Jaka będzie przyszłość reklamy dla małych firm po iOS 14 app tracking przejrzystość?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 7, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Jeśli czytasz gazety codziennie lub śledzisz wiadomości online, musisz natknąć się na artykuły o rywalizacji Facebook-Apple o prywatność. Cóż, obaj giganci technologiczni mają swoje argumenty. Niektórzy uważają narrację Facebooka za logiczną, podczas gdy inni uważają, że stanowisko Apple ma rację. Jednak właściciele małych firm martwią się o przyszłość reklamy wśród facebook vs. walka Apple.

W dzisiejszym artykule zbadamy, jak zmieni się reklama, jeśli zmieni się po wdrożeniu apptrackingu iOS 14. Ale najpierw zbadajmy trochę tła.

Co to jest apptrackingtransparency systemu iOS 14?

Zgodnie z nową zasadą przejrzystości AppTracking deweloperzy aplikacji będą musieli poprosić użytkowników iOS 14, iPad OS 14 i tvOS 14 o pozwolenie na śledzenie ich w aplikacjach i witrynach internetowych należących do innych firm.

Przed apptrackingtransparency iOS 14, Facebook i wszyscy inni deweloperzy aplikacji mogli śledzić działania użytkowników na innych stronach internetowych i aplikacjach należących do innych firm bez pytania o pozwolenie od użytkowników.

Dlaczego Facebook jest zdenerwowany

PC: Unsplash

Facebook krytykuje decyzję Apple, aby skłonić użytkowników iOS do wyłączenia aplikacji ze śledzenia ich danych osobowych. Nawet Facebook opublikował pełnostronicowe reklamy w The Wall Street Journal, New York Times i The Washington Post, wyrażając przeciwko zmianom prywatności Apple. Facebook nazwał posunięcie Apple wbrew duchowi małych firm.

Facebook sprzedaje reklamy w serwisach i aplikacjach mediów społecznościowych. Sprzedaż reklam jest głównym źródłem przychodów Facebooka. Gigant mediów społecznościowych oferuje firmom możliwość dotarcia do ich dokładnych odbiorców. Nie trzeba dodawać, że reklamy na Facebooku są najbardziej ukierunkowaną formą reklamy.

W rdzeniu skuteczności reklam na Facebooku leży śledzenie danych użytkowników. Facebook i jego aplikacje śledzą zachowanie użytkowników w innych witrynach, umożliwiając im wyświetlanie użytkowników spersonalizowanymi reklamami.

Dzięki niedawnemu posunięciu Apple w sprawie prywatności danych, Facebook musi poprosić użytkowników o pozwolenie na śledzenie ich na innych stronach internetowych i aplikacjach, których firma nie posiada. Facebook obawia się, że użytkownicy wyłączą Facebooka i jego aplikacje, aby śledzić dane z innych aplikacji i stron internetowych, gdy użytkownicy zostaną wyświetleni z monitem. Wpłynie to na przychody z reklam na Facebooku.

Dan Levy, VP Reklamy i produkty biznesowe na Facebooku powiedział w swoim blogu,

Tak, nie będzie wpływu do zdywersyfikowanej działalności Facebooka w zakresie reklam, ale będzie to znacznie mniej niż to, co spotka małe firmy, a my już faktoringu to w naszych oczekiwaniach wobec firmy.

Oświadczenie Apple na Facebook Krytyka

Apple iOS 14 AppTrackingTransparency został doceniony przez obrońców prywatności.

Dyrektor Generalny Apple, Tim Cook, powiedział w swojej odpowiedzi, że Facebook może śledzić użytkowników tak jak poprzednio, ale powinien najpierw poprosić użytkowników o pozwolenie. Oto oficjalne oświadczenie dyrektora generalnego Apple.

Uważamy, że użytkownicy powinni mieć wybór co do danych, które są zbierane na ich temat i sposobu ich wykorzystania. Facebook może nadal śledzić użytkowników w aplikacjach i witrynach, jak poprzednio, przejrzystość śledzenia aplikacji w iOS 14 będzie wymagać, aby najpierw poprosić o Twoją zgodę. pic.twitter.com/UnnAONZ61I

— Tim Cook (@tim_cook) 17 grudnia, 2020

Future of Small Business Advertising

Facebook opublikował dwie pełnostronicowe reklamy prasowe, stwierdzając, że ruch Apple jest przeciwko milionom małych firm w Stanach Zjednoczonych. Przechodząc przez kampanię Facebook, wydaje się, że scenariusz doomsday dla małych firm. Ale jaka jest rzeczywistość?

Nie, to nie jest dzień zagłady dla małych firm. Prywatność jest podstawowym prawem ludzi, a Apple wykonało właściwy ruch.

Dzięki najnowszej aktualizacji prywatności w iOS14 Facebook będzie mógł śledzić mniej na urządzeniach mobilnych. W rezultacie wpłynie to na konwersję, śledzenie, optymalizację i kierowanie reklam na Facebooku. Również Facebook Audience Network również otrzyma trafienie. Kwantowej wpływu nie można obliczyć w tej chwili.

Jak przygotować małą firmę do reklam na Facebooku? Cóż, Facebook podejmuje kroki, aby przygotować swoich partnerów do iOS14. Szczegóły można sprawdzić tutaj.

Alternatywnie, należy spróbować zbadać inne opcje, aby promować swój biznes. 62% właścicieli małych firm twierdzi, że reklamy na Facebooku nie są w stanie ująć ich celów. Więc poleganie wyłącznie na Facebooku nie jest mądrą decyzją.

Jako właściciel małej firmy, jeśli chcesz pozostać na szczycie swojej gry marketingowej, powinieneś zdywersyfikować swój plan marketingowy.

Oto kilka ekonomicznych, ale skutecznych strategii marketingowych dla małych firm, które możesz zbadać.

E-mail marketingu Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek Promocja społeczności Optymalizacja aukcji Google Moja Firma Grow organic social real Promocja

Bycie właścicielem małej firmy polega na odkrywaniu siebie w miarę jak wymaga tego sytuacja biznesowa. Skoncentruj się na powyższych strategiach, aby złagodzić skutki nowej polityki prywatności Apple. Zmniejszy to również zależność od płatnych reklam.

Post Co będzie przyszłość small business reklama post iOS 14 App Tracking Przejrzystość? pojawił się po raz pierwszy w SmartHustle.com.