Niedźwiedzie rzuciły wszystko na olej i i tak się zboczył. Teraz wygląda na niepowstrzymane | Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o June 11, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Co więcej musisz zobaczyć? Ropa za 120 USD może być postrzegana jako tania jeszcze w tym roku Adam Button we wtorek, 07/06/2022 | 14:54 GMT-0 07/06/2022 | 14:54 GMT-0 0 Gdybyś miał wrócić i zbudować niedźwiedzi o ropę dwa miesiące temu, wyglądałoby to coś w rodzaju:

Dwukomiesięczne blokowanie w największym mieście w Chinach, między innymi powszechne dowody globalnego wzrostu Spowolnienie 1 miliona baryłek dziennie zwolnienie z amerykańskiej strategicznej rafinerii rezerw ropy naftowej prowadzące do cen paliw znacznie powyżej kosztu ropy, powodując zniszczenie popytu OPEC+ nieoczekiwanie dodaje apetyt na dostawę strasznego ryzyka na rynkach, a zapasy spadają na niedźwiedzie w USA. Pozwolenie, aby beczki z Iranem uniknęło sankcji wszystkiego, co się wydarzyło.

dwa miesiące temu 7 kwietnia, wti ropa na poziomie 95 USD, a teraz kosztuje 120 USD. Zysk o 26%.

Co ci to mówi?

i Nie myśl, że wiadomość może być jaśniejsza: nie ma wystarczającej ilości oleju.

Niezależnie od tego, czy to Rosja nie jest w stanie wyeksportować, wyższego popytu czy kłamstwa OPEC, to tak naprawdę nie ma znaczenia. Po prostu nie ma wystarczającej ilości oleju, a popyt jest nieelastyczny.

Oto wykres amerykańskich zapasów z CIBC:

Dodaj zapasy benzyny, destylatu i paliwa odrzutowego i staje się znacznie gorzej.

Patrząc w przyszłość, ciężko jest zobaczyć coś innego niż zniszczenie popytu.

Mamy Chiny powracające i UE w rosyjskim zakazie ropy naftowej. Dodatkowe beczki SPR skończy się w październiku.

Jeśli spojrzysz na stronę produkcyjną, utrzymuje się dyscyplina producenta, a nawet jeśli nie, wiertnicy z kontraktami naftowymi nie mają platform operacyjnych, załóg ani rur stalowych. Najbardziej opowiadającym było Halliburton, mówiąc, że jest wyprzedany do końca roku, co wielokrotnie podkreślałem.

Nie wierz mi na słowo:

Goldman Sachs Pompowani prognozy cen ropy wyższe CITI Zwiększ swoje prognozy cen ropy naftowej dla 2022 i 2023 r. Morgan Stanley widzi potencjał, aby Brent Oil wzrośnie do 150 USD / baryłka dzisiejsza akcja cenowa jest kolejnym przypadkiem. Rynki były miękkie, surowe zanurzone poniżej 118 USD i nie było katalizatora. Następnie najmniejsza oferta wkradła się w surowo i skoczyła do 120 USD. W tej chwili nie ma sprzedawców w ropie.

Uznane, gdy masz wszystkich tych analityków, którzy zwiększają surowe cele, a nawet Cramer, mówiąc, aby kupić zapasy ropy, musisz być nieco sceptyczny, ale zrównoważę to w stosunku do przeważającej większości funduszy, którzy nienawidzili ropy przez lata i tylko dotknie To, jeśli jest to absolutnie zmuszone. Wyceny firmy naftowej są nadal absurdalnie niskie.

Nie sądzę, że może się to obrócić, dopóki akcje spółki naftowej nie będą wystarczająco wysokie, aby wiercenie zamiast kupować akcje lub spłacić dług. Z firmami handlującymi z 15-50% wolnymi rentownością przepływów pieniężnych, Myślę, że to daleko. Alternatywnie ceny ropy muszą być tak wysokie, że popyt jest ograniczony. Gdzie to jest? Myślę, że z pewnością jest powyżej rekordowego poziomu w 2008 r. Wynoszący 147,27 USD i prawdopodobnie nie dopiero 180 USD.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej