Problem ze statystykami małych firm (i rozwiązaniem)

Wysłany przez:

Od dawna słyszeliśmy, że małe firmy są podstawą gospodarki USA. A przy 31,7 mln takich przedsiębiorstw są one bezsprzecznie potężną siłą gospodarczą.

Jednak tak jak na giełdzie jest złożony technologii, opieki zdrowotnej, konsumentów i innych firm z bardzo różnych historii do opowiedzenia, od dawna wierzyłem, że statystyki i dane na temat gospodarki małych przedsiębiorstw brakuje ziarnistość, aby lepiej zrozumieć, co naprawdę się dzieje. 

Problem ze statystykami małych firm (i rozwiązaniem)

Po części dlatego, że każdy, od jednoosobowego właściciela do firmy zatrudniaej 500 pracowników, jest uważany za “małą” firmę. A częściowo dlatego, że wszystkie rodzaje działalności są przeplatane: od sklepów stacjonarnych, restauracji i firm usługowych, po przedsiębiorców i freelancerów, którzy korzystają, działają i sprzedają za pośrednictwem platform cyfrowych.

Śledząc postępy, zaufanie, obawy i potrzeby małych firm warstwy głębiej, możemy lepiej zrozumieć i wspierać je z produktów i usług, których specjalnie potrzebują – czy to na poziomie rządowym poprzez Paycheck Protection Program (PPP) i Economic Injury Disaster Loans, lub pożyczek biznesowych i produktów kredytowych z sektora prywatnego.

Tutaj w Azlo, właśnie rozpoczęła kwartalne “puls” badania, które ankiety naszych klientów, którzy prowadzą swoje firmy głównie online. Jest to ważna i rosnąca grupa demograficzna z unikalnymi napędami i potrzebami, którą zamierzamy śledzić, aby naprawdę zrozumieć gospodarkę małych firm. Naszym celem jest rozpoczęcie śledzenia zaufania i optymizmu (lub jego braku) cyfrowej gospodarki małych przedsiębiorstw, abyśmy mogli indeksować zaufanie kwartał do kwartału. Mamy również nadzieję odkryć różnice demograficzne, które pozwolą nam lepiej zrozumieć różne doświadczenia prowadzące do przetrwania, rozwoju lub niepowodzenia firmy.