Jak przekształcić kupujących w czasach całorocznych klientów

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 21, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

W tej chwili twoi kupujący wakacyjne odwiedzają Twoją stronę internetową, strony w mediach społecznościowych i magazynu. Jednak w ciągu zaledwie kilku krótkich tygodni zakupy świąteczne się skończyły, ale możesz odzyskać tych kupujących wakacyjnych i zamienić ich w lojalnych, całorocznych klientów dzięki tym wskazówkom.

W wielu sklepach detalicznych i specjalistycznych szalone zakupy, które wybuchają w listopadzie na krótko przed Czarny piątek i trwa przez cały okres wakacyjny, pozostawia właściciela firmy niewiele czasu na skupienie się na czymkolwiek innym niż zarządzanie harmonogramami pracowników, utrzymywanie magazynów i schludnych. Pomaganie klientom w znalezieniu i kupowaniu rzeczy, które chcą. Oczywiście celem jest prowadzenie jak największej liczby działalności, podczas gdy klienci mają ochotę wydać i mieć termin na zakończenie zakupów.

Ale jeśli tylko koncentracja podczas wakacji jest teraz, aby klienci kupowali teraz, brakuje Ci okazji, aby Twoja firma była bardziej opłacalna cały rok. Oprócz zachęcania ludzi do zakupu, twoje świąteczne wysiłki powinny obejmować strategie, aby kupujący powrócili wielokrotnie po zakończeniu wakacji. Oto kilka wskazówek, jak osiągnąć ten cel.

Pokaż kupujących, w którym Ci zależy

Chociaż pandemia wydaje się zanikać, zmieniła nawyki konsumenckie, być może na zawsze. Obawy związane z wirusami spowodowały, że duża liczba osób obawiała się zakupów w domu w sprzedaży detalicznej i jedzeniu w pomieszczeniu-nawet gdy sklepy i restauracje nie działają zgodnie z nakazanymi ograniczeniami.

Tak więc jednym z najważniejszych sposobów pokazania kupujących, na których ci zależy, jest poinformowanie ich, jakie środki ostrożności podejmujesz, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Kroki, które teraz podejmujesz, pomogą im zapamiętać cię jako bezpieczne i wartościowe miejsce na zakupy po wakacjach (i po przepustkach pandemicznych). Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

Śledź Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa CDC dotyczące pojemności sklepu i noszenia maski. Upewnij się, że Twoi pracownicy noszą prawidłowe maski. Jeśli nie, jeden lub więcej klientów może narzekać na lokalne strony w mediach społecznościowych, takie jak Nextdoor i powiedzieć ludziom, aby trzymali się z dala od sklepu lub restauracji. (Tak, ludzie naprawdę to robią. Będą również publikować komentarze, jeśli Twój sklep lub restauracja wyglądają brudne, twoi pracownicy byli niegrzeczni, inne rzeczy, których nie lubią.) Zapewnij klientów, że zależy ci na ich bezpieczeństwie, publikując oznakowanie z oznakowaniem z kroki, które podejmujesz, aby zapewnić im bezpieczeństwo w tym roku. oraz społeczne powiadomienia dystansowe u drzwi. Jeśli Twój sklep otrzyma dużo ruchu pieszego, przydzień pracowników, aby śledzili liczbę osób wchodzących i wychodzących, aby zapobiec przekroczeniu pojemności. Odkażnik rąk, środki dezynfekujące chusteczki i dodatkowe maski dostępne u drzwi dla klientów, którzy ich chcą. W razie możliwości zamówienie online, z opcjami odbioru lub dostawy dla konsumentów i patronów, którzy nie chcą przyjść do Twojego obiektu. Zatrudnienie dodatkowej części dodatkowej części -Pracownicy czasu, aby pomóc w dostawie Cubside, kontrole drzwi i wypełnianiu pracowników, którzy dzwonią chorzy. Pierwsze wrażenia są ważne

Oprócz problemów związanych ze zdrowiem, ważne jest, aby Twoja firma robi wszystko, co w jego mocy, aby zmaksymalizować pierwsze wrażenia kupujących na inne sposoby.

przeszkolij pracowników, aby powitać swoich klientów z uśmiechem i zapytać, czy potrzebują pomocy w znalezieniu czegokolwiek. Jeśli masz sklep internetowy lub przyjmujesz zamówienia przez telefon, upewnij się, że osoby, które odbierają telefon, są przyjemni i uprzejmi ze wszystkimi dzwoniącymi. Zawsze łatwiej jest odzyskać klienta z powrotem do sklepu, jeśli są w stanie dokładnie znaleźć to, czego potrzebują, szczególnie, szczególnie Jeśli masz przyjazny, pomocny personel gotowy im pomóc.

ciężko pracuj, aby Twoja firma była odpowiednio obsadzona przez cały czas i mieć wystarczającą ilość zapasów, aby zapewnić dobre doświadczenie.

Trenuj swoich pracowników, aby skłonić się, aby sklep wyglądał tak schludny i czysty, jak to możliwe przez cały dzień. Pośpieszni (i nierozważni) kupujący mogą zepsuć liczniki i wyświetlacze i przenosić towary do miejsc, w których inni kupujący nigdy ich nie szukali. Upewnij się, że towary są składane lub starannie wiszące, a rozmiary i kolory są tam, gdzie powinny być.

Ułatwiaj nowym klientom poruszanie się w sklepie lub sklepie internetowym. W fizycznej lokalizacji upewnij się, że wszystkie wyświetlacze są dobrze zorganizowane i logicznie zgrupowane razem. Jeśli masz określone przedmioty, o których wiesz, że klienci będą szukać o tej porze roku, upewnij się, że się wyróżniają i są łatwo dostępne. Jeśli sprzedajesz online, oferuj gorąco sprzedające Pozycje na stronie głównej i mają menu nawigacyjne, które ułatwia klientom znalezienie tego, czego szukają według kategorii i, jeśli to możliwe, według ceny.

Nie zapomnij, jak ważne jest kontynuowanie nowych kupujących. Jeśli powiesz klientowi, aby spodziewał się, że produkt zostanie wysłany za kilka dni, postaraj się go zdobyć wcześnie lub przynajmniej na czas; Jeśli nastąpi później, skontaktuj się z nimi. Podążanie za słowem może prowadzić do powtarzania biznesu, a być może nawet dobrej recenzji. Tak ważne, jak może być produkt, pamiętaj, że Twoi klienci mogą go znaleźć lub coś w tym rodzaju, gdziekolwiek. Jednak dobre doświadczenie może wyróżniać się w ich umyśle przez długi czas.

Uzyskaj dane kontaktowe kupujących

Jednym z najlepszych sposobów zachęcania klientów do trzymania się na dłuższą metę jest proszenie ich o dane kontaktowe, a następnie regularnie z nimi kontakt. Dwa sposoby komunikowania się Z nimi na bieżąco to wiadomości e -mail i wiadomości tekstowe. Aby zachęcić klientów do podania ci adresów e -mail, wypróbuj te wskazówki:

Zapytaj ich przy kasie, czy chcieliby uzyskać powiadomienie o sprzedaży, czy też otrzymywać kupony, a następnie poprosić kasjer na adres e -mail. Miej formularze rejestracji w kasie i innych strategicznych miejscach w całym sklepie. Poproś klientów o wypełnienie formularza i zdeponowanie go w pudełku, aby uzyskać powiadomienie o sprzedaży i ofertach specjalnych. Włącz ulotkę z instrukcjami rejestracji e -mail w każdym pakiecie. Jeśli korzystasz z wiadomości tekstowych SMS, możesz poprosić klienta o zasubskrybowanie tej usługi. Ponownie umieść duży znak w pobliżu rejestru i w innych strategicznych lokalizacjach zapraszających klientów do zarejestrowania się. Powiązane: Jak dobrze się rozwijać po sezonie wakacyjnym ponad

Direct Shoppers na twoich stronach mediów społecznościowych

Upewnij się, że masz znaki i umieszczaj ulotki w pakietach informujących klientów, jak znaleźć Twoje konta w mediach społecznościowych również. Poinformuj ich, że opublikujesz informacje w mediach społecznościowych na temat ofert specjalnych, nowych produktów lub wskazówek związanych z korzystaniem z twoich produktów lub usług. Jeśli masz skonfigurowany sklep w mediach społecznościowych, przypomnij im o tym również. Im więcej osób, które odwiedzają i dzielą się twoimi stronami w mediach społecznościowych, tym więcej klientów prawdopodobnie przyciągniesz. W końcu ustnie jest jednym z najlepszych narzędzi marketingowych dla małych firm.

Jeśli sprzedajesz online, miej formularze rejestracji e -mail na większości stron. Ponadto, jeśli Twój sklep ma to możliwość, śledź z klientami, którzy porzucili wózki lub oszczędzali przedmioty, ale nie wrócili. Takie postępowanie zamieni niektóre z tych opuszczonych wózków w zakończoną sprzedaż.

Przygotuj się na zwroty

Zwroty. Trenuj swoich pracowników, aby powitać ludzi powracających przedmioty z lampą i obsługuj żądania powrotu tak bardzo, jak to możliwe. Naucz swojego Pracownicy, aby zasugerować alternatywne produkty lub rozmiary, gdy klient zwraca przedmiot. Jeśli klient coś zwraca, ponieważ miał problem z przedmiotem, powiedz im, że przepraszam, że mieli problem i zapytaj, czy chcieliby alternatywny przedmiot. Tymczasem zapisz powody zwrotów, a jeśli zobaczysz trend, zobacz, co możesz zrobić, aby to naprawić.

Ucz się na swoich błędach

“Twoi najbardziej niezadowoleni klienci są Twoim największym źródłem nauki”.

To stwierdzenie zostało złożone przez nikt inny niż Bill Gates, a dla każdego właściciela małej firmy.

, podczas gdy główny nacisk powinien być opracowywanie mnóstwa zadowolonych klientów, pamiętaj, że każdy nieszczęśliwy klient jest okazją do znalezienia problemu i napraw go. Jeśli poradzisz sobie z tym problemem lub wystarczająco dobrze pomyłka, możesz nawet przekształcić negatywne wrażenia w powód do powrotu. Ich czas i potrzeby, aby szybko, łatwo i zadowalający problem, aby powrócić pomimo pierwotnego problemu.

Przypisaj kogoś, kto zwraca uwagę na posty od klientów w mediach społecznościowych. Niektórzy klienci zwrócą się do mediów społecznościowych, aby wykorzystywać swoje problemy, więc poproś o to, aby ktoś uważnie obserwował media społecznościowe i szybko i pełen szacunku zaatakuje skargi online.

Nie zapomnij swoich obecnych klientów

w celu przekształcenia nowych kupujących w stałych bywalców, nie zapomnij o lojalnych klientach, których już masz. Twoi zwykli klienci muszą wiedzieć, jak bardzo je cenisz, nawet jeśli jesteś opanowany przez nowych kupujących. Niektóre opcje: oferuj wczesny dostęp do nowych gorących produktów lub specjalne rabaty tylko dla subskrybentów listy e-mail. (Osoby na Twojej liście e -mail będą prawdopodobnie klientami i być może częstych kupujących.) Lub wprowadzić częste klient biznes. Twoi starzy klienci pokochają to i da nowym klientom powód do powrotu.

Rozpocznij Nowy Rok oferta specjalna

Zachęć starych i nowych klientów do powrotu do sklepu ze specjalnymi promocjami w styczniu i przez cały rok. Uruchom sprzedaż prześwitu zapasów lub BOGO. Przyciągną one klientów do Twojego sklepu i pomogą ograniczyć zapasy, które w przeciwnym razie mogłyby się zgodzić. Aby zwiększyć swój zasięg, spotykaj się z niekonkurencyjnymi sprzedawcami i wzajemnie się rozwijaj (to znaczy wysyłasz wysyłanie poczty do swojej listy do ich sklepu, a oni wysyłają wysyłanie do ich listy dla Twojego sklepu).

Post Jak przekształcić kupujących w święta w całorocznych klientów, pojawił się pierwszy na Zenbusiness Inc ..