Podręcznik dolara w 2023 r. | Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o January 9, 2023 Zobacz wszystkie posty autorów

Czy będzie tak proste, jak myślą rynki? Justin Low poniedziałek, 26/12/2022 | 10:45 GMT-0 26/12/2022 | 10:45 GMT-0 0 Mimo odrobiny niepowodzenia w ciągu ostatnich kilku tygodni rynki prawdopodobnie wciąż trzymają się swoich pistoletów, gdy patrzymy w przyszłym roku. Jest to bardzo przypadek, że nikt nie chce kupować tego, co sprzedaje Fed – przynajmniej pod względem cen i stawek.

, które nie wróży to dobrze dla perspektyw dolara, biorąc pod uwagę, co według rynków ostatecznie spowodują obniżki stawek trochę czasu w 2023 r. – co byłoby ogromnym wiatrem na sprzedaż ciężkiego dolara. Ale czy naprawdę będzie tak proste? Najczęściej nigdy nie są.

To, jakie rynki postrzegają teraz, to to, że nieco “miękkie lądowanie” zostanie osiągnięte, a przynajmniej nadzieje na taki wynik nie są jeszcze przerywane. Dodając do tego pogląd, że inflacja nieco osiągnęła szczyt I zobaczymy, że presja cenowa spowolniła znacznie dalej w przyszłym roku. Oznacza to, że Fed jest błędny co do swoich prognoz, a ostatecznie będzie powód do odwrócenia kursów stóp procentowych.

brzmi wystarczająco prosto, prawda?

, z wyjątkiem tego, że istnieje tak wiele ruchomych części tego równania, z najbardziej potępiającym, być może to, że wędrujemy w kierunku pewnego rodzaju płaskowyżu inflacji, a nie szczytu inflacji.

Jeśli determinacja Fedu jest wystarczająco silna, aby wygrać z oczekiwaniami rynkowymi, może to być prawdopodobnie wystarczający powód, aby nie oczekiwać, że dolar ucierpiał zbyt mocno – wszystko inne jest równe. Ale nie wierz mi na słowo. Każda historia ma dwie strony.

Dwa powody, dla których powinieneś (i nie powinieneś) pomijać dollaradvertisement – kontynuuj czytanie poniżej