Perspektywa miedzi i jej kontrast z innymi aktywami

Opublikowany przez Andrzej Nowak o March 16, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

DOSIE notowane świeże wzloty przed ustąpieniem, z koszykiem Dolara odwrócenie wczorajszych zysków. Zmiękczanie Greenback był concomitant ze spadkiem w US Treasury yields, który był postrzegany jako sesja azjatycka postępuje. Rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich spadła poniżej 1,560%, po wczorajszym osiągnięciu poziomu powyżej 1,610%. W tym samym czasie rynki akcji w Azji odbiły się od wczesnych spadków, a kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy akcji również się zgromadziły, gdzie w grę wchodziła rotacja z technologii i cyklicznych akcji.

SU100 przyszłość prowadzi odbicia w akcje. To właśnie fundusze wspierane przez rząd w Europie i badanie kontraktów terminowych na USA, w szczególności w przyszłości USA100, pomogło emisom w znalezieniu podstaw. Uspokajające słowa na temat inflacji z sekretarz skarbu USA Yellen wczoraj pomógł, ale z poczuciem, że gospodarka USA jest swędzenie ryk z powrotem i że inflacja jest mało prawdopodobne, aby zniknąć, spodziewamy się, że plony wznowić trend wzrostowy wkrótce. Tak więc obligacje są po raz kolejny tylko biorąc oddech, wśród szerszego trendu wzrostowego w rentowności. Dodatkowo, niektóre narracje rynkowe przypisuje poprawę nastrojów kapitałowych jako przynajmniej częściowo ułatwione przez uwagi z PBoC zastępca gubernatora Chen, , który powiedział, że wzrost podaży pieniądza w Chinach nie przekroczy wzrostu PKB i że central bank nie widzi potrzeby poważnego bodźca w ciągu najbliższych pięciu lat.

Na innych rynkach metale nieszlachetne spadły, odbiegając od wzrostu na rynkach akcji. Miedź jest jednym z największych przegranych dnia i ostatnich 9 dni po opublikowaniu dekady wysoki na 4.37, Jak stwierdzono już w grudniu w jednym z naszych sprawozdań specjalnych, Miedź jest atutem, który jest silnie wspierany przez podstawowe podstawy, które wspierają i mogą nadal wspierać aktywa w dłuższej perspektywie.

Mimo że zapasy osiągnęły rekordowy poziom w połowie lutego, od tego czasu mają trudności z dalszym postępem, ponieważ rosnące stopy procentowe i nowa niepewność co do wirusa ciążyły na apetytie na ryzyko. Liczba zaszczepień wzrastała, podczas gdy nowych przypadków i hospitalizacji spadła, co sprzyja opinii rynku, że ożywienie nastąpi w drugiej połowie 2021 roku. Pojawienie się nowych wariantów wirusów stanowiło offset dla obiecujących wiadomości na temat szczepionki, a rosnące ceny surowców i rosnąca presja inflacjona, wraz z zbliżającym się nowym pakietem bodźców, podbiły plony. Rosnące napięcie między silniejszymi perspektywami wzrostu gospodarczego, ale rosnącym ryzykiem inflacyjnym, z nowymi wariantami wirusów zwiększającymi niepewność, wstrząsnęło nastrojami rynkowymi.

Ale miedź, w przeciwieństwie do metali szlachetnych, ropy naftowej i gazu ziemnego, ma kilka powodów, aby utrzymać wyższe ze względu na jego podstawowe zastosowanie w przemyśle wytwórczym. Wyniki rynku energii odzwierciedlały obawy dotyczące popytu z zimną pogodą w Teksasie i najnowsze wiadomości wczoraj, że jemeńskie siły Houthi wystrzeliły pociski do instalacji naftowych w Arabii Saudyjskiej, co wywołało ostatni wzrost cen ropy naftowej, który był już podwpływem przejścia amerykańskiej ustawy o bodźcach w Senacie i silnego raportu o zatrudnieniu w USA w ostatni piątek, wraz z nieoczekiwaną decyzją grupy OPEC + w zeszłym tygodniu, aby utrzymać przeważające kwoty produkcji do kwietnia.

Jednak Miedź nie jest w tym momencie, lub w dłuższej perspektywie, silnie skorelowane z pogodą i geopolityki, a nawet bieżącego handlu reflation, ale po prostu mówi do transformacji świata w “zielonych” gospodarek. Joe Biden wybór na przykład był również kolejnym czynnikiem w rajdzie Miedzi, jak reprezentuje, jak stwierdzono już w grudniu, znaczne wydatki na zielone technologie. Copper ma cieszyć się jeszcze większym wzrostem popytu ze względu na odejście od paliw kopalnych, podobnie jak Palladium, który jest również niezbędnym elementem silników pojazdów elektrycznych.

Jak podaje FT, Miedź jest wykorzystywana we wszystkim, od kabli zasilających po pojazdy elektryczne, a popyt ma wzrosnąć w nadchodzących latach z powodu “zazieleniania” światowej gospodarki. Według Richarda Adkersona: “Walka z emisją dwutlenku węgla nie ma żadnego znaczącego wpływu na cenę w najbliższym czasie, ale wpłynie na popyt w bardzo znaczący sposób w przyszłości.”

W międzyczasie historia handlu reflacji również wspierała i nadal wspierała Miedź w obliczu nadziei na ponowne otwarcie gospodarki światowej, a tym samym rosnący popyt nie pochodzi wyłącznie z Chin, ale z kolejnych regionów. Silny popyt Chin był głównym powodem, dla którego Miedź podwoiła się od 1 fali pandemii w marcu 2020 roku. Według Bloomberga poziom miedzi w chińskich magazynach pozostaje wysoki od czasu wzrostu w lipcu ubiegłego roku. Zapasy zostały również zgłoszone do podnoszenia w Szanghaju, Londynie i Nowym Jorku od końca lutego. Ponadto, z raportami, że Chiny również mówią o powrocie z łatwej polityki wygląda na to, miedź znajdzie sprzedających w krótkoterminowym rajdzie wyższe.

Jednakże w perspektywie średnio- i długoterminowej, pullbacks, takich jak te, które widzieliśmy w ostatnim czasie od dziesięcioleci wzloty do obszaru 3,80 (2010-2011 obszar wsparcia, jak również wsparcie 2021) może znaleźć presję na zakup, jak globalne dane gospodarcze i optymistyczne postępy szczepionki skłoniły rynki do coraz bardziej cena w ożywienie, co oznacza wzrost popytu na miedź, a tym samym potencjalną kontynuację roku uptrend. To powiedziawi, kilku inwestorów instytucjonalnych i dużych banków inwestycyjnych już zmodernizowane ich w najbliższej perspektywie punkt miedzi:

Citi bank: Prognoza cen (0-3 miesięcy) do 10.500 dolarów / t (prev USD 9.000/t); i podniosła prognozę na 2021 r. do 10 000 USD/t (9000 USD/t). GoldmanSachs również liczyć Miedź może przekroczyć jego 2011 wysoki 10.190 dolarów za tonę. JPMorgansaid “zielony” popyt na miedź z pojazdów elektrycznych i energii odnawialnej wzrośnie z 925.000 ton w tym roku do 4.2m ton do 2030.

Dodatkowo, run-up w cenie miedzi jest również phoenix oparte Freeport, Phoenix oparte gigant górniczy, który działa duże, długowieczne, geograficznie zróżnicowane aktywa ze znaczących sprawdzonych i prawdopodobnych rezerw miedzi, złota i molibdenu, ma zwiększyć produkcję z wielomiliardowej ekspansji podziemnej Grasberg, jego gigantyczne indonezyjskie miedzi kopalni złota. W ciągu najbliższych dwóch lat oczekuje się, że produkcja miedzi i złota Grasberga podwoi się odpowiednio do 725 000 ton i 1,6 mln uncji.

W większym widoku oczekujemy, że handel reflacji utrzyma się wraz z postępem roku, biorąc pod uwagę oczywisty sukces szczepień Covida w krajach bardziej zaawansowanych we wdrażaniu szczepionek, co powinno umożliwić dalsze ponowne otwarcie głównych gospodarek, a które z kolei powinny zmaksymalizować wpływ bodźców fiskalnych i przewidywany spree wydatków konsumpcyjnych napędzanych oszczędnościami. Biorąc pod uwagę outsized bodźców fiskalnych USA i związane z tym wpływ na różnice w wydajności, to tło nie może być dolara amerykańskiego niedźwiedzi środowiska kiedyś sądzono, że będzie, ale będzie metali nieszlachetnych uparty jak Miedź zmierza do największego deficytu podaży od ponad dekady, z produkcji nie nadąża za popytem w Chinach i na całym świecie – zwłaszcza, że wydatki rządowe na zieloną infrastrukturę wzrasta.

Klik tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.