Przywództwo w środku kryzysu z dyrektorem generalnym Lendio. Wewnątrz firmy przetwarzają PPP.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 19, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Brock Blake ma bardzo zdyscyplinowane życie. Jego rodzina, zdrowie, poranne rutyny i wiara to tylko niektóre z jego codziennych nawyków i tego, co jest dla niego ważne. W ciągu ostatniego roku jego firma, Lendio, została wepchnięta do zasadniczej roli przetwarzania tysięcy transakcji dla właścicieli małych firm. W pierwszej rundzie pożyczek PPP, Lendio przetwarzane 115.000 kredytów o wartości 8 miliardów dolarów.

First rundzie pożyczek PPP

W tej drugiej rundzie pożyczek PPP, są one również przetwarzania tysięcy pożyczek dziennie do zdesperowanych właścicieli małych firm.

Nasze szpitale i system opieki zdrowotnej odgrywają kluczową rolę w naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Instytucje finansowe, takie jak Lendio, we współpracy z SBA odgrywają kluczową rolę w dystrybucji finansowania rządowego wśród małych przedsiębiorstw, które są w potrzebie i wielu w kryzysie.

Jak to jest prowadzić firmę technologii finansowej w środku globalnego kryzysu? Brock i ja dyskutowaliśmy o tym i nie tylko.

Historie odporności małych przedsiębiorstw

Brock powiedział, że jedną rzeczą, która utrzymuje go i jego zespół będzie wiedząc, że nie tylko przetwarzania pożyczek PPP, ale są one wpływ na życie tysięcy właścicieli małych firm.

W ubiegłym roku instytucje finansowe przetwarzały pożyczki w bardzo szybkim tempie.

Tylko w ostatniej chwili Kongres przeszedł drugą rundę pożyczek PPP, a następnie oczekiwać, że instytucje finansowe szybko posunie się do dystrybucji pieniędzy.

Brock wyjaśnił, że nie jest to takie proste w tej drugiej rundzie pożyczek PPP.

Istnieją różne kryteria i poziom złożoności. Ponadto SBA wymaga, aby każdy wniosek kredytowy był sprawdzany ręcznie przez człowieka.

Skalowanie Szybko

Lendio, prawdopodobnie podobnie jak inne instytucje, musiał skalować bardzo szybko. Zatrudnianie dodatkowych 1000 osób (każdy potrzebuje komputera), przetwarzanie tych nowych pracowników, szkolenie ich, prowadzenie kontroli przeszłości, itp było olbrzymie zadanie.

Chociaż jest to bardzo ciężki wyciąg, Brock wyjaśnił, że on i jego zespół stawiają się w buty klientów, którym starają się służyć.

Jak działa proces udzielania pożyczek?

Właściciel małej firmy wypełnia formularza wniosku PPP za pośrednictwem Lendio. Ta aplikacja trafia do pożyczkodawcy (często banku). Za pośrednictwem systemu Lendio bank przesyła wniosek do SBA do zatwierdzenia. SBA będzie następnie odrzucić, zatwierdzić lub miękkie odrzucić pożyczkę. Miękki spadek oznacza, że często jest niewielka korekta w potrzebie kredytu. Po zatwierdzeniu zawierana jest umowa między właścicielem małej firmy a odpowiednią instytucją finansową.

Liderzy Prowadzą

W tym okresie było wiele dni, w których Brock nie był w stanie być w domu z rodziną. Często pracował 20 godzin dziennie przez 7 dni prosto.

Brock ma wysokie pochwały dla swojego zespołu, który pomaga prowadzić większe zespoły pracowników Lendio, którzy służą małym klientom biznesowym w Ameryce.

Brock koncentruje się na wizji, strategii i kulturze. Brock powiedział, że nic nie zrobi, aby wspierać swój zespół i właścicieli małych firm, a podczas “przywództwa w kryzysie”, to wszystko ręce na pokład.

Moc ponad komunikacji

Brock wyjaśnił, że nigdy nie można się komunikować, zwłaszcza w czasie kryzysu. Jeśli chcesz, aby Twój zespół był na tej samej stronie, ważne jest, aby każdy wiedział o “dużym obrazie” i jego konkretnej roli w nim. Nie chcesz silosów w swojej firmie, ANI chcesz zamieszania.

SmartHustle Podcast z Ramon Ray ·

Stanowisko Przywództwo w środku kryzysu z ceo Lendio.

The post Leadership in the Midst of Crisis with Lendio’s CEO. Wewnątrz firmy przetwarzają PPP. pojawił się po raz pierwszy w SmartHustle.com.