Meta: Q3 2022 Podgląd zarobków

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 26, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

META Platforms (wcześniej znane jako Facebook , Inc.) zgłasza wynik zarobków za Q3 2022 w dniu 26 października (środa), po zamknięciu rynku. Konglomerat technologiczny z kapitałem rynkowym ponad 340 mld USD z siedzibą w Kalifornii w USA angażuje się w łączenie ludzi i społeczności, a także pomaga firmom w rozwoju za pośrednictwem rodziny aplikacji (FOA) , w tym Facebook, WhatsApp, Instagram, komunikator itp. W ubiegłym roku firma ogłosiła, że ​​pracuje nad opracowaniem rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości związanej z sprzętem konsumenckim, oprogramowaniem i treścią (są one grupowane w Rzeczywistości Labs (RL) ), mając nadzieję na rozszerzenie ekranów poza 2D w przyszłość cyfrowych połączenie, a mianowicie metaverse.

Netflix był pierwszym członkiem FAANG, który wydał satysfakcjonujące wyniki publiczności. W tym tygodniu reszta członków (Amazon, Apple, Google (Alphabet)) W tym Meta opublikuje również kwartalne wyniki finansowe.

W zeszły piątek reporter Wall Street Journal, Nick Timiraos, stwierdził w swoim najnowszym artykule, że Fed może złagodzić tempo podwyżek stóp procentowych (prawdopodobnie 50 BP) w grudniu r., Po podwyższeniu stóp procentowych o 75 pz w listopadzie – znak dla Rynek akcji amerykańskich, aby odwrócić ostatnią wyprzedaż? Po zakończeniu rynku wskaźniki USA wzrosły wyższe: USA500 w 3764 , USA100 w 11335 , USA30 w 31151 .

Rysunek 1 : Meta roczne przychody (w milionach USD), 2009-2021. Źródło : Statista

W zeszłym roku Meta kontynuował podwyższenie dochodów poprzez reklamę z segmentu FOA, który wyniósł około 115,66 mld USD, podczas gdy RL wygenerował około 2,27 mld USD. To pierwszy w historii rekord, że roczne przychody firmy przekroczyły Próg 100 mld USD. Zyski wyniosły ponad 31 mld USD (lub +37%) w porównaniu do tych w 2020 r.

Ryc. 2 : Facebook Dau Vs Mau Źródło : Statista

Zgodnie z statystyką opublikowaną w styczniu tego roku, Facebook znalazł się na szczycie wykres jako najpopularniejsza sieć społecznościowa na całym świecie. Niemniej jednak warto zauważyć, że platforma odnotowała swój pierwszy historyczny spadek codziennego aktywnych użytkowników (DAU) w Q4 2021, od 1,930b (Q/Q) do 1,929b ​​(Q/Q). Ponadto miesięczni aktywni użytkownicy (MAU) w raporcie o najnowszym kwartale spadły do ​​2,934b (wcześniej 2,936b). Statystyki te ujawniły fakt, że wzrost aktywnych użytkowników stopniowo spowalnia z powodów, takich jak intensywna konkurencja (np. Tiktok, YouTube), obawy recesyjne, rosnące koszty, które doprowadziły do ​​ograniczenia reklamodawców, zmian w prywatności Apple itp.

, pomimo doświadczenia straty w wysokości 2,81 mld USD w dziale rzeczywistości wirtualnej w poprzednim kwartale, Meta jest zdeterminowany, aby kontynuować duże wydatki na technologie jego ostatecznego widzenia, Metaverse. Firma podniosła cenę zestawu słuchawkowego Meta Quest 2 VR od sierpnia tego roku ze względu na rosnące koszty inflacyjne, jednak kierownictwo cytowało, że jest to nadal najtańszy VR w porównaniu z rówieśnikami. Ponadto krążą plotki, że Meta sprzedała ponad dziesięć milionów urządzeń VR, wstępny cel ustalony przez Marka Zuckerberga w 2018 roku. Jednak w tym przypadku nie ma tylko liczby. W rzeczywistości entuzjastyczna baza użytkowników jest najważniejszym elementem utrzymywania ekosystemu VR przy życiu, zgodnie z kierownictwem.

Ryc. 3 : Metes Platforms odnotowano sprzedaż i zysk na akcję w porównaniu z prognozą analityka. Źródło: CNN Business

Consensus Szacunki dotyczące zgłoszonej sprzedaży Meta Platforms, Inc. w nadchodzącym kwartale wyniosły 27,5 mld USD, w dół -4,51% w porównaniu z poprzednim kwartale i spadek -5,17% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Oczekuje się, że EPS osiągnie 1,89 USD, a także spadł o -23,17% w porównaniu z poprzednim kwartałem i spadł -41,30% z tego samego okresu ubiegłego roku.

Analiza techniczna:

Ryc. 4 : Meta Platform Cena historyczna. Źródło : Google Finance

Cena akcji #META (Meta.s) Ostatnie zamknięta na 130 $ , nieco powyżej minima roku, która została utworzona w poprzednim tygodniu, przy 122,50 $ (był to najniższy poziom od grudnia grudnia 2018 ( 121,04 $ )). W lutym tego roku firma poniosła rekordową jednodniową stratę w historii (–26% ), przy czym wartość rynkowa ponad 230 mld USD została usunięta (także rekordowa jednodniowa strata kapitalizacji rynkowej dla amerykańskiej firmy), po obawach nad trajektorią wzrostu firmy.

Technicznie ostre zanurzenie oznaczało dzień #Meta Akcje wszedł na terytorium niedźwiedzia i pozostaje Do dzisiaj. Niskie oszacowanie analityków, 150 USD, służy jako najbliższy opór na skupienie, a następnie 177 $ (FR 78,6%) i 222 $ (FR 61,8%). Z drugiej strony minima grudnia 2018 r., 121,04 USD, służy jako najbliższe wsparcie. Złamanie poniżej tego poziomu może otworzyć więcej miejsca dla Niedźwiedzi, aby przetestować następne wsparcie w upadku widocznych w grudniu 2016 r., 115 $ .

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Larince Zhang

Analityk rynku

Zrzeczenie się: Materiał ten jest podany jako ogólna komunikacja marketingowa dla Niezależne badania inwestycyjne. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną lub inwestycję Zalecenie lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.