Occidental Petroleum znalazł się na szczycie S & P500

Opublikowany przez Andrzej Nowak o July 10, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

W ubiegły czwartek S&P500 zamknął najgorsze w pierwszej połowie od 1970 , ze stratami ponad -20% . W piątek przed długim weekendowym weekendem w USA, indeksowi udało się zdobyć wsparcie i zamknął powyżej +2% na 3827. Z drugiej strony obawy recesji i rozczarowujące dane ekonomiczne podniosły popyt na skarbc spadł do najniższego poziomu od maja.

Rys. 1: Najlepsze akcje S&P 500 w pierwszej połowie 2022. Źródło: Bankrate.

Pomimo czynników makroekonomicznych, niektóre zapasy nadal zapewniają zaległe wyniki. Według Bankrate, niezależny wydawca wspierany przez reklamę i usługę porównawczą, Occidental Petroleum na szczycie akcji S&P 500, z wydajnością YTD powyżej 100% .

Occidental Petroleum to amerykański konglomerat ropy i gazu założony od 1920 roku Działa w trzech segmentach: ropa i gaz, chemikalia, środkowa i marketing. Korzystając z wyższych cen ropy i solidnymi podstawami firmy, Occidental Petroleum w ogólnie zapewnia satysfakcjonujące wyniki w 2021 r., Z zgłaszaną sprzedażą 26,0B, przekroczyło szacunki konsensusowe na poziomie 25,4b. Również zysk na akcję (EPS) wzrósł do 2,55 USD, najwyższy od 2018 r. (5,01 USD) [Źródło: CNN Business].

“Przez cały rok Wall Street spodziewa się, że Occidental opublikuje przychody z 37 miliardów USD, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z 26 miliardami USD w 2021 r. – Matt Miczulski

Rys. 2: Instytucje i ich instytucje i ich instytucje i ich instytucje i ich instytucje % Udziałów w Occidental Petroleum. Źródło: The Wall Street Journal.

Kolejnym powodem Occidental Petroleum, aby przewyższyć swoich konkurentów, jest to, że firma zawsze była “Oracle of Omaha” – ulubieniec Warrena Buffet. Najnowsze wiadomości informowały, że firma Buffett, Berkshire Hathaway nadal kupował 9,9 miliona więcej akcji Occidental, obecnie wynosi 163,4 miliona akcji o wartości około 9,9B . W rezultacie Berkshire Hathaway posiada teraz 17,4% udziałów w firmie naftowej. Jego agresywny ruch wywołał spekulacje, że Berkshire może ostatecznie kupić Occidental, gdy kredyt tego ostatniego przejdzie do klasy inwestycyjnej.

Analiza techniczna:

Wykres dzienny wyświetlany #OcCidentAlpetr pozostaje obsługiwany powyżej minima obserwowanego w 2018 r. ( 56,74 ). Cena akcji spółki zamknęła Bearish w czerwcu po nadmiernej reakcji i niepewności rynku. Ogólnie rzecz biorąc, pozostaje powyżej 100-dniowej SMA, ale znacznie poniżej mediany szacunków analityków na poziomie 75 $ . Najbliższy opór leży pod numerem 62,70 $ . Udane przełom może wskazywać na możliwość rozszerzenia Bullów Zyski w kierunku 68,20 , 74 $ i 76,80 $ . Z drugiej strony upadki widziane w 2018 r. (56,74 USD, leży w pobliżu 100-dniowego SMA) służy jako najbliższe wsparcie. Zamknięcie poniżej poziomu może wskazywać na bardziej techniczną korektę w strefie wsparcia testowego 54,30–55,70 USD , a następnie poziom psychologiczny pod numerem 50111.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Larince Zhang

Analityk rynkowy

Zrzeczenie się: Materiał jest dostarczany tylko jako ogólna komunikacja marketingowa i nie stanowi niezależnego inwestycji Badania. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną lub zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży Każdy instrument finansowy. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.