Pepsico: Król przekąsek i napojów bezalkoholowych

Opublikowany przez Andrzej Nowak o April 8, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Pepsico , Inc. jest jedną z największych firm działających w napoju i na rynku przekąskowym. Firma jest zawarta w indeksie S & P 500, która łączy największe firmy publiczne w Stanach Zjednoczonych. W dniu 30 marca 2022 r. Kapitalizacja Spółki przekroczyła 229 mld USD . Pepsi Co. zatrudnia ponad 309 000 pracowników i sprzedaje swoje produkty w ponad 200 krajach i regionach, z napojami i przekąski dwie główne grupy produktów.

W swoim sprawozdaniu finansowym Spółka dzieli swoją działalność na siedem segmentów: LNA (Frito-Lay Północna Ameryka); QFNA (Quaker Foods Ameryka Północna); PBNA (napoje Pepsyco Ameryka Północna); Latam (Ameryka Łacińska); Europa ; Amesa (Afryka, Bliski Wschód, Azja Południowa) i APAC (Azja Pacific, Australia, Nowa Zelandia, Chiny).

Historycznie, Firma wygenerowała około 45% swojej rocznej sprzedaży z napojów, proporcja, która nie zmieniła się w ciągu ostatnich trzech lat w ramach przeglądu w tym artykule. Napoje stanowią około 10% przychodów na rynek Ameryki Łacińskiej, 20% całej sprzedaży na rynku APAC i 30% w segmencie AMESA. Poza Ameryką Północną, tylko rynek europejski generuje więcej przychodów z napojów niż przekąski (55% -45%).

Pomimo posiadania silnej marki konsumenckiej marże operacyjne firmy systematycznie spadają. W latach 2017-2021 spadł o prawie 2 punkty procentowe. Możliwość wyższej inflacji w nadchodzących latach może stworzyć trudne środowisko dla firm, aw scenariuszu, w którym wszystkie koszty nie można przekazać klientowi, marża operacyjna zmniejszy się jeszcze dalej. Obecny poziom marginesu jest średni poziom od 2012-2013. Firma nadal ma bardzo stabilny biznes, co przyzwoite zyski, Należy zauważyć, że firma skutecznie przydziela własny kapitał, a ROE Pepsi nigdy nie spadła poniżej 40% w określonym okresie. Co więcej, zwrot z aktywów jest również przyzwoity, a w 2021 r. Wyniesie 8,2%.

Pepsico Inc. Przychody w czwartym kwartale 2021 r. Osiągnął 25,25 mld USD, o 12,4% wzrost przychodów za ten sam kwartał w 2020 r. . W pełnym roku przychody napojów i przekąski były 79,5 mld USD, albo 12,9% wyższe niż przychody w 2020 r., Przy zysku czwartego kwartału w wysokości 1,32 mld USD. Na podstawie na jedną akcję firma NY-oparta zgłosiła dochód netto w wysokości 0,95 USD. Skorygowane zarobki na wydatki bez powtarzającego się i kosztów restrukturyzacji stanowiły 1,53 USD za akcję.

dla 2022 r. Pepsico spodziewa się dostarczyć 6% organicznego wzrostu przychodów, który jest górnym końcem długoterminowego zakresu docelowego i oznacza silne przyspieszenie wzrostu przychodów organicznych na podstawie dwuletniej. Ponadto Firma spodziewa się dostarczyć 8% stałych zarobków walutowych na wzrost udziału.

W ostatnich wiadomościach, poza Meat Inc. i Pepsico Inc. ogłosił debiut poza mięsem Jerky. Praktyczna, oparta na roślinie Jerky jest pierwszym produktem joint venture, Planet Partnership, LLC. Wprowadzony w sklepach w całym kraju, począwszy od marca, poza Mięsem Jerky oferuje przekąskę w podróży, która postępy poza pasją mięsa i Pepsico do tworzenia lepszych produktów dla ludzi i planetę.

Analiza techniczna

W oparciu o prognozy Tipranks z 13 analityków Wall Street, którzy oferowały 12-miesięczne cele cen dla PepsiCo w ciągu ostatnich 3 miesięcy, średnia cena cena wynosi 1701.54 z prognozą wysokości $ 198.00 i a Prognoza niska USD 164.00 . Średni cel cen stanowi zmianę 5,75% z ostatniej ceny $ 168.84 . Obecny # Cena PEPSI odzyskała od spadku w styczniu 2022 r., Od marca odbił się w cenie bazowej 153,33 , nawet jeśli cena jest obecnie ponad 61,8% fr i handlu około $ 168.79 . Przeniesienie do góry nogami odpowiadałby $ 177.21 rocznie top. Na minusie wsparcie w wysokości 160.00 Zakres cenowy służyłby jako barierę oprócz kluczowego wsparcia 153.33 .

Z technicznego punktu widzenia, codzienna pozycja cenowa jest powyżej 200-dniowego EMA z rosnącym wskaźnikiem aligatora, podczas gdy pozytywne nastroje jest widoczne z 2 wskaźników oscylacyjnych, które znajdują się w zielonej strefie. W przypadku długoterminowych trendów, ceny aktywów są zwykle uparły.

Click tutaj Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ADY PHANGESTU

Zrzeczenie się: Ten materiał Dostarczany jest jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani nie powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zaawansowanie w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszej wydajności nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie inwestycje tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach podanych w niniejszym komunikacie. Ten komunikat nie może być reprodukowany ani dalsza dystrybucja.

.