Podróż Hannah. Dlaczego franczyzuje swoją sztukę i studio imprezowe

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 16, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Hannah Perry jest założycielem chichotliwego świń sztuki i studio imprezowego, położonego w Connecticut (USA).

Ona posiada jeden studio, z drugim studiem, od lipca 2021 r., Franchised.

Dołącz do Hannah i Ramon Ray, założyciela Smarthustle.com, na tej nowej serii Smart Hustle Podcast, podróż Hannah!

Podążamy za Hannahem w swojej podróży przez Hustle, inteligentny zgiełk rozwoju biznesu.

Słuchaj podcast – Episode 1

Smart Hustle Small Business Podcast · Hannah’s Journey – Dlaczego ona jest franchising

o Hannah Perry

oryginalnie z Wielkiej Brytanii, Hannah przeniósł się do Ameryki, kiedy miała 19.

Hannah przyszedł do USA z mniej niż 20 dolarów, ogromne marzenia i sercem determinacji i żwir.

Jej pierwsza praca przez wiele lat była jako au pair.

Studiowała edukację z dzieciństwa I rozwój w College, The Lightong Passion.

Po 10 latach bycia niannym, Hannah wziął skok wiary, aby rozpocząć własną firmę, która dziś jest chichotna sztuka świń i studio imprezowe.

Tematy do dyskusji w tym odcinku obejmują:

Dlaczego rozpocznij franczyzę?

Hannah chciał rozpocząć franczyzę, aby rozszerzyć się podczas gdy trochę czasu na spędzenie czasu z rodziną. Ponadto chciała dać innym szansa na posiadanie własnych firm.

Wskazówki dotyczące budynku zespołu

Wiedz, kto zatrudniasz, zbuduj z nimi związek. Sprawdź nowych członków personelu. Pozwól im wiedzieć, że jest to okres testowy dla Ciebie i ich na krótki czas (i ogień) do twojego celu, wartości i misji. Wynajmij ludzi, którzy są w wyrównaniu twoich podstawowych wartości, kiedy wynająć? Wynajem, gdy jesteś w punkcie przechylania i wiesz, że potrzebujesz pomocy. Zatrudnij zbyt wcześnie, marnujesz pieniądze. Zatrudnij za późno, nie będziesz mógł poprawnie rozwijać swojej firmy ani obsługiwać klientów. W pewnym momencie musisz zatrudnić “Coo” lub zastępcę, aby pomóc Ci rosnąć i zarządzać różnymi aspektami biznesu.

Smart Hustle zasoby

Znaczenie pozytywnej postawy

BE pasjonuje się epizodem

Transkrypcja Via Rev.com

o Hannah Perry

Hannah Perry:

Pewnie. Dobra . Mieszkam w Connecticut i jestem pierwotnie z Wielkiej Brytanii. Przeniosłem się do Ameryki, kiedy miałem zaledwie 19 lat. Właściwie przyjechałem tutaj jako Au Pair. Studiowałem w edukacji i rozwoju dzieci w college’u, więc to było naprawdę moja pasja Całe moje życie pracuje z dziećmi. I jestem bardzo napędzaną osobą samozściową. Zawsze starałem się Dowiedzieć się nawet w młodym wieku, jak mogłem zrobić wszystko i pracować dla siebie.

Hannah Perry:

i moja podróż przywiozła mnie do Ameryki, gdzie założyłem do domu i miały moje dwa urocze dzieci. I ostatecznie zdecydowałem się tu po wielu latach Nanieset, więc 10 lat bycia nianią w prywatnych domach z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, postanowiłem wziąć skok wiary i otworzył własną firmę sztuki, ale tak naprawdę nie zrobiłem wiem, co zamierzałem zrobić. Wszystko, co wiedziałem, było to, że rysowałem te postacie, głównie chichotą postać świń i myślałem, że zamierzam otworzyć moją firmę jako galerię sztuki. I tak oryginalne oznakowanie faktycznie mówi na nim Giggling Pig Gallery. I to był początek 10 lat później, gdzie jestem dzisiaj.

Jej podróż do Ameryki

Ramon Ray:

Kocham to. Kocham to. A dzisiaj, co to jest? Daj nam dzisiaj biznesu. i Nawiasem mówiąc, chcę powiedzieć, że lądujesz Ameryce. Myślę, że powiedziałeś mi wcześniej z milionami dolarów w kieszeni, a twoja rodzina miała cztery rezydencje, jeden w Bel Air, jeden na Florydzie. Czy to, co wierzę, jak pamiętam, czy jestem daleko?

Hannah Perry:

Jesteś bardzo daleko. Więc kiedy przyjechałem do Ameryki o 19, dosłownie miałem, wierzę, że to 20 funtów, więc przeliczono na około 15 $ w mojej kieszeni. I oczywiście wtedy nie mieliśmy adresów e-mail, telefony komórkowe były tylko nowe, ale bardzo, bardzo drogie. Więc przyszedłem tutaj. To była dość przerażająca rzecz do zrobienia i naprawdę zbudowałem życie dla siebie, który myślę po raz pierwszy od 22 lat życia tutaj, myślę, że naprawdę czuję się z tego dumny. Kupiłem własny dom i mam swoje firmy i stworzyłem życie dla moich dzieci tutaj i czuję się całkiem dobrze.

RABON Ray:

powinieneś absolutnie. Nie, a ja też jestem. Dlatego jesteś jednym z pierwszych osób, które przyszliśmy na myśl, gdy rozpoczęliśmy tę podróż. Więc tak, dziękuję. Więc powiedz nam dzisiaj, chichotną świnię, teraz zapominam o nazwie. Jakie jest pełne imię, znowu Hannah?

Hannah Perry:

Jest to chichotna sztuka świń i studio imprezowe, ale możesz po prostu nazwać go chichotną świnią. W porządku.

Ramon Ray:

Bardzo ładne. Dzisiaj, kim jesteś?

Decyzja franczyzy

Hannah Perry:

Więc Chichocząca świnia jest teraz zarejestrowaną franczyzą. Więc franczyzował firmę oficjalnie w tym roku, co było czymś, co chodzę na lata. I nie byłem do końca pewien, czy zamierzam to zrobić, ale przygotowałem wszystkie kroki, aby to zrobić. I wszystko jest wyrównane na początku tego roku. I sprzedałem moją pierwszą franczyzę w marcu, więc było to całkiem fajna rzecz do zrobienia.

. Ramon Ray:

gratulacje, to wielka sprawa.

Hannah Perry:

Yeah, zdecydowanie.

RAMON RAY:

i jakie są niektóre z wyzwań, które musiałeś randki? Dlaczego chciałeś mieć franczyzę? Pozwól mi tego w ten sposób. Ponieważ mógłbyś nawet rozszerzyć jeden lokalizację, albo mógłbyś mieć je wszystkie posiadane przez Hannah. Istnieje dwie różne ścieżki i jestem pewien, że wiesz, że prawdopodobnie badałeś to szeroko i pomyślałem o tym dość. Dlaczego więc zdecydowałeś się powiedzieć tak?

Hannah Perry:

Cóż, myślę, że moja główna misja z chichotliwą świnką jest to, że naprawdę chcę dać dzieciom i rodzinom miejsce, w którym mogą iść i być kreatywni, ale także nauczaj ich o podstawowej wiadomości przez wszystko jest uczyć dzieci o dobrociach i współczuciu oraz włączeniu i różnorodności poprzez art. Więc teraz mogłem zrobiłem to sam i właśnie otworzyłem kilka studiów, ale wtedy nie byłem matką, którą chciałem być dla moich dzieci. Musiałem więc podjąć tę decyzję po otwarciu dwóch studiów, czy nadal chciałem kontynuować, tylko otwarcie się. Ale ja też, drugą częścią biznesu jest to, że chcę zapewnić miejsce, nie tylko dla dzieci, ale dla innych ludzi, aby odnieść sukces, aby rozpocząć własne firmy i stworzyć własne pieniądze i oddać ich społeczności .

Hannah Perry:

Więc myślę, że kiedy po prostu zatrudniasz ludzi, istnieje poziom zaangażowania i pasji, która wchodzi w to. Ale kiedy ktoś jest właścicielem własnej działalności, czuję, że ich serce i dusza wchodzą do niej, więc pomyślałem, że byłoby znacznie bardziej udany wynik.

Ramon Ray:

Kocham to. Co zrobimy, Hannah, jeśli jest w porządku z tobą, dlaczego nie wskoczyli do franczyzy ism lub statek franczyzowy? Nie wiem, co właściwe słodycze o uruchomieniu franczyzy. Zrobimy to w kolejnym epizodzie. I dlaczego nie przejdziesz, myślę w biznesie, Hannah, musisz zatrudnić ludzi. Potrzebujesz zespołu. Musisz sprzedawać swoją firmę. Musisz być świetnym liderem. Musisz poradzić sobie z twoimi pieniędzmi. Istnieje wiele rzeczy, które rozpoczynają sukcesy biznes. Dlaczego nie dotykamy niektórych z tych rzeczy, albo wybrać jednego, albo możemy dotknąć kilku, tylko bardzo szeroką bazę dla odcinka One tutaj niektórych rzeczy, których nauczyłeś się przez lata, Hannah, może niektóre rzeczy ” zrobił źle. Chcesz to podzielić?

Hannah Perry:

Yeah.

Budynek zespołu

Ramon Ray:

Jakie są rzeczy, jakie masz rację? I mogę wspomnieć o każdym, możemy iść głęboko na jeden lub szeroki poziom. Może dotkniemy, czy możemy zacząć od budynku zespołu, może my najpierw może to zrobić. Jakie są rzeczy, których się nauczyłeś? Co mówiłbyś innym, słuchając, ponieważ szukają skalowania i rosną? Ponieważ mam również małą firmę, a zespół jest ważny. Znasz ludzi, “Ramon, dlaczego tak bardzo robisz?” Zatrzymaj się. Mam zespół, który pomaga mi skalować. Dlaczego nie dotykamy na kilku z tych rzeczy? Czego nauczyłeś się z budynkiem zespołu? Co ważne?

Hannah Perry:

Więc myślę, że najważniejsza jest Oczywiście, kiedy tworzysz zespół, zbiera właściwych ludzi i nie zawsze wiesz, że są odpowiednimi ludźmi w dół lub mogą nie być sposobem, w jaki powiedzieli, że będą idzie przez. A jak wiesz, mój personel, teraz mam około 13 członków personelu w moim studio. A większość z nich była ze mną, najdłuższym dwoma z nich była ze mną, to osiem lat i mam siedem lat i sześć lat, ale większość z nich była ze mną od ponad pięciu lat.

Hannah Perry:

I tak uważam, że to prawdziwy świadectwo faktu, że muszą cieszyć się ich pracą. I jesteśmy rodziną i zbudowaliśmy ze sobą wielkie relacje i cenę ich opinie i ich pomysły. I jesteśmy kreatywnym studiem, więc ważne jest, abyśmy czuli, że ich kreatywność wchodzi do pracy. To nie tylko moje pomysły, mimo że jest chichotną świnią, że wciąż czują się słyszeni i ta praca jest uznana. Więc bardzo pracuję bardzo blisko. Nie ma nic, czego robią, nie robię i naprawdę upewnij się, że czują się podłączony i że moje drzwi są zawsze otwarte Dyskusja.

Ramon Ray:

Czy był czas, Hannah, gdzie złożyłeś złej decyzji. Podobnie jak: “Och, pamiętam Becky. Pamiętam Jonathana, Aye Yai Yai, to było [Crosstalk 00:08:26] Wynajem”.

Hannah Perry:

Tak.

Ramon Ray:

Powiedz nam, co się stało lub co poszło źle. I zakładam, że nie było zbyt wiele razy, ale powiedz nam, czego się nauczyłeś.

Hannah Perry:

To niewielu .

Hannah Perry:

Yeah. I myślę, że jednym z nich, że naprawdę nie był przyjemnym związkiem, było dużo cattiness Za kulisami, w których mój personel, który był ze mną od lat, zgłaszali mnie, że niektórzy nie są miłe rzeczy, które naprawdę nie wykazały wsparcia dla naszej działalności i nie wykazywał wsparcia dla innych członków personelu. Sprawiło, że czuli się prawie prześladowani. Ale jedno z wielkich opowieści o tym jest to, że zostało to do mnie zgłoszone, więc moje pudełka sztuki, że jest teraz dużą częścią mojej firmy, że ta osoba, która była z nich zabawa i powiedziała, że ​​jestem złą kobietą biznesową Inwestowanie w te pola. I było zabawne i oczywiście nie zapłaciłem tego, ale nawet nie przyniosłem go do osoby. Okres przeglądu się skończył i jak myślę, że jest dobrą wskazówką ludziom, jest zawsze mieć okres przeglądu.

Hannah Perry:

Więc to nie tylko, “Hej, zatrudniam cię, jesteś na kontrakcie przez następne 12 miesięcy lub cokolwiek, co może być”. Ale mieć okres, w którym ich pozwalasz Dowiedz się, że jest to trzy miesiące próbne, będę cię obserwować. A jeśli pod koniec trzech miesięcy twoja praca była świetna, a ty sprawdziłeś wszystkie pola, a potem oficjalnie cię zatrudnimy. Dowiedziałem się tego od tej osoby. W każdym razie było świetne, ponieważ moje głupie pudełka sztuki, które sprawiły, że zła kobieta biznesu, o ile dana osoba była zaniepokojona, byli w rzeczywistości, co uratowało moją firmę robi Covid, więc wszyscy usiedliśmy i śmiał się z tego ubiegłego roku. To było świetne.

RAMON Ray:

I zgaduję, Hannah, że jeśli osoba przyszła do ciebie i powiedziała: “Wiesz co, Hannah, myślę, że te pudełka nie powinny być fioletowe. Myślę, że to najgłupszy kolor Na ziemi najgorszy kolor na ziemi. ” Nie mówiąc tego w ten sposób, ale może bardziej miękka i mówiąc, że powinni być ciemnoniebieskim. To byłoby w porządku. Mogliby być dziś z tobą był toksyczny. To było odłożone, tylko po to, aby wyjaśnić, że to nie mówi personel mówiący: “Hannah, myślę, że nie powinniśmy tego robić”. W porządku, zgaduję.

Hannah Perry:

PRAWO. W porządku Wśród, a to nie tylko kobiety, kiedy masz dużą grupę, doświadczyłeś dociskania osobowości ludzi i takie rzeczy. Ale nasza grupa działa bardzo, bardzo dobrze razem. Jesteśmy jak dobrze naoliwiona maszyna. Więc kiedy ktoś dostanie rzucone w to, że nie wiem, nie wiem, próbują ludziom ludziom lub umieścić ludzi, to zdecydowanie nie jest coś, co zaprasza do grupy.

RAZEN RAY:

Czy to wraca , Hannah, a potem do tego, jaka jest kultura, cel, wartości i misja, i et cesa chichotnej świni?

Hannah Perry:

Yeah.

RABON Ray:

Dobra. Tak. Ponieważ tak, jak się zatrudniasz, może wyglądać na McDonald’s lub Ramon, może to być inny typ, ale dla naszej organizacji pracujemy w ten sposób, więc musisz być w rodzinie, czy prawdopodobnie nie byłbyś Bądźcie wygodnym pracującym tutaj. Czy zgaduję?

Hannah Perry:

Right. Cóż, teraz mówię teraz, kiedy rozmawiam, ponieważ po prostu zatrudniłem grupę ludzi na lato. Ponieważ dzisiaj, nasz obóz letni, mamy od 60 do 80 osób dziennie, dzieci dziennie. Musimy więc mieć personel latem. I zawsze mówię im: “Jesteśmy rodziną. Jesteśmy tutaj, aby nie tylko nauczyć dzieci, ale wszyscy muszą się przychodzić, ciesząc się tutaj. I to jest środowisko”. I mówię to dzieciom każdego ranka w obozie, mamy spotkanie i mówię: “Jaka jest reguła numer jeden na Chichocząca świnia? I wszyscy wiedzą, że jest dobroć, a potem dobrze się bawić. I chcę też dla personelu, jest dobroć wśród siebie, a potem baw się z dziećmi. To zdecydowanie rdzeń tego, kim jesteśmy.

Zatrudnianie zespołu zarządzającego

Ramon Ray:

Jak rosły, Hannah, między byciem właścicielem firmy Solo, robiąc wszystko sam? Zakładam, że był jakiś punkt, który mógłbyś zacząć mieć z tobą kilkoma osobami, ale zwłaszcza teraz, jak się rozwijasz, Hannah nie może zrobić wszystkiego. Nawet jeśli ci się podoba, możesz chcieć, Hannah, “Kocham płukanie pędzli, to właśnie uwielbiam robić”. Ale nie możesz, jeśli wypłuczysz szczotki …

Hannah Perry:

nr

Ramon Ray:

Więc, kiedy było to, gdzie wiedziałeś, “Dobra, będę musiał Niech to odejdzie lub będę musiał mieć VP lub COO “. Pomoc USA rozumiemy, jak to zrobiłeś, a potem, czego możemy się nauczyć, gdy rosną, kiedy powinniśmy wiedzieć, że będziemy musieli mieć, myślę, że zarządzanie, jak to było. Pomóż nam to zrozumieć.

Hannah Perry:

Yeah. Więc dla mnie po prostu przewyższałem moją lokalizację. Więc kiedy zacząłem, byłem bardzo, bardzo mały, ponieważ nie wiedziałem, jak powiedziałem, myślałem, że będzie galerią. Wtedy rozwijała się biznes, a potem przeniósłam się na tysiąc stóp kwadratowych, a następnie tęsknię, a potem przeniósł się do 2000 stóp kwadratowych, co jest moim maxem. Nie chcę się większy niż w jednym miejscu. Ale potem zdałem sobie sprawę, że nie mogę nadążyć za rozmowy telefoniczne i nie mogę nadążyć za e-mailem, ponieważ jeśli robię tylko połączenia telefoniczne i same e-maile, to praca w pełnym wymiarze godzin. Więc moja strona nie jest aktualizowana, nie mogę wykonać planów lekcji i nie mogę zaplanować wydarzeń. Więc jak mam się bardziej pracować i wiedziałem o tym Były przekazane do następnego dnia, zdałem sobie sprawę, że wtedy było to, kiedy musiałem zacząć zatrudniać ludzi, aby pomóc mi dbać o więcej rzeczy technicznych.

Hannah Perry:

Więc teraz, co próbuję, czy mogę delegować rzeczy, które znam innych ludzi, którzy mogą zrobić. I skupiam się na rzeczach, które są naprawdę tym, co stwierdza się chichot świnia na marce. Skupiam się więc na lekcjach i postaciach i rozwoju towarów. I skupiam się na tych rzeczach, ponieważ nikt inny nie może tego zrobić. Ponieważ to moja wizja. A potem wszyscy robią wszystkie inne rzeczy. Więc działa naprawdę dobrze. Czasami nawet teraz jestem, “potrzebuję kogoś innego, aby zrobić dla mnie stronę internetową”. Ale lubię to ? Bo nawet to Kiedy rośniesz, teraz, jest kilka rzeczy, które są to wizja, w której jesteś producentem, gdzie myślisz, że będziesz dorastał do punktu, w którym ktoś prowadzi firmę z tobą lub dla Ciebie? Jeśli rozumiesz, jaką rolę, jeśli rośniesz, nadal będziesz potrzebować warstwy zarządzania, zgaduję. Jeśli wkrótce nie jest teraz, w pewnym momencie.

Hannah Perry:

Cóż, mam nadzieję w ciągu najbliższych dwóch lat, aby mieć zdolność, a jeśli biznes nadal rośnie, co mam nadzieję, że właśnie minęliśmy nasz 10-letni znak, ale będę w stanie wynająć Menedżer, który będzie pracował w pełnym wymiarze godzin, dbając o wszystkie codzienne rzeczy. Nawet jeśli mam menedżera, to prawie tak, jak potrzebuję innego menedżera, aby dbać o więcej rzeczy. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch lat, ponieważ jestem na tym nowym utwór, aby wziąć udział w następnym poziomie. Więc naprawdę chcę, aby przejść w tym kierunku, aby skupić się na tym. I zawsze jest Miliony rzeczy, które próbuję żonglować.

Ramon Ray:

Absolutnie. A ponieważ otworzyłeś do tego drzwi, jak przychodzimy do końca tej dyskusji, ale cokolwiek innego, co chcesz dotknąć, daj mi znać. Wiem, co dalej. Następnie jest wizja, więc będę go powtórzyć, więc słyszę dobrze. A, masz teraz lokalizację, że Hannah będzie prowadzić i rozwijać, i delikatnieć melodię, et cesa. I już masz inny, masz swoją pierwszą lokalizację franczyzy.

Hannah Perry:

Tak.

RABON Ray:

i jest to, że mapa drogowa dla Hannah i zespołu, aby rosła ten? A potem druga część, kolejna część firmy, przynajmniej tak, jak rozumiem go od ludzi, z którymi rozmawiałem, to franchising to biznes sama. Czy to jest poprawne?

Hannah Perry:

Yeah. Chciałbym zatrudnić zespołu, w którym ktoś jest odpowiedzialny za sprzedaż Moje franczyzy, a potem wchodzę i robię wszystkie szkolenie i wszystko. Ale faktycznie jestem na drodze, teraz jest trochę inaczej, gdzie jestem skierowany do chichotliwej świni jako pokaz dziecka. Tak naprawdę chcę, aby wiadomość mogła być wysłuchana przez rodziców. I myślę, że teraz jest czas więcej niż kiedykolwiek, że dzieci naprawdę słuchają właściwych rzeczy w telewizji z wieku przedszkolnego i zrozumienia dobroci i współczucia. Więc od pewnego czasu byszałem to, więc faktycznie czekam na usłyszeć od PBS w tym tygodniu.

RABON Ray:

Nicea. To znaczy, że następnym razem, gdy rozmawiamy.

Hannah Perry:

Nigdy nie wiesz.

Ramon Ray:

będziemy wiedzieć, czy tak lub nie, i znajdziemy Hannah, ona po prostu powie: “Dobra, PBS, idziemy do Fox, CBS, CNN, ABC, a cokolwiek”. Więc porozmawiamy o tym i nie mogę się doczekać wiadomości. A potem franchising i jak się dzieje? Jakie to jest? Jak tam ten proces? Krótki, możemy dotknąć franchisingu na całym odcinku Nother’a, ale ciekawi mnie to trochę. Co to było? Jak wygląda biznes franczyzowy?

Hannah Perry:

To było stresujące. Lucky dla mnie, mój brat użył franczyzów, więc dostałem wiele pomocy od niego i jego partnera lub prawnika, który dał mi dużo wejścia na przestrzeni lat, tak że faktycznie przygotowałem się do franczyzobiły bardzo powoli lata. Nie robiłem to tylko na raz. Byłbym już znakomity i zrobiłbym wszystko, ale właśnie był bardzo stresujący dzień wolny i wchodzący z prawnikami i siedząc i podpisywał papiery, ponieważ czułem się, jakbym oddał mi kawałek mnie. I chociaż wiem, że chodziło o dobre ręce, to było jak niemal dobrze słodko, byłem smutny, ponieważ było jak moje dziecko. To była część tego, co spędziłem cały Życie w kierunku i wszystkie moje doświadczenia i wszystko, co kiedykolwiek przeszedłem, pomogłem być częścią rozwijania tej działalności. Więc czułem się trochę smutny, ale jestem z nas bardzo dumny. Wykonuje świetną robotę. I cieszę się, że to zrobiłem.

Ramon Ray:

niesamowity. Hannah Perry, daj nam swoją stronę internetową jeszcze raz i wszystko, czego cię nie prosiłem, jeśli chcesz wspomnieć, jak zawieramy tę pierwszą dyskusję. To było niesamowite.

Hannah Perry:

Dziękuję. Witryna jest TheGigglingPIG.com i z tej strony na chichotnej świni znajdziesz każdy wylot mediów społecznościowych. Dlatego będziesz mógł znaleźć Facebooka i Instagram i wszystko w tym miejscu na stronie głównej.

Ramon Ray:

niesamowity. I do następnego razu Hannah Perry, jest to Ramon Ray, założyciel Smarthustle.com. Dzięki za dołączenie do nas wszystkich na inteligentnej zgiełku podcast.

Podróż pocztą Hannah. Dlaczego franchising jej sztuki i studio imprezowe pojawiło się najpierw na smarthustle.com.

.