Pelosi do wizyty: Jaki jest handel Tajwan? |. Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 2, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Pelosi, aby odwiedzić Taipei Adam Button poniedziałek, 01/08/2022 | 17:16 GMT-0 01/08/2022 | 17:16 GMT-0 0, więc wygląda na to, że mówca amerykański Nancy Pelosi odwiedzi Tajwan. Lokalne media powiedziały, że jutro przyjedzie o 15:30 Londyn, czyli 1430 GMT, 10 rano w Nowym Jorku i 22:30 czasu lokalnego. To absolutnie najwyższy czas na rynki, więc płynność nie będzie problemem.

Podobno przyjedzie na lotnisko w Taipei Songshan i podejmie test Covid, a następnie zatrzyma się w hotelu przed spotkaniem z prezydentem Tajwanu Tsai Ing-Wen rano.

Chin Prezydent XI powiedział Biden w zeszłym tygodniu, że “ci, którzy bawią się ogniem, zginą przez to” podczas ostrzeżenia przed wizytą, ale USA nie zostały unieważnione. Teraz, gdy jej odejście zostało potwierdzone, możemy już zobaczyć, jak zmienia się oficjalna linia stanowa. Oto, że Hu Xijin był wcześniej głównym ustnikiem w Chinach, choć jest teraz na wpół emerytury.

Kilka godzin temu “Rozpal beczkę proszkową”, a teraz może “rozpocząć spiralę eskalacji”.

W rzeczywistości nie ma sensu zaatakować Tajwanu.

Jeśli zakładasz, że Chiny w pewnym momencie zaatakują Tajwan (a kto naprawdę wie?), To podczas tej wizyty byłby absolutnie najgorszym czasem. Niezwykle podnosi stawki, a nawet błąd może wywołać wojnę nuklearną.

Jasne, to trochę snub, ale nie jest to jakaś niewybaczalna zniewaga.

Stany Zjednoczone chcą sprzedać trochę broni Tajwanowi, więc tak będzie. Wielka rzecz.

Jeśli Chiny kiedykolwiek zaplanują inwazję, USA Intel będzie wiedział o tym na długo przed tym. Taka operacja zajmuje wiele miesięcy planowania i wszędzie są szpiedzy. Pelsi nie poszłaby, gdyby wiedziała, że ​​pociski mają latać.

Jedyne pytania, które mają znaczenie:

1) Czy wojsko USA broniłoby Tajwan podczas inwazji?

2) Kiedy jest najlepszy czas Chiny zaatakują?

Na pytanie 1 myślę, że odpowiedź brzmi “nie”, ponieważ ryzyko wojny nuklearnej jest zbyt wysokie. Na pytanie 2 martwię się, że teraz będzie dobry czas. Stany Zjednoczone są rozciągnięte politycznie na Ukrainie, a inflacja gryzie. Nie mogą rozmieścić tego samego podręcznika sankcji wobec Chin, ponieważ dramatycznie by to wzrost/inflację Boomarang.

Ale czy to możliwe, że USA nie zareagowałyby militarnie ani ekonomicznie? To z pewnością brzmi głupio. Musiałbym więc założyć, że wysyłają jak najwięcej broni na Tajwan, i uderzyli Chinami sankcjami, które tak naprawdę nie gryzą (nigdzie w pobliżu Rosji). Problem może być to, że bardzo trudno będzie dostarczyć Tajwan podczas inwazji. Wyobrażam sobie, że z pewnością jest to możliwości Chin Marynarki Wojennej, aby zablokować wyspę i czy amerykańskie wojsko ryzykowaliby, że blokada? Może

.

Więc ostatecznie masz straszną sytuację do handlu. Więc gdyby inwazja miała się zdarzyć, to jest to czysty handel z ryzykiem i nie spieszyłbym się z nią.

Ale nie sądzę, że jest to wydarzenie, które natychmiast uruchamia inwazję lub otwarty konflikt. Rynek też nie wygląda zbyt zmartwiony. Na razie to chińskie akcje zostały najtrudniejsze, więc podejrzewam, że to zanurzenie.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej