%US +2,4%Co to znaczy dla rynku walutowego?

Zdjęcia opowiadają historię. GBP/USD przylgnęło do 1,30 jako ważne wsparcie od połowy marca. Dzisiaj rozbił się do najniższego od października 2020 r.

Nowozelandzki wykres dolara (który wygląda okropnie, podobnie jak NASDAQ) również rozbił się w wyniku 61,8% odzyskania marcowego rajdu. Nadal ma trochę oddechu Pokój przed niskim styczniem, ale dzisiejsza akcja cenowa jest oznaką nadejść, chyba że nastrój rynkowy się odwróci.

Jest jeszcze wiele do polubienia w walutach towarowych: myślę, że będzie to uparta dekada dla zasobów naturalnych z powodu niedostatecznego inwestowania i zielonego przejścia. Ale wiece prawdopodobnie będą “zatrzymać się”, dopóki nie zobaczymy globalnego jastrzębie banku centralnego.

Kiedy banki centralne zejdą z hamulców?

To wielkie pytanie.

Mogę zrobić przekonującą skrzynkę, którą już wyceniliśmy maksymalną jastrzębie. Zwrot 2,71% w dwuletnim skarbcu stanowi przyzwoitą wydajność w czasach niepewności.

Myślę, że Fed nie docenia również tego, ile dźwigni jest dostępna. Widzieliśmy to na początku pandemii, gdy obligacje implodowały, zanim Fed zaczął kupować w nieograniczonych kwotach. Rynki finansowe są zbudowane na chwiejnym fundamencie niezwykle nadmiernie wyższych transakcji.

Kosz rzeczy, które działają w tempie 3% w porównaniu z 0,1%, jest nieskończenie mniejszy. Aby się tam dostać, będzie wymagało ciężkich relaksu i nikt nie wie, jak to wygląda. Obawiam się, że to nie jest ładne.

Fed ogłosi rezygnację z bilansu 4 maja.

To dobry zakład, że Powell zobaczy pewne zamieszanie na rynkach wraz z obawami wzrostu i spróbuje odzyskać agresywne oczekiwania dotyczące podwyżki stawek, więc może wtedy wybrzeże jest jasne. Fed jest świetnym przyjacielem na rynkach od wielu lat.

W tym samym czasie inflacja jest prawdziwym problemem, a komentarze Fed sugerują, że są przestraszone. Powell powiedział wczoraj, że rynek miejsc pracy był “niezrównalnie gorący” i że oswajanie inflacja była “absolutnie niezbędna”.

“Mieliśmy oczekiwanie, że inflacja osiągnie szczyt w tym czasie i spadnie przez resztę roku, a następnie dalej” – powiedział Powell. “Te oczekiwania były rozczarowane w przeszłości … nie będziemy liczyć na pomoc od gojenia po stronie podaży. Będziemy podnieść stawki”.

Obejrzyj dolara kanadyjskiego

Jedna waluta, o którą szczególnie martwię się w kontekście wyższych stawek, jest dolar kanadyjski.

Kanadyjska bańka mieszkaniowa jest w trakcie pękania, a spadek będzie dramatyczny. W tym momencie sprawa byka polega na tym, że ceny spadają o 20%, a Kanadyjczycy wzruszają ramionami, ponieważ i tak wszystko znaleziono pieniądze.

Ważne jest, aby pamiętać, że kanadyjskie i amerykańskie rynki mieszkaniowe zasadniczo rozbieżały się. Ceny kanadyjskie są znacznie wyższe, ale strukturalnie rynek mieszkaniowy jest również znacznie bardziej wrażliwy. Wynika to z faktu, że hipoteki o zmiennych stawkach są bardzo popularne i wzrosły nawet o moreo w miarę wzrostu stawek. Oznacza to, że najświeższe pieniądze, które kupiły domy w najwyższych cenach, są również najbardziej podatne na wyższe stawki. Nie ma tam miejsca na błędy.

Ponadto nawet stałe stawki w Kanadzie są tylko przez pięć lat, więc około 20% z nich przechodzi co roku i będzie resetować wyżej. W Stanach Zjednoczonych 30-letni stał jest standardem, więc jedynym prawdziwym bólem jest nowych nabywców i sprzedawców.

Absolutnym kickerem jest to, że tak naprawdę to nie bank Kanady ustala stawki dla Kanady.

Z pewnością myślisz, że żartuję, ale mówię poważnie. Kanadyjskie stawki kredytów hipotecznych są ustalane wokół 5-letniego rządu Kanady. BOC ma pewien wpływ na to, gdzie ten handel, ale największym wyznacznikiem są fundusze Fed.

W koszmaru dla kanadyjskiej gospodarki rynki mieszkaniowe wchodzą w wypadek, a nawet przy stawkach spadania BOC do zera, Fed wciąż wędruje lub utrzymuje stawki na wysokim poziomie. Być może BOC może przeciwdziałać niektórym z QE, ale wynik byłby znacznie słabszy loonie.

Szanse wyniku Te linie rosną.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej