Porady i wskazówki, które musisz wiedzieć o sprzedaży firmy

Wysłany przez:

Sprzedaż to ciężka praca. Jeśli sprzedajesz dom, to również trudne. Sprzedaż firmy – to może być najtrudniejsza sprzedaż istnieje. Jest to temat, o którym często się nie mówi, dlatego właściciele firm nie zawsze wiedzą, gdzie się zwrócić.

John Warrilow był zaangażowany w kilka firm startowych i twierdzi, że popełnił każdy błąd jest do wykonania. (Dlatego czujemy się pewnie, biorąc jego rady!) John ostatecznie sprzedał te firmy lub wyszedł z nich, ale udokumentował niektóre rzeczy, których się nauczył. Ułożyła książkę “Built to Sell”, która ukazała się w 2011 roku. Następnie napisał książkę o nazwie Automatyczny klient, która jest o przyspieszenie rozwoju firmy, gdy jest w stanie rozwijać się bez Ciebie.

A potem poczuł, że czegoś brakuje – jak zbierać wartość firmy po jego utworzeniu i zwiększeniu jej wartości? Tak właśnie mówi o jego nowej książce. I o tym mówi dzisiaj.

Art of Selling Your Business: Winning Strategies & Secret Hacks for Exiting on Top uczy właścicieli firm, aby przestali dostarczać cenę sprzedaży przy sprzedaży swojej firmy. Zamiast tego powinni zaprezentować i przedstawić wartość swojej działalności potencjalnemu nabywcy. Następnie pozwól kupującemu podzielić się tym, co postrzegają jako wartość firmy. Tak rozpoczynają się negocjacje.

John mówi, że często widzi właścicieli firm dostać “oszukany” do sprzedaży po niższej cenie. Mogli by uzyskać wyższą cenę, jeśli zrozumieli niektóre z “hacków sprzedaży” akcji John w swojej książce.

Porady i wskazówki, które musisz wiedzieć o sprzedaży firmy

Sprzedaż firmy vs. Kupno domu

Sprzedaż firmy nie jest jak zakup domu. Gdy chce kupić dom, często istnieje cena publiczna za dom i kupujący może spróbować wynegocjować tę cenę w oparciu o kilka różnych powodów. Może w domu brakuje niektórych urządzeń, może coś jest zepsute. Ale to nie działa w ten sposób przy zakupie firmy.

Może masz 2,5 miliona dolarów firmy budowlanej. Twój pragnieniem jest podróżowanie po świecie i nie ponosinie już odpowiedzialności za działalność firmy. Chcesz dostać 10 milionów dolarów na swoją firmę. John mówi, że abyśmy mogli uzyskać cenę sprzedaży, którą chcemy, musimy najpierw wiedzieć, co to jest.

Porady i wskazówki, które musisz wiedzieć o sprzedaży firmy

Pierwsze oferty dla Twojej firmy

Zapewnienie wielu ofert jest niezbędne. Jeśli masz tylko jedną ofertę, tak naprawdę nie masz miernika tego, co rynek mówi o Twojej firmie lub jej wartości. Jeśli jednak masz jeden na 3 mln USD, drugi na 2,5 mln USD, a drugi na 4 mln USD, teraz masz pomysł na zakres tego, co twoja firma jest warta.

Push and Pull Factors Podczas sprzedaży firmy

John mówi nam o czynnikach push i pull. Wielu właścicieli firm odczuwa teraz czynniki nacisku. Czynniki push lub rzeczy, które frustrują Cię o firmie. Są to rzeczy, które są irytujące, takie jak rząd, biurokracja, gospodarka, itp., (Dlatego wielu właścicieli firm czuje się teraz push.).

Ale tajemnicą jest jednak pomyślne wyjście ma mieć współczynnik ściągania. A czynnik przyciągający to coś, co cię cieszy. Zbudował małą firmę it, 2 dolary lub 3 miliony dolarów rocznych przychodów, a on kończy 30 lat. A 30 to jeden z tych przełomowych urodzin. To także czas, kiedy możecie sobie uświadomić: “Mój boże, życie nie jest wieczne. Muszę dorosnąć.” A w przypadku Seana, mówi: “Wiesz co? W wieku 40 lat chcę żyć na żaglówce.” I tak Sean buduje swoją firmę IT. Do czasu, gdy ma 39 lat, ma kilka milionów dolarów przychodów i zdaje sobie sprawę, że ma rok na sprzedaż, zanim spełni swoje marzenie o życiu na żaglówce.

Porady i wskazówki, które musisz wiedzieć o sprzedaży firmy

Więc idzie do brokera biznesowego i mówi: “Co uważasz za warte?” A broker mówi o tym, jak to jest prawdopodobnie warte dwa lub trzy razy zarobki, dwa lub trzy razy zysk. Sean mówi: “Dobrze, świetnie. Tak długo, jak możesz mnie dwa lub trzy razy w roku, podpiszę się z tobą.” Następnie podpisze kontrakt. Sześć miesięcy później broker wraca. Oczywiście, byli w stanie sprzedać go za dwa lub trzy razy zarobki. Teraz słyszymy od dwóch do trzech razy, i myślimy, że to nie jest do końca ogromny sukces dla tego faceta, Sean. Ale w rzeczywistości, Sean jest tak szczęśliwy jak małż.

Dlaczego? Bo on mieszka na swojej łodzi. Dwa lub trzy razy zarobki wystarczyły mu, aby kupić swoją łódź i żyć szczęśliwie kolejny rozdział swojego życia na pełnym morzu.

Getting Clear Before the Sale

Więc morał tej historii jest to, że Sean miał czynnik przyciągania. Nie był sfrustrowany swoją firmą i chciał za wszelką cenę. Był bardzo podekscytowany, aby zrobić coś innego. W tym przypadku, mieszka na żaglówce. Jeśli jesteś dwa lub trzy lata od sprzedaży, co John zaleca robi jest coraz naprawdę jasne, co chcesz zrobić dalej. Ekscytuj się tym, co będzie dalej na horyzoncie. Zawsze będziemy chcieli zrobić coś innego. W ten sposób my, przedsiębiorcy, jesteśmy przewodowi.

SmartHustle Podcast z Ramon Ray ·

Post pojawił się pierwszy na SmartHustle.com.