Popraw swoją reputację online -5 sposobów budowania wiarygodności i zaufania

Opublikowany przez Andrzej Nowak o June 22, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

aż 82% użytkowników Internetu spotyka się z fałszywymi negatywnymi recenzjami biznesowymi online.

, ponieważ prawie 34% całkowitej wartości rynkowej największych firm na świecie zależy od ich reputacji, możesz zacząć zdawać sobie sprawę ze znaczenia kontroli szkód reputacji online.

Poprawa i utrzymanie cyfrowego prestiżu sprowadza się do strategicznego i proaktywnego podejścia składającego się z tych pięciu najlepszych praktyk.

Opracuj i pielęgnuj charakterystyczną tożsamość marki

Każdy związany z Twoją firmą – od pracowników po interesariuszy i docelowych odbiorców – powinni jasno zrozumieć Twoją markę, jej podstawowe wartości, misję i tożsamość.

Jeśli Twoi klienci online mają jasny obraz tego, co czyni Twoją markę wyjątkową, a jeśli twoje wartości i proklamacje są zgodne z własnymi wartościami i z tym, co robisz w praktyce, będą mieli bardziej pozytywne doświadczenie z Twoją firmą.

, upewniając się, że Twoja firma ma możliwy do zidentyfikowania wizerunek, pokazujesz swoim klientom, że zależy ci na nich, a także swoją reputację. Pozytywne postrzeganie Twojej firmy online skłoni potencjał i istniejących klientów do wyboru Cię w stosunku do konkurentów.

Zapewniają wyjątkową obsługę klienta, aby wspierać lojalność i rzecznictwo

obsługa klienta, która pomaga odbiorcom rozwiązać wszelkie problemy i punkty bólu, jakie mogą mieć dzięki Twoim produktom lub usługom, jest solidnym sposobem na poprawę reputacji online.

w odpowiednim czasie, profesjonalna i dobrze wykonana komunikacja skierowana do ich obaw często skłania ich do popierania sukcesu, jaki odnieśli w obsłudze klienta poprzez lojalność klientów i popieranie marki.

Najlepsza obsługa klienta daje bezpłatny marketing przez zadowoloną klientelę, a tym samym poprawa ogółem reputacja online (a także offline).

Śledź i odpowiadaj na każdą recenzję online

platform recenzji online są tam, gdzie obecni klienci publikują swoje wrażenia z twoich usług i gdzie twoi potencjalni klienci czytają je w celu podjęcia świadomych decyzji zakupu.

opracowanie strategii obejmującej monitorowanie wszystkich tych platform i reakcja na wszystkie recenzje ma kluczowe znaczenie dla nieskazitelnej reputacji online.

Podczas gdy odpowiedź na pozytywny przegląd powinien składać się z prostego, życzliwego sentymentu wdzięczności, o wiele ważniejsze jest rozwiązanie negatywnych recenzji w proaktywny, uprzejmy sposób, który potwierdza skargę recenzenta i ma na celu natychmiastowe rozwiązanie ich problemu.

Jedną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że szybkość reakcji ma znaczenie – ponad połowa wszystkich klientów oczekuje, że firmy będą miały czas na recenzjach online za 7 dni lub mniej.

Włącz odbiorców online

Twoje relacje z klientami i potencjalnymi klientami nie powinny ograniczać się do recenzji. Pamiętaj, aby regularnie i strategicznie rozmawiać z nimi na stronach mediów społecznościowych, odpowiadając na komentarze i biorąc udział w dialogu.

mediów społecznościowych, blogi i biuletyny zapewniają również możliwość wykazania swojej wiedzy i zapewnienia wartości swoim klientom, potencjalnie pozycjonując Cię jako autorytet myślowy w twojej niszy.

Bądź przejrzysty i szczery w kwestii swoich błędów

W komunikacji z publicznością, ważne jest, aby być konsekwentnym, przejrzystym i uczciwym. Młodsze dane demograficzne, w szczególności Gen-Z, cenią uczciwość i szczerość w relacjach B2C znacznie bardziej niż poprzednie pokolenia i częściej dają swoje zaufanie firmom, które dzielą swoje wartości.

Nie powinieneś się bać publicznego uznania twoich błędów.

Na dłuższą metę publiczność docenią otwartość i odwagę, co pozytywnie odzwierciedla twoją reputację online.

Autor: Andrej Vidović jest menedżerem ds. Treści i pisarza dla projektowania witryny B2B Marketplace, specjalizującej się w tematach od marketingu cyfrowego, marki i rozwoju biznesu po rozwój stron internetowych, e -commerce i projektowanie najlepszych praktyk.

Post Popraw swoją reputację online -5 sposobów budowania wiarygodności i zaufania pojawiło się najpierw na smarthustle.com.