Połączenie biznesu i pasji dla długoterminowego sukcesu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 7, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Czy kiedykolwiek miałeś pasję, która dała ci pomysł na biznes? Większość ludzi przechodzi przez życie, próbując dowiedzieć się, jak stworzyć firmę z pasji. Niestety, nie jest to takie proste. Wiele idzie do tworzenia udanego biznesu, i tylko dlatego, że coś kochasz nie oznacza, że będzie ci pieniądze.

Alan Davis rozpoczął Blue Ridge Chair Works z pomysłu, a teraz jego produkty są sprzedawane na całym świecie. Zostały one nawet biorące udział w miejscach takich jak Men’s Journal, Urban Outfitters, Canoe i Kayak Magazine, a dziesiątki znanych magazynów specjalistycznych na świeżym powietrzu.

Więc tak, to możliwe. Ale to wymaga dużo pracy.

Biznes zbudowany z pasji

Historia Alana jest bardzo interesująca, więc warto się nią podzielić. Pomoże to ustalić scenę, w jaki sposób blue ridge chair works powstała. Alan powiedział nam, że czuł naprawdę głęboki, silny związek ze światem przyrody przez całe swoje życie. W pierwszych dniach raftingu w Zachodniej Wirginii i Pensylwanii został przewodnikiem po rzece whitewater.

połączenie biznesu i pasji dla długoterminowego sukcesu

To było tak wcześnie w branży, że Alan był brodzik kajak prawdopodobnie przez trzy lub cztery lata przed pierwszym plastikowym kajakiem kiedykolwiek powstał. Tylko przez przypadek, Alan stał się bardzo bliskim przyjacielem jednego z najlepszych niestandardowych drewnianych producentów kajaków na świecie, człowiek o imieniu Keith Backland. 

Alan dostał się do rzeczywiście praktykant pod nim przez kilka lat i nie wszystkie jego prace naprawcze, więc nauczył się rzemiosła i jak pracować z narzędziami ręcznymi od światowej klasy producenta.

Pomysł na biznes ożywiony

Szybko do przodu do lat później, a teraz Alan pracował jako przewodnik po rzece. Był na wycieczce w Hell’s Canyon of the Snake w Idaho i był naprawdę gorący. Niektórzy ludzie w jego grupie mieli krzesło, które zostało wykonane z drewna. Ale gdy wybuchła, skały były zbyt gorące, aby usiąść. Wrócił z tej podróży i pomyślał sobie: “Człowieku, to był naprawdę fajny projekt, ale jestem wielkim, tępym facetem. Zbuduję jedną z tych, która się nie złamie.”

połączenie biznesu i pasji dla długoterminowego sukcesu

I to był początek Niebieski Ridge Chair Działa. Alan w końcu zbudować linię montażową, aby mógł zrobić więcej niż jeden i były identyczne. 

Każdego dnia, zanim cokolwiek zrobisz, przypomnij sobie, dlaczego rozpocząłeś działalność. Jest to ważne, aby pozostać zmotywowanym i zaangażowanym, a to jest ważne dla twojego potencjału firmy. Twoja pasja inspiruje Ciebie i wszystkich wokół ciebie. To decyduje, dlaczego robisz to, co robisz i dlaczego twoja firma istnieje. – entrepreneur.com

Rozpowszechnianie Word

Alan w obliczu konkurencji z niższych cenach producentów, ale nie mógł – i nie chciał – sprostać tym cenom. Jego krzesła były ręcznie robione i trwałe, różniły się od konkurencji. Tak więc tradycyjny handel detaliczny stał się trudnym modelem do naśladowania, ponieważ obsada sześciu lub ośmiu krzeseł będzie kosztować 50 usd, w przeciwieństwie do 30 lub 40, które kosztują znacznie mniej. Alan przeniósł swoje przedmioty online i obniżył koszty wysyłki i zrobił coś, co nazywa się drop shipping.

Nie mówimy o naszym produkcie. Mówimy o siedzeniu na krześle, z widokiem na krawędź Wielkiego Kanionu.

To były pierwsze dni e-commerce, więc tak naprawdę nie było to tak samo oparte na cenie, jak i wygodę. Alan pracował, aby znaleźć sklepy internetowe i nakłonić je do sprzedaży swoich rzeczy na swojej stronie internetowej i wysyłki z jego zapasów.

Alan powiedział, że ostatnio widział również dobre wyniki z Google Ad Words i silne word-of-mouth z Instagram.

“Zachowaj świeżość, zachowaj chłód fotografii. Naprawdę sprzedajemy nasz styl życia. Nasz Instagram i nasze społeczności są teraz naprawdę silne. To znaczy, nie mówimy o naszym produkcie. Mówimy o siedzeniu na krześle, z widokiem na krawędź Wielkiego Kanionu.”

Wyświetl ten post na Instagramie

Najlepsze miejsce w domu (lub backcountry) połączenie biznesu i pasji dla długoterminowego sukcesupołączenie biznesu i pasji dla długoterminowego sukcesu @ouroverlandlife (poważnie, idź za nimi! Ich przygody są na kolejnym poziomie!) —————————— #blueridgechairworks #blueridgechair #stool #foldingstool #overlanding #overland #fourwheels #openroad #roadtrip

Post udostępniony przez Blue Ridge Chair Works (@blueridgechairworks) w dniu 13 października, 2020 at 3:00pm PDT

Made in the USA

Wiele miejsc pracy związanych z meblami zaczęło wyjeżdżać za granicę, w tym maszyny, które sprawiają, że. Nic dziwnego, że niektórzy rzemieślnicy zostali pozostawieni w tyle. Alan zdał sobie sprawę, że częścią jego podróży było utrzymanie iskry i dziedzictwa południowego rzemiosła Appalachów przy życiu. Pomogło to również utrzymać miejsca pracy również w tym przypadku, co stanowi dodatkowy bonus dla lokalnej gospodarki. 

Budowanie biznesu z pasji nie jest łatwe, ale z właściwymi ludźmi u boku i dobrym pomysłem, nigdy nie będziesz pracować dzień w swoim życiu.

SmartHustle Podcast z Ramon Ray · Połączenie biznesu i pasji do długoterminowego sukcesu

Otrzymuj najnowsze wiadomości dla małych firm, nadchodzące wydarzenia i nie tylko co tydzień na Smart Hustle.

Zarejestruj mnie!

Post Combining Business and Passion for Long-Term Success pojawił się po raz pierwszy na SmartHustle.com.