LexaTrade – opinie handlowców i ekspertów

Wysłany przez:

Wybór brokera jest jednym z kluczowych zadań dla handlowca. Jakość świadczonych usług zależy od wielu różnych czynników. Dobrym wyborem może okazać się LexaTrade. Firma ta oferuje szeroką gamę instrumentów finansowych, korzystne warunki obrotu oraz wysoką jakość usług. Makler został zarejestrowany w 2018 roku w Saint Vincent i Grenadynie. Firma jest certyfikowana (IFMRRC nr 0395 AA V0142) i licencjonowana. przez Komisję Papierów Wartościowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o LexaTrade. 

Broker pracuje z dwoma terminalami na raz. Użytkownik może wybrać, z którym programem chciałby handlować na rynku. LexaTrade oferuje platformę internetową xCritical i oprogramowanie MT4. Obie te opcje są dostępne zarówno na komputerach, jak i smartfonach, zapewniając wysoką mobilność i stałą kontrolę nad portfelem inwestycyjnym. Z informacji o LexaTrade wynika, iż firma przykłada bardzo dużą wagę do zadowolenia i profesjonalnej obsługi swoich klientów. 

Praktyczne informacje o LexaTrade – charakterystyka platformy

Aplikacja xCritical została dostosowana do systemu Android i IOS. Można ją pobrać bezpośrednio ze strony internetowej, wybierając żądaną wersję systemu operacyjnego. Program jest całkowicie identyczny z pełnym terminalem handlowym i posiada ten sam zestaw specyficznych funkcji co wersja PC. Inwestor może łatwo kontrolować notowania aktywów i sporządzać prognozy walutowe. Wszystkie operacje są wykonywane natychmiast, bez żadnych opóźnień czasowych. Opcje Take Profit i Stop Loss są dostępne w celu zminimalizowania ryzyka i ustalenia gwarantowanych zysków. W wersji mobilnej istnieje również możliwość doładowania swojego konta. 

Terminal internetowy MetaTrader4 został uznany za najbezpieczniejszy dla handlu. Odnosi się to do zaawansowanego technologicznie oprogramowania, które nie musi być wcześniej pobrane na komputer użytkownika. Jest to ogromna zaleta dla tych, którzy nie chcą zapychać pamięci komputera dodatkowymi programami. Terminal działa doskonale z każdej przeglądarki, bez żadnych usterek i przestojów. Inwestor otrzymuje dostęp do budowy wykresów notowań z możliwością zmiany przedziałów czasowych. Dzięki tego typu rozwiązań, opinie o LexaTrade są naprawdę dobre. 

LexaTrade – oszukiwanie, czy nowoczesny handel?

By przekonać się, że LexaTrade z oszukiwaniem nie ma nic wspólnego, warto poznać rozwiązania i ofertę tego brokera od strony praktycznej. Aby skorzystać ze wszystkich zalet tego maklera, należy mieć osobiste konto na stronie. Procedura jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu. Należy wypełnić formularz zawierający:

 • imię i nazwisko, 
 • adres e-mail,
 • kraj. 

Do szybkiej komunikacji z działem wsparcia technicznego potrzebny jest również aktualny numer telefonu komórkowego. Należy również wprowadzać tylko dane rzeczywiste, w przeciwnym razie dalsza weryfikacja będzie problematyczna. Jeżeli jakiekolwiek informacje nie są zgodne, broker ma pełne prawo do zablokowania naszego rachunku. Zgodnie z przeglądami i opiniami, LexaTrade działa ściśle w ramach przepisów prawnych. System żąda tylko podstawowych danych użytkownika, które w przyszłości będą bezpiecznie przechowywane na serwerach firmy. Aby zweryfikować swoją osobistą wpłatę, należy zrobić zdjęcie paszportu lub załadować skan. Jak tylko pieniądze zostaną u mieszoczne na naszym saldzie, możemy rozpocząć pracę z platformą i tworzyć prognozy do zakupu lub sprzedaży aktywów.

Trader może także wybrać, ile pieniędzy chce na początek wpłacić. Minimalna kwota kapitału wynosi 250$. W zależności od kwoty płatności klient otrzyma zestaw specjalnych przywilejów i bonusów. Informacje o LexaTrade wskazują, że broker oferuje pięć rodzajów kont:

 • Start
 • Silver
 • Gold
 • Platinum
 • VIP

Co więcej, pomimo tego, że firma ta pozycjonuje się jako uczestnik giełdy operujący na walutach cyfrowych, klienci otrzymują dostęp do pełnej gamy klasycznych instrumentów. Inwestorzy mogą pracować z surowcami, parami walutowymi, towarami, akcjami, notowaniami, jak również CFD.

LexaTrade – oszuści czy profesjonalni doradcy finansowi?

Dostępność kalendarza ekonomicznego i listy nadchodzących wydarzeń sprawia, że handel jest prosty i przejrzysty. Terminale są wyposażone we wszystko, co niezbędne do szybkiego reagowania na zmiany wartości aktywów. Zestaw wbudowanych sygnałów pozwala na precyzyjne wejście na rynek i zarabianie przy każdej okazji. Tabele i wykresy analityczne wyraźnie pokazują dynamikę trendów i pomagają w sporządzaniu rzeczywistych prognoz. Można śmiało stwierdzić, że LexaTrade to nie oszuści a broker mający na celu dobro swoich klientów. 

Pieniądze trafiają na konta traderów w ciągu zaledwie kilku minut. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można rozpocząć pracę natychmiast po uzupełnieniu salda depozytu. Warto zauważyć, że broker nie pobiera prowizji za przepływ środków. Należy jednak zawsze pamiętać, że banki i systemy przelewów elektronicznych często pobierają dodatkowe opłaty. Średnio jest to 2,5% kwoty. Wypłata trwa zazwyczaj 3 dni robocze. Jednakże, posiadacze kont Platinum i VIP mogą spodziewać się znacznie szybszej wypłaty swoich zarobków. Na forach ciężko jest znaleźć informacje o opóźnieniach w płatnościach. Opinie o LexaTrade mówią, że broker jest bardzo szybki pod względem wypłat środków. 

LexaTrade – podsumowanie

Informacje o LexaTrade pokazują, że możemy otwierać różne rodzaje rachunków u tego brokera. Każdy ma swoje własne cechy i zalety. Każdy użytkownik może wybrać najlepszą dla siebie opcję. Firma pozwala na handel na szeroką skalę, oferując spektrum aktywów finansowych. Należą do nich m.in.: 

 • metale,
 • ropa naftowa, 
 • indeksy,
 • waluty cyfrowe.

Platforma handlowa firmy jest godna uwagi ze względu na jej dużą prędkość i niezawodność. Wszystko to sprawia, że handel jest szczególnie opłacalny, wygodny i bezpieczny. Użytkownicy mają dostęp do informacji technicznych i nowinek giełdowych. Platforma wyposażona został w szereg nowoczesnych narzędzi, co ułatwia pracę handlowcom. LexaTrade jest stosunkowo nowym brokerem na rynku, który jednak zdążył już wyrobić sobie dobrą reputację wśród handlowców na całym świecie.