Prognoza rynku – marzec 2021 r.

Wysłany przez:

marzec – 2021, Miesięczny Program Outlook

Lutego był pozytywny dla odzysku na giełdzie i negatywny dla bezpiecznych przystani, ponieważ infekcje wirusowe zmniejszyły się, a szczepienia wzrosły, zarówno znacząco. Złoto miało gorszy miesiąc od 2016 r., japoński jen zanotował spadek o 1,7%, a akcje osiągnęły nowe rekordowe maksima. Gwałtowny wzrost rentowności 10-letnich obligacji skarbowych potwierdził perspektywę rozwoju gospodarki w USA i możliwe skoki inflacji, podczas gdy przepływy pieniężne na giełdach, zasygnalizowały przejście od zapasów opartych na technologii do bazy towarowej i cykli, zwłaszcza związanych z energią i zapasów finansowych.

Currencies

Dollar: Dolar umocnił się początkowo w pierwszym tygodniu lutego i kontynuował ostatni trend wzrostowy od stycznia, ale indeks USD zanotował spadek do końca miesiąca, aż do ostatnich dwóch dni handlowych, kiedy nastąpiła znacząca wyprzedaż w amerykańskich obligacjach skarbowych i wzrost rentowności 10-letnich do ponad 1,6%. USDIndex zyskał część strat z poprzedniego tygodnia i ostatecznie zakończył miesiąc na poziomie 90,90 z 0,42% miesięcznym zyskiem. Spotkanie Fed (16-17) i prawdopodobnie poczekać i zobaczyć ogłoszenie polityki bez zmiany stawek będzie kluczowym wydarzeniem miesiąca. Marzec rozpoczyna się od NFP na 5, z danymi CPI na 10 i sprzedaży detalicznej na 16 innych głównych wydarzeń dla USD, podczas gdy dane mieszkaniowe są należne w drugiej części miesiąca.

Euro: Opublikowane w lutym dane, które obejmowały styczeń i luty 2020 r., były w większości pozytywne, co pomogło wesprzeć EUR względem USD, ogólnie odzwierciedlając słabszy USD i ruch USDIndex.  W drugiej połowie miesiąca EURUSD osiągnął siedmiotygodniowe maksima w 1,2240s, w górę o ponad 2,4% od lutowego minimum. Oprócz silniejszego USD, w ostatnich dniach miesiąca urzędnicy EBC podnieśli również dovish retorykę, podwyżając presję na EUR. W nadchodzącym miesiącu, ECB decyzji w sprawie stóp procentowych, oświadczenie polityczne i konferencja prasowa są głównymi wydarzeniami na 11th. Głównym czynnikiem jest niemiecki rynek produkcyjny i dane o zatrudnieniu w I i II miesiącu. Dane CPI EZ zostaną opublikowane 17 marca.

Sterling: “Waluta miesiąca” z ponad 1,7% wzrostem w stosunku do USD. 24 lutego kabel dotknął najwyższego poziomu od kwietnia 2018 r. o godzinie 1,4240. Po brexicie uczestnicy rynku skupili się na danych gospodarczych i lokalnej agendzie krajowej. Głównym motorem sentymentu dla Sterlinga było szybkie wprowadzenie szczepionki. Dane gospodarcze PKB i CPI również wspierały walutę, ale głównym czynnikiem było bagatelizowanie przez urzędników BOE ujemnych, a nawet niższych stóp procentowych.  Ponownie, BoE Decyzja o stopach procentowych (marce 18) będzie głównym wydarzeniem miesiąca, ale nie chodzi tylko o stopy. W kalendarzu znajduje się WSKAŹNIK PMI (3.) oraz Sprzedaż detaliczna (9.), Produkcja przemysłowa i produkcyjna (12.), Zmiana liczby powoda (23.), CPI (24.) i wreszcie PKB ostatniego dnia marca.

Yen: W przeciwieństwie do funta, jena, zgodnie z CHF, był najgorszym wykonawcą miesiąca, jak Safe-Haven popyt zmniejszył się z niesamowite wyniki globalnych rynków akcji. USDJPY zanotował spadek do 104,42 z maksimów 106,66 w pierwszym tygodniu handlowym miesiąca, ale powrócił do końca miesiąca, zamykając się na poziomie 106,55, z miesięcznym zyskiem 1,7%. Ważnymi terminami na nadchodzący miesiąc są dane o zatrudnieniu (2.), PKB (9.), ogłoszenie BOJ stopa procentowa i posiedzenie polityki pieniężnej (19), a następnie publikacja protokołu posiedzeń (24.).

Aussie: Aussie wzrosła przeciwko wszystkim krzyże w lutym. AUDUSD notował powyżej ceny otwarcia 0,7620 przez cały miesiąc, aby dotknąć trzyletniego maksimum powyżej 0,8000, przed gwałtownym spadkiem w ostatnich dwóch dniach handlowych miesiąca, aby zamknąć się w dół na poziomie 0,7698, co oznacza 0,88% zysku miesięcznego. Aussie, podobnie jak inne waluty towarowe, po wiecu wzrostowym towarów, zwłaszcza towarów przemysłowych, a także ożywienia chińskiej gospodarki (australia’s biggest export destination). Ogłoszenie RBA w dniu 2 lutego, bez zmian w polityce i potwierdzenie niezmienionych stóp obok bardziej jastrzębie niż oczekiwano oświadczenie obsługiwane AUD, podczas gdy bilans handlowy, sprzedaż detaliczna i stopa bezrobocia były również inne czynniki wspierające. W nadchodzącym miesiącu kluczowym wydarzeniem będzie RBA decyzja w sprawie stóp procentowych i posiedzenie w sprawie polityki pieniężnej na 2 będą kluczowym wydarzeniem, podczas gdy inne wydarzenia to PKB (3.), sprzedaż detaliczna i bilans handlowy (4.), protokół RBA (16.) oraz dane o zatrudnieniu (18th),

Loonie: Ceny USOil hit nowe 13-miesięczne szczyty, wykazując blisko 28% wzrost w ciągu roku do tej pory, co oznacza znaczną poprawę w handlu kanadyjskiej gospodarki. USDCAD zanotował 3-letnie minimum na poziomie 1,2466 na 27, przed gwałtownym zwrotem powyżej 1,2745, który był spowodowany zarówno silniejszym USD, jak i słabszym POZIOMEM SOil, zanim ostatecznie zamknął miesiąc na poziomie 1,2736, co oznacza spadek o -0,27%.  Na froncie danych luty miał kilka pozytywów dla CAD, z wyjątkiem CPI. Słaba liczba miejsc pracy i rajd USOil ignorowane oczekiwanej sprzedaży detalicznej. Trzy kluczowe wydarzenia w marcu to ogłoszenie BOC o stopach procentowych (10), PKB (2.), liczby miejsc pracy (12.), CPI (17.) i sprzedaż detaliczna (19.).

Emerging: The Ruble był handel poniżej poziomu 75 w stosunku do dolara w połowie miesiąca, aby dotknąć 73.09, najniższy od 17 grudnia 2020. RUB mógł skorzystać ze słabszego USD w ciągu miesiąca, jak TRY jednak zmiany polityczne w Moskwie i rozmowy o nowych sankcjach, zgodnie z silniejszym USD w ostatnich dniach miesiąca, spowodowały rub do przełomu, aby zamknąć miesiąc na 74,58. Jednak dzięki silnemu rajdowi naftowemu RUB zyskał w lutym 2,3% względem USD. USDZAR zakończył miesiąc prawie na tym samym poziomie, 21 pipsy niższe niż 15.1648 na początku miesiąca. Ruch cen potwierdza również, że ruch ten jest bardziej zależny od ZAR, ale opiera się na zmianach USD. Turecki bank centralny, z wyższymi stopami repo, próbował wesprzeć Lirę, podczas gdy słabość USD również pomogła tej tendencji; jednak w drugiej połowie miesiąca, po słabszych danych ekonomicznych i silniejszym USD, TRY stracił najsilniejszą pozycję w ciągu ostatnich 6 miesięcy wobec USD na poziomie 6,8915 i zakończył miesiąc 0,90% niżej, na poziomie 7,3503.

Commodities

Gold: Gold poniósł serię niepowodzeń, ponieważ jego futures hit rekordowe szczyty prawie 2.090 dolarów za uncję w sierpniu 2020 roku. Jednak po rozpoczęciu szczepień w listopadzie i grudniu 2020 r. spadek żółtego metalu nadal zmniejszał się o najgorszą miesięczną stratę od 2016 r., spadając poniżej 1725 USD. Na razie, jak wielu analityków uważa, z postępem szczepień, odzyskiwanie złota wydaje się mało prawdopodobne przed ciężką katastrofą. W marcu poznamy ostateczne losy bodźca Bidena Pakiet, jednak trend Gold zależy bezpośrednio od nastrojów rynkowych na temat ożywienia gospodarczego, więc musimy uważnie śledzić dane PKB, PMI, CPI, Pracy i oczekiwań konsumentów z USA, EZ i Chin.

Silver: W przeciwieństwie do złota, które jest prawie 8,5% niższe niż cena na koniec 2020 r., XAGUSD jest obecnie obrotu ponad 1% powyżej jego 2020 blisko. Luty rozpoczął się od gwałtownego spadku, ale z nadzieją na ożywienie, ponieważ Srebro, podobnie jak inne metale drogocenne i przemysłowe, zrekompensowały niższy popyt na jego bezpieczną przystań. Również w nadchodzącym miesiącu nadal będą ją wspierać pozytywne wiadomości gospodarcze.

Oil: USOil, z ponad 19% zysku w lutym, drukowane jeden z jego najlepszych miesięcznych występów. Według najnowszego raportu miesięcznego Energy Information Administration, produkcja ropy naftowej w USA spadła do średnio 11.063Mbpd w grudniu 2020. Zgodnie z raportami o ożywieniu, dane te, podczas gdy EIA szacuje, że produkcja ropy w USA nie przekroczy poziomów obserwowanych w 2020 r. do 2022 r., mogą nadal wspierać przywrócenie równowagi na rynku. Z drugiej strony, dobrowolne cięcie produkcji o 1Mbpd przez Arabię Saudyjską będzie kontynuowane w marcu. W nadchodzącym miesiącu, oczy będą na posiedzeniu OPEC + 4 marca, a także IEA i OPEC miesięcznych raportów.

Indices

US: Jasne komunikaty Białego Domu o większej liczbie pakietów stymulacyjnych i podniesieniu płacy minimalnej wspierały politykę dovish fed, podczas gdy trzecia szczepionka dla COVID-19 z J&J również wspierała rynek w lutym. USA500 zyskał 2,77%, a USA30 wzrósł o 3,47%, ale oparty na technologii indeks USA100 stracił -0,04%. Po nowych rekordowych szczytach w połowie miesiąca, wszystkie trzy indeksy miały korektę, ale dla USA100 korekta zbiegła się z ue kopiowanie australii prowadzić w podejmowaniu Big Tech zapłacić za wiadomości. Ponadto, więcej otwarć zmniejszy wielkość handlu online, co będzie bardziej negatywne dla USA100.

Europa: Ogólnie wskaźniki z siedzibą w UE miały dobre i rentowne wyniki. EU30, GER30, FRA40 i UK100 zamknęły miesiąc znacznie powyżej ich otwartych cen. Rynki akcji są całkowicie w dobrym nastroju i zadowolony z ponownego otwarcia wiadomości, podczas gdy proces szczepień rośnie szybciej. Dane gospodarcze ze strefy euro i Wielkiej Brytanii są również wspieranie tego optymizmu w tej chwili.

Japan: JPY225, z 5,31% wzrost w lutym, miał najlepsze wyniki głównych indeksów. Zmiana cen nastąpiła jednak po Wall Street, z zyskiem w pierwszej połowie i słabością w drugiej połowie. Ogólne perspektywy gospodarcze poprawiają się wraz z inflacją, PKB, CPI i produkcją przemysłową. Oprócz pozytywnych danych gospodarczych, nadzieje na utrzymanie olimpiady w lecie pomogą japońskim rynkom finansowym i pozytywne nastawienie gospodarki.

Equity PICK OF THE MONTH – GameStop & ViacomCBS

Jak pandemia dotknęła wielu sprzedawców detalicznych, GameStop nie różnił się od innych i planował zamknąć 450 sklepów w tym roku. Jednak bunt przeciwko Wall Street zmienił grę, a jego akcje stały się jednym z najgorętszych akcji nie tylko stycznia, ale prawdopodobnie przez cały rok; stał się lutowym wyborem kapitału, ponieważ kierownictwo skorzystało z tego skoku, a cena ponownie wzrosła powyżej 140 USD z lutowego minimum 40 USD, co wskazuje, że nie zamierza spadać. Jednak ViacomCBS Inc (VIAC), z 40,45% zysku, zajmuje miejsce najlepszych wyników Wall Street.

kryptowokrycy

W ostatnich miesiącach 2020 r., PayPal, jedna z pierwszych firm Elon Musk, ogłosiła, że będzie wspierać waluty cyfrowe, zwiększając BTC, a także inne waluty cyfrowe do nowego rekordowego poziomu, a następnie w lutym jedna z jego niedawno założonych firm (Tesla) zainwestowała również w BTC i zaczęła akceptować ją jako metodę płatności, przesuwając rynek kryptowalut, aby dotknąć powyżej 52 tys. Nawet w ostatnich dniach miesiąca, ponieważ spadł z powrotem pod $ 45K, technicznie BTC, LTC i ETH poruszają się powyżej głównych PMI i technicznie nadal poruszają się w wyraźnych trendach wzrostowych na wykresach dziennych. Na mniejszych wykresach wskaźniki impetu zaczęły sygnalizować korektę techniczną. Niektórzy członkowie EBC i FOMC ostrzegają przed kryptowalutami, jednocześnie potwierdzając, że cyfryzacja to przyszłość walut.

Klik tutaj dostęp do naszego Kalendarza Gospodarczego

Ahura Chalki

Regional Market Analyst

Disclaimer: Tami materiały są dostarczane jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowią niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.