Meta Q4 2021 Podgląd raportu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 3, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

W dniu 2 lutego, 2022, największa na świecie online sieci społecznościowa, # Facebook.Inc (Meta), z nakrętką na rynku około 839,28 mld USD, w celu ujawnienia zysków czwartego kwartału 2021. Ponieważ zmieniając nazwę z Facebooka do Meta, firma, która jest znana z produktów takich jak Facebook, Whatsapp, Instagram, Messenger i Oculus, przeszedł kilka zmian.

Jedna z firm , Facebook ujawnił wyniki w poprzednim kwartale. Zarobki na akcję (EPS) były powyżej prognoz konsensusów, zwiększając 18,8% w stosunku do EPS poprzedniego kwartału. Maus na Facebooku wzrosła o 6% rocznie do nieco ponad 2,9 mld.

Maus to fundamentalna metryka używana przez Facebooka, aby określić rozmiar swojej globalnej aktywnej bazy użytkownika. Maus dla całej rodziny aplikacji (Facebook, Instagram, Messenger i Whatsapp) wynosił 3,58 mld, wzrost o 12% rok do roku i 70 Zysk w kwartale. Przychody reklamowe wynosiły 28,3 mld USD, wzrost z poprzedniego roku, ale spadek z poprzedniego kwartału. Zyski przekierowały 10,4 mld USD, nowy wysoki dla korporacji.

Źródło: Prewswire Podczas trzeciego kwartału Call, CEO Mark Zuckerberg przedstawił nowy kierunek dla Spółki, deklarując znaczącą inwestycję w wysokości 10 miliardów dolarów w Meta, z dodatkowymi kosztami w kolejnych latach, transformacja w zakresie, w jaki sposób sprawozdania spółki Zarobki, a co najważniejsze, nowa strategiczna gwiazda północna. Wydanie wyników trzeciego kwartału Facebooka przyszedł wśród zwiększonej kontroli z mediów, ustawodawców i organów regulacyjnych o potężnych szkodach. W ciągu ostatnich kilku tygodni Facebook stanęł przed wzrostem negatywnej reklamy z powodu zarzutów dokonanych przez demaskatorów, którzy ujawnili papiery wewnętrzne do placówek medialnych, przedstawiając działalność gospodarczą jako sprzyjającej zysku wcześniej bezpieczeństwo.

Facebook przewiduje ogólne przychody w wysokości 31,5 mld USD do 34 mld USD na czwarty kwartał, reprezentujący wzrost o 12% -21%. Perspektywy obejmuje poważną niepewność w obliczu czwartego kwartału ze względu na korespondencję Apple iOS 14 i kwestii związanych z makroekonomicznymi i mocachowymi.

W przypadku przyszłego raportu zysków Q4, rynek ogólnie oczekuje sprzedaży $ 33,4 mld, natomiast na zyski na akcję (EPS) ma osiągnąć 3,85 USD. Obecny konsensus analityków utrzymuje ocenę “Kup” na Spółce. Brian White, analityk Wall Street, oczekuje projekcji sprzedaży w wysokości 33,09 mld USD – równoważący się do wzrostu 18% rok do roku – i EPS w wysokości 3,73 USD.

Meta oczekuje całkowitych kosztów w 2021 r., Być w regionie $ 70-71 mld, zaktualizowany z poprzedniego oszacowania $ 70-73 mld. Prognozuje całkowite wydatki w regionie 91-97 mld USD za rok fiskalny 2022, napędzany przez inwestycje w technologię i wiedzę produktową, a także koszty związane z infrastrukturą.

Facebook ogłosił nową strukturę segmentu sprawozdawczości finansowej zaczynając od IV kwartału, z dwoma sektorami: Rodzina aplikacji (FOA), która obejmuje Facebook, Instagram, Messenger, Whatsapp oraz inne usługi oraz Facebook Reality Labs (FRL), który obejmuje rozszerzone I wirtualna rzeczywistość sprzętu konsumenckiego, oprogramowanie i treść.

Analiza techniczna

Początek 2022 nie był przyjemny dla META (FB.) Zasoby spadły od 28 grudnia, gdy osiągnął miesięczny wysoki 352 . Ciśnienie sprzedaży kontynuowane na przełomie roku i złamało poprzednie wsparcie 322 .

W dniu 26 stycznia akcje trafiły na niski poziom 289 , na ostatnim osiągnięciu 2021 marca. Poziomy rezystancji 327 i 343 są ważne dla zapasów, aby kontynuować ruch w górę. Jeśli zapasy pęknie powyżej tych poziomów, może osiągnąć 352 , a nawet przekroczyć ten poziom. Przeciwnie, jeśli zapas wykraczał poniżej 280 , może to zniknąć do 250 , poziom widoczny w styczniu 2021.

Wszystkie wskaźniki sugerują w dół trajektorii akcji. RSI i MACD wskazują na dół na codziennym wykresie, a 100-dniowa średnia przenoszona jest powyżej poziomu cen.

Click , aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Adnan Rehman

Analityk rynku regionalnego

Zrzeczenie się: Ten materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi Niezależne badania inwestycyjne. Nic W tym komunikacie zawiera lub powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zapawaby w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszej wydajności nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie inwestycje tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach podanych w niniejszym komunikacie. Ten komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej pisemnej zgody.

.