McDonald\’s Q1 Report Report

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 2, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

McDonald’s ma wydać swój raport finansowy w pierwszym kwartale 2022 28 kwietnia 2022 r. Ten przewodnik wyjaśni, jak może wyglądać raport o zarobkach w pierwszym kwartale firmy na podstawie ostatniego raportu o zarobkach firmy.

McDonald’s opublikował swoje wyniki finansowe w czwartym kwartale za 2021 r. 27 stycznia. Bigot fast foodów zarobił 1,64 mld USD, czyli 2,18 USD za akcję, w czwartym kwartale, w porównaniu z 1,38 mld USD, czyli 1,84 USD za akcję, w poprzednim roku. Wzrost wydatków i wydatków operacyjnych w trzecim kwartale wyniósł 14% [1].

Koszty ogólne i administracyjne wzrosły o 9%, głównie w wyniku wyższego wynagrodzenia motywacyjnego, ponieważ McDonald’s przekroczył swoje cele wydajności.

Porównywalna sprzedaż wzrosła w Stanach Zjednoczonych w wyniku znacznych średnich wydatków na wzrost klienta spowodowany przewidywanymi wzrostami cen menu. Silne menu i wysiłki marketingowe, takie jak mcrip i chrupiąca kanapka z kurczaka, a także wzrost w Kanały cyfrowe wspierane przez program lojalnościowy, wszystkie przyczyniły się do porównywalnego wzrostu sprzedaży. W ciągu dwóch lat porównywalna sprzedaż wzrosła o 13,4% [1].

W wyniku inicjatyw związanych z Covid-19, restauracji we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech odnotowały znaczny wzrost sprzedaży. Przez cały kwartał ograniczenia rządowe związane z Covid utrzymywały porównywalną sprzedaż w Australii. Porównywalna sprzedaż wzrosła o 8,2% w ciągu dwóch lat.

“Podczas gdy rok 2021 był naznaczony trwałymi globalnymi trudnościami, system McDonald’s wykazał niezrównane zaangażowanie i stworzył prawdziwie niezwykłe wyniki”, stwierdził Chris Kempziński, prezes i dyrektor generalny McDonald’s. “Zbliżamy się do tego nowego roku z nowym rokiem z laserowym podobnym do lasera Koncentracja na dostarczaniu beztarli i pamiętnych doświadczeń klientów oraz wykorzystanie naszego pędu do paliwa długoterminowy, zrównoważony rozwój dla wszystkich naszych interesariuszy [1] ”.

Firma spodziewa się wydać od 2,2 miliarda do 2,4 miliarda dolarów na wydatki inwestycyjne w ciągu najbliższych kilku lat. Około połowa tych pieniędzy zostanie wykorzystana na ustanowienie około 1400 nowych restauracji, które mają wnieść 1,5% całkowitej sprzedaży firmy w 2022 r. Ponadto około 40% wydatków inwestycyjnych zostanie skierowanych do łańcuchów amerykańskich, głównie na modernizację restauracji.

Oczekiwania analityków w zakresie sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 wahają się od 5,3 miliarda do 5,9 miliarda dolarów, przy średnim szacunku 5,6 miliarda dolarów. Zysk na akcję w pierwszym kwartale 2022 r. Wynosi od 1,89 do 2,33, przy średnim oczekiwaniu 2,17.

Źródło: pieniądze. . Jest duża szansa Ceny żywności i papieru wzrosną w innych krajach, ale nie tak bardzo jak w Stanach Zjednoczonych [2].

Analiza akcji McDonald’s

Od czasu spadku poniżej 217 w marcu 2022 r. Cena McDonald’s znacznie odzyskała. W momencie pisania ceny wynosi 248,68.

McDonald’s traci pieniądze od początku roku. Do marca cena spadła o ponad 19%. Cena odzyskała do 21 kwietnia, w którym to momencie znów spadła.

Na wykresie dziennym cena jest nieznacznie poniżej 100-dniowej średniej ruchomej, a MACD jest wypaczony do minusu.

Kolejny punkt oporu McDonalda wynosi około 255. Jeśli przełamie ten poziom, zapasy może pójść na poziom 260. Z drugiej strony

poziom wsparcia akcji znajduje się około 245,00. Jeśli cena przejdzie na ten poziom, może nadal spadać w kierunku 242,0 [3].

https://corporate.mcdonalds.com/content/dam/gwcorp/assets/investors/financial-formation/earnings-release/q4%20Earnings%20Release%20-%2099.1.pdf https://finance.yahoo.com/news/mc-donalds-q-4-earnings-122112879.html https://finance.yahoo.com/quote/mcd/chart?p=mcd kliknij tutaj Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Adnan Rehman

Analityk rynku

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i odpowiedzialność. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być odtwarzana ani dalsza dystrybucja.