Jak to Powell to | Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 25, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Środowy występ nie osiągnął żadnych celów Adam Button poniedziałek, 09/05/2022 | 18:59 GMT-0 09/05/2022 | 18:59 GMT-0 0 W zeszłą środę Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że chce porozmawiać bezpośrednio z Amerykanami i zaczął od stwierdzenia:

“Inflacja jest zbyt wysoka i rozumiemy trudności, jakie powoduje, a my przeprowadzamy Saktywnie, aby go z powrotem. Powiedz, że zakłócenia dostaw były większe i dłuższe niż oczekiwano, a presja cenowa rozprzestrzeniła się na szerszy zakres towarów i usług.

To nie potrzebował rynek.

Głównym zadaniem przewodniczącego Fed jest ustalenie zainteresowania Stawki, ale ściśle za tym budzą pewność siebie.

To, co społeczeństwo i rynek musiały usłyszeć, że ceny spadną. Musiał zapewnić odważne przywództwo, jeśli nie odrobinę swagger. To był w stanie zrobić u szczytu kryzysu pandemicznego.

Zamiast tego, tym razem mamy Fed, który wciąż liże rany od złych prognoz inflacji i przepraszając. Nikt nie wie, co będzie dalej, ale Amerykanie chcą poczuć się, jak ktoś inny. Chcą pewnego brzmiącego profesjonalistę w mikrofonie, który powiedział im, żeby się nie martwili.

“Szybkość inflacji spadnie, nie mamy wątpliwości”, mógł powiedzieć. Następnie opracował narrację o tym, dlaczego ceny przestają rosnąć. “Nie martw się” musiało być przesłaniem.

Powinien był to połączyć z wykładem, dlaczego stawki nie muszą być nadmiernie wysoko, aby to osiągnąć. Argumentując, że spłaszczenie cen jest już w rurociąg.

A co z Chinami?

Nie może kontrolować Chin, ale mógł skorzystać z konferencji prasowej, aby zachęcić Chiny do otwarcia portów, oferując przypomnienie, że Chiny są partnerem i głównym beneficjentem globalizacji. I że ma obowiązek zapewnić globalny łańcuch dostaw, jeśli chce być jego częścią.

Ostatecznie tego rodzaju wydajność mogłaby go prześladować za sześć miesięcy. No i co z tego? To jest ręka, w którą grał. Jeśli nie może zaszczepić pewności siebie lub naprawić to, zrezygnuj. Instytucja jest ważniejsza niż człowiek.

W pewnym momencie w najbliższej przyszłości Powell musi wcisnąć swoje żetony. Jest jedyną osobą, która może przywrócić zaufanie do długoterminowych oczekiwań inflacji i podstawowej gospodarki. Musi podążać za tym Wimpy wysiłkiem z czymś znacznie potężniejszym.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej