Jak właściciele firm mogą przygotować się do potężnego wywiadu podcastu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 20, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Dla każdego właściciela firmy, który chce wzmocnić swoją ekspozycję, nawiązać powiązania z większą publicznością i stworzyć sensowną rozmowę, podcasty są świetną drogą do tego. Stosunkowo nowy pomysł na zdobycie nazwy firmy, podcasty wymagają czyjącej uwagi dłużej, niż kiedykolwiek mogłaby to zrobić trzydzieści sekund reklamy. Na szczęście są zwykle tańsze niż tworzenie reklamy. Ponadto tysiące podcastów dostępnych jest do pobrania. Jest podcast na każdą niszę, o której można pomyśleć; Z pewnością jest jeden odpowiedni dla każdego właściciela firmy. Niezależnie od tego, czy jesteś fanatykiem Gwiezdnych Wojen w poszukiwaniu głębokiej analizy każdego filmu, czy zastanawiasz się, jakie najnowsze wiadomości na Wall Street jest dla Ciebie podcast.

Podcasty to świetny sposób na uzyskanie ekspozycji dla Ciebie lub Twojej marki. Mogą być bardzo zabawne lub edukacyjne dla publiczności. I na szczęście przez większość czasu są wcześniej nagrane. Więc, Przed wskoczeniem na mikrofon na następny wywiad podcastu, upewnij się, że przygotuj się z tymi wskazówkami.

Nie sprzedawaj, bądź swobodny i konwersacyjny

Wywiad podcastu to okazja, aby zaprezentować swoją markę publiczności, która nigdy wcześniej o tobie (lub Twojej marce) nigdy nie słyszała (ani Twojej marki), więc nie bądź nachalny; Nikt nie lubi nachłego sprzedawcy. Zamiast tego swobodnie opowiedz swoją historię w sposób wygodny i powiązany. Nie chcesz wyglądać, jakbyś sprzedawał publiczności, ale zamiast tego rozmawiasz z gospodarzem na temat tego, o czym jesteś i dlaczego ich słuchacze powinni cię poznać.

Nie spiesz się i opracuj

W przeciwieństwie do tradycyjnego wywiadu telewizyjnego, podcasty nie są tak podzielone z punktu widzenia czasu, co pozwala na więcej informacji o niektórych kluczowych wiadomościach. W zależności od podcastu odcinki mogą trwać godzinę lub więcej, więc nie czuj się pośpiesznie, żeby wszystko wydostać w pięć minut. Mądrze użyj swojego czasu, aby opowiedzieć swoją historię i utwórz przyjazne połączenie z odbiorcami.

Pozwól swojej osobowości zabłysnąć za pośrednictwem

podcastów to idealne miejsce, aby umożliwić przejęcie osobowości. Ludzie pracują z tym, kogo lubią, a ludzie kupują od tych, z którymi czują się komfortowo. Zapraszam do pozwalania słuchaczom w niektórych bardziej intymnych szczegółach swojego życia i tym, kim jesteś poza swoją marką. Im więcej ludzi czuje się, jakby wiedzą, kim jesteś, tym bardziej skłonni będą do interakcji z tobą. Opowiedz historię o tym, jak zebrały się Twoja firma lub produkt. Podziel się chwilami triumfu i ucisku. Skorzystaj z tego czasu, aby publiczności naprawdę poznać Ciebie i swoją historię.

Wyrażaj i wyróżnij swoją wiadomość

, ponieważ masz więcej czasu na mówienie, nie oznacza, że ​​powinieneś zapomnieć o kluczowych wiadomościach w kółko, ale Kluczem jest rozróżnienie tego, jak to mówisz. Uwzględnij to na początku wywiadu i ponownie na końcu. Pamiętaj, że słuchacz może nie zwracać uwagi na całą drogę, więc najlepiej przekazać trzy najważniejsze kluczowe wiadomości w całym odcinku. W ten sposób słuchaczom można nieustannie przypominać, kim jesteś i co próbujesz osiągnąć. Jeśli planujesz pojawić się w więcej niż jednym podcastie, będziesz chciał dostosować swoje wiadomości do każdego programu, aby nie powtarzać tych samych rzeczy w kółko.

BE Expert

Jeśli gospodarz poprosił o przyjście na podcast w celu omówienia określonego tematu, prawdopodobnie nie jest to dobry powód. Wyraźnie zrobiłeś wrażenie, że wiesz, o czym mówisz, więc upewnij się, że odrobiłeś pracę domową i przygotowuj się z dokładnymi informacjami, które próbujesz przekazać. Pamiętaj, że w takich przypadkach jest przeprowadzany wywiad Jako ekspert, sprawdź swoją historię i być pewnym swoim przekonaniami.

Spróbuj zbudować osobiste połączenie

To wiąże się z pojęciem twojej osobowości, ale ważne jest, aby powtórzyć, że jest to Twoja szansa na osobistą kontakt z słuchaczem. Być może nie pamiętają twojej marki lub produktu, ale zapamiętają historię, którą opowiedziałeś, która je poruszyła. To może być kluczowym wyzwalaczem ich pamięci i łączenia się z tobą na drodze. Chodzi o pozostawienie trwałego wrażenia.

Spójrz część

Jeśli odcinek nie jest nagrany osobiście, często są nagrane na wideo, więc najlepiej pokazać przyjemne tło, dobre oświetlenie i dobrze pracujący mikrofon. Poświęcenie czasu na świetny odcinek to prawdziwy program klasy i profesjonalizmu. Dodatkowo, jeśli chcesz zostać zaproszony przez gospodarza, szanuj ich i ich Pokaż, robiąc takie rzeczy.

Rozważ fakt, że 80 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych to tygodniowe słuchaczy podcastów. Dla ciebie oznacza to wiele potencjalnych nowych odbiorców i kibiców. Kiedy gospodarz zaprasza cię do podcastu, wykorzystaj swoją okazję, wysuwając najlepszą stopę do przodu.

Autor

Ryan Bass jest dyrektorem medialnym w OTTERPR w Tampa, Floryda. Przez ostatnie 10 lat Bass był kotwicą, gospodarzem i reporterem w telewizji, radiu i podcastingu, a także pisarzem Beat dla mediów drukowanych i cyfrowych. Ostatnio spędził ostatnie pięć lat jako wieczorna kotwica informacyjna i dyrektor sportowy w 10 Tampa Bay. Wcześniej był gospodarzem CBS Sports. Bas jest absolwentem UCF.

Post, w jaki sposób właściciele firm mogą przygotować się do potężnego wywiadu podcastu, pojawił się pierwszy na smarthustle.com.