Niech recesja uczyni cię silniejszym. Porady CFO Fundbox.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o July 8, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Covid było złe. Jak naprawdę źle. Jednak uczyniło to również wielu z nas. Firmy, które nie wykorzystały technologii tak, jak powinny, wykorzystały ją lepiej. Firmy, które nie dopracowały swoich klientów, dopracowały znacznie lepiej. Marten Abrahamsen, dyrektor finansowy Fundbox, twierdzi, że odporność małych firm może pomóc nam przetrwać te trudne czasy.

Posłuchaj naszego pełnego wywiadu tutaj na podcastu Smart Hustle

Smart Hustle Small Business Podcast · Niech recesje uczynić Cię silniejszym – Fundbox Exec

Obejrzyj naszą rozmowę wideo tutaj.

Ale wyprzedzam siebie!

Czasami uważam, że szereg opcji finansowania jest dostępny dla właścicieli małych firm.

Finansowanie Venture. Który wykorzystuje pieniądze inwestora na założenie nowej firmy (często) lub rozwoju istniejącego. Oboje dzielcie Ryzyko i sukces nowego przedsięwzięcia.

Finansowanie długu, w którym otrzymujesz pożyczkę lub linię kredytową na rozszerzenie, a może nawet rozpocząć coś nowego. To finansowanie długu obejmuje również karty kredytowe.

Finansowanie kapitału obrotowego specjalizuje się w Fundbox, wyjaśnił Marten.

Jednym z najtrudniejszych wyzwań dla mniejszych firm jest to, że ich klienci, zwłaszcza klienci B2B, mogą potrwać 30–90 dni. Nie fajnie. Zacisuje przepływy pieniężne.

Przed otrzymaniem zapłaty uzyskasz możliwość obsługi większej liczby firm. Nie masz jednak gotówki na zakup surowców (lub usług) potrzebnych do obsługi nowej firmy.

Co robić?

W tym momencie wchodzi Fundbox, w stanie pomóc firmom w wypełnianiu przepływów pieniężnych między tobą, czekając na zapłatę faktur.

Niektóre firmy są cykliczne. Oni mają Świetne przepływy pieniężne zimą lub jesienią, ale wiosna lub lato są wolniejsze. Jest to również sytuacja, w której Fundbox może pomóc.

To nie są normalne czasy

w normalnych czasach przepływy pieniężne nie są łatwe do zarządzania, ale dziś jest jeszcze trudniejsze.

blokady Covid miało wpływ na gospodarkę. Istnieją szepty recesji, które są tutaj (nie technicznie) lub wkrótce (wiele przewiduje).

Uzyskiwanie surowców z zagranicy jest bardzo trudne – niedobory łańcucha dostaw.

Co robić?

Marten doradza kilka rzeczy:

– Zwiększ swoje salda pieniężne – Zmniejsz koszty stałe – UWAGA STRATEGIA MARKETING

Spójrz na te trudne czasy na możliwościach. Jak możesz wzmocnić swój biznes? Jak możesz uzyskać finansowanie w lepszej formie? Czy Twój zespół działa z maksymalną wydajnością? Czy Są szczęśliwi? Kim są Twoi klienci? Jak mają Twoi najlepsi klienci?

Post Niech recesja zwiększy Cię. Porady CFO Fundbox. Pojawił się pierwszy na Smartthustle.com.