Jak zacząć inwestować na giełdzie jak profesjonalny trader

Większość ludzi uważa, że ​​profesjonalny trader to ktoś, kto pracuje dla jakiegoś dużego banku w biurze handlu, ale to nieprawda. Oczywiście są to profesjonaliści, ale profesjonalnym inwestorem może być każdy, kto traktuje swoje transakcje poważnie, który podchodzi do handlu jak do pracy i ma zestaw zasad handlowych, których przestrzega.

Może się to wydawać prostą definicją, ale zdziwisz się, ile osób podejdzie do handlu bez planu. A handel bez planu tak naprawdę nie jest handlem – to tylko hazard. I to nie jest profesjonalne.

How To Start Investing In The Stock Market Like A Professional Trader

KROK 1: ROZWIJ STRATEGIĘ HANDLOWĄ – Pierwszym krokiem do zostania profesjonalnym traderem jest stworzenie strategii handlowej. Ta strategia wpłynie na każdą decyzję handlową, którą podejmiesz, więc musi odzwierciedlać twoje ostateczne cele i styl, w którym próbujesz je osiągnąć. I choć wiele zależy od stworzenia zyskownej strategii handlowej, istnieją dwa kluczowe filary, na których można się oprzeć. Po pierwsze, twoja strategia musi mieć długoterminową przewagę. Pewnie, możesz mieć kilka zwycięskich transakcji i być szczęśliwym z powodu swojego sukcesu, ale to nie czyni cię profesjonalnym traderem. Prawdziwy zawodowiec ma możliwość powtarzania sukcesów konsekwentnie i przez długi czas. Po drugie, musisz zarządzać swoim ryzykiem. Sposób na zarabianie na handlu polega na wykorzystaniu istniejących środków na koncie. Jeśli nie ochronisz swojego wyniku finansowego, stosując odpowiednie podejście do zarządzania ryzykiem, po prostu nie odniesiesz sukcesu na tyle długo, aby zostać profesjonalistą.

KROK 2: TESTUJ SWOJĄ STRATEGIĘ – Po stworzeniu strategii handlowej następnym etapem jest przetestowanie strategii na rynkach. Testowanie to jedyny sposób, aby się upewnić, czy Twoja strategia ma przewagę w rzeczywistych warunkach rynkowych. Na przykład, jeśli twoja strategia handlowa opiera się na przełamywaniu, potrzebujesz dowodu, że faktycznie działa. Najlepszym sposobem na udowodnienie, że twój system ma przewagę, jest przetestowanie go z wykorzystaniem historycznych danych rynkowych, a istnieje wiele programów, które to umożliwiają.

KROK 3: ZAUFAJ SWOJEJ STRATEGII – Kiedy już ciężko pracujesz nad ustaleniem swoich celów handlowych, strategii i stylu, musisz nauczyć się im ufać. Oznacza to, że przed rozważeniem jakichkolwiek zmian należy przestrzegać zasad określonych w strategii handlowej przez pewien czas. Musisz dać swojej strategii szansę na wykonanie. Może to być poważny problem dla początkujących traderów, ponieważ bardzo łatwo jest reagować i szybko zmieniać strategię w odpowiedzi na kilka przegranych transakcji. Pamiętaj jednak, że bycie profesjonalistą to długoterminowy cel, dlatego musisz dać czas na pracę. Jeśli Twój poziom ryzyka odpowiada twojej szerszej strategii, powinieneś być w stanie poradzić sobie z kilkoma stratami, pod warunkiem wzrostu długoterminowej rentowności. Oczywiście, jeśli ponosisz stałe straty bez żadnych wygranych, musisz sprawdzić, czy masz bardziej podstawowy problem ze swoim podejściem.

KROK 4: UTRZYMUJ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – Po ustanowieniu zaufania do systemu musisz pozostać konsekwentny w swojej działalności handlowej. Oznacza to, że zamiast koncentrować się na zarabianiu określonej kwoty każdego dnia na rynkach, powinieneś skupić się na codziennym przestrzeganiu strategii. W końcu jest to plan, który wprowadziłeś. Twoja analiza wykazała, że ​​jest to sposób na osiągnięcie celów. Każdy może wygrać kilka szczęśliwych transakcji. Specjaliści wiedzą, jak pozostać w grze.

KROK 5: ZACHOWAJ NAUCZANIE – najlepsi inwestorzy i inwestorzy stale uczą się i doskonalą swoje umiejętności handlowe. Rynki się zmieniają. Systemy się zmieniają. Pojawia się nowa technologia. Częścią twojego długofalowego sukcesu jako tradera jest ciągłe gromadzenie nowej wiedzy i doświadczenia oraz stosowanie jej w handlu. Warren Buffett, powszechnie uważany za najlepszego inwestora na świecie, zaleca, aby profesjonalni inwestorzy czytali co najmniej 500 stron dziennie. Chociaż może to być ekstremalne, chodzi o to, że aby odnieść sukces na rynkach, należy poświęcić czas na poznanie rynków.

WNIOSEK – Nie ma gwarancji, że odniesiesz sukces jako profesjonalny inwestor, ale przestrzeganie powyższych zasad pomoże zwiększyć szanse na zostanie profesjonalistą. Pamiętaj tylko, że prawdziwe opanowanie każdego działania można osiągnąć jedynie poprzez ciągłe stosowanie procesów prowadzących do sukcesu.