Jak przygotować się na wojnę (na rynkach) | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 14, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Nie czekaj na nagłówek nagłówek Przycisk Adama Niedziela, 13/02/2022 | 18:36 GMT-0 13/02/2022 | 18:36 GMT-0 0 W piątek czytelnik zapytał mnie: Jak przygotowujesz się do szaleństwa wojny?

To dobre pytanie, ponieważ gdy coś w rodzaju energii jądrowej najeżdżającej do innego kraju, który ma milcząca podkład z NATO, jest milion miejsc, w którym umysł idzie.

Dlatego plan jest tak ważny.

A Kiedy pierwsze bębny wojenne zaczęły hałasować w styczniu, odłożyłem plan. Zauważyłem, że było przekonujące argumenty za szereg transakcji, ale niektóre z nich miały zastrzeżenia, warunki i inne kwestie. Na przykład złoto może korzystać jako bezpieczna przystań, ale Rosja ma ogromne rezerwy złota, które mogłyby sprzedawać walutę.

Oznaczyłem jeden najjaśniejszy handel:

Jednym miejscu, na którym możesz liczyć w najgorszych środowiskach, jest jen. Ten preparat był kluczowy i to okazało się właściwym handlem. Kiedy raporty trafiają o zbliżającym się inwazji, był to jen, który łatwo obdarzył każdą inną walutę.

Przygotowywany jest na to, że nie była to kwestia myślenia przez nagłówki, kiedy oni. To było punkty i kliknięcie. Sprzedaż krzyżyków jenów była instynktowna i szybka.

Co dalej?

Czy to ta wojna czy inny, musisz myśleć o tym, co dalej. Jeśli Rosja demobilizuje, handel jest równie prosty: sprzedać jen. Rozważ także sprzedaż oleju.

Jeśli kule latają, ruchy, które widzieliśmy w piątek, rozciągają się. Ważne informacje na temat tych ruchów jest to, że oferowali wyraźne wskazanie tego, co rynek zrobi, jeśli / gdy obawy zostaną potwierdzone. Ułożyłem tutaj “kosz wojenny”. Z pewnością jestem otwarty na więcej pomysłów handlowych wokół niej i doceniłoby którykolwiek z tych w komentarzach. Znowu, cokolwiek to jest; Musisz być szybki i pewny siebie w egzekucji. Jeśli nie, Nie ma nic złego w przechodzeniu do brzegu.

Jeśli pociski latają, istnieje wiele rzeczy do oglądania, w tym okrucieństwo strajku i publicznych komentarzy z urzędników Putin / Zelensky / Biden / UE. Jednak jest jedna wielka odpowiedź i oczekuję, że będzie to drugi główny handel:

Czy USA i Europa sankcjonuje rosyjską ropę i gaz?

Nie wierzę, że potrafią, ponieważ jest to odpowiednik Europy sankcjonującą samą. Potrzebują ropy i gazu, że Rosja sprzedaje. Podczas blokowania zraniłoby Rosję, prawdopodobnie zraniłoby swoje własne gospodarki równie dużo. Ponadto wszystkie 27 krajów UE musiałyby się zgodzić, a to trudne zadanie w najlepszym czasie.

, który powiedział, że jest nieznany. Oczywiście, który byłby z wielkim kolcem. My zobaczyłby również część koszyka wojennego.

Pod koniec dnia wojna między Rosją a Ukrainą byłaby niewyobrażalnie okropnie z ludzkiej perspektywy, ale ekonomicznie, nie jest to globalnie znaczące we wszystkich oprócz kilku towarów (być może pszenicy). To bardziej kwestia sankcji. Jeśli sankcje nie są bardzo trudne dla rosyjskiej gospodarki, nie będzie to znaczące dla Rosji (z zastrzeżeniem).

Poza olejem gazem, istnieją inne do rozważenia:

kopanie Rosji z Swift byłoby również ogromne, prawie równe surowe sankcje na ropę i gaz; i na pewnym sensie gorzej. Swift ma być nie polityczny, ale jest to opcja. Być może mówi się, jak często Biden wspomniał o sankcjach odwetowych “Swift”. Jeśli tak jest, pozostań z dala od aktywów ryzyka. (Aktualizacja: raport mówi, że SWIFT Sankcje są poza stołem)

Jeśli sankcje są na jednostkach – w tym Putin – a nawet w głównych firmach, Myślę, że niektóre reakcje wojenne odwracają reakcje. To powiedział, uważaj na sankcje na głównych rosyjskich banków. Trzy najlepsze są Sberbank, VTB i Gazprombank.

na Nordstream 2, nie jestem całkowicie przekonany, że ma znaczenie. Jeżeli Rosja zarządza zmianą reżimy na Ukrainie, może wykorzystać tę zdolność rurociągu, aby w dużej mierze zastąpić Nordstream 2.

jednej opcji, która również robi rundy, blokuje eksport półprzewodników do Rosji. Nie sądzę też, że to konsekwentne.

Jednak istnieje pewne połączenie powyższych sankcji, które pobudzą IRE Rosji. Nie są bez opcji, aby cofnąć się za pośrednictwem sankcji i kontroli eksportu, coś opisanego przez Dmitri Alperovitch.

USA importuje 90% dostaw neonowych z Ukrainy, której Rosja mogłaby zatrzymać eksport niektóre z własnych chips35% globalnego palladu pochodzi z Russiarussia jest Powerhouse w globalnym eksporcie tytanu, które są szczególnie cenne w Aviationtwo-Thirds of Global Produkcja azotan amonowych pochodzi z Rosji, ważna nawóz może blokować eksport jego oleju, a Gasrusja mogłaby sprowokować USA, eksportując broń do iannosowych możliwości wokół wojennych wojennych, hakowania, manipulacji itp., Możesz zobaczyć długą listę możliwości tutaj i tych rzeczy może spiralnie. Wyciekły raport w zeszłym tygodniu powiedział, że kraje NATO rozważały “dynamiczne sankcje”, więc pierwsze działania niekoniecznie będą ostatnimi.

Dodaj to wszystko, a ryzyko będzie bardzo wysokie. Nie ma nic złego w oglądaniu od uboczników. Handel wokół wojny jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej