Jak księgowość jest (wreszcie) doganiana do tego, co potrzebują dzisiejszych przedsiębiorców

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 9, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

, gdy sposób, w jaki robimy działalność, zmieniła radykalnie, mała księgowość biznesowa nie była zbytnio zmieniona. Dla dzisiejszych przedsiębiorców walka z zadaniami, takimi jak księgowość i fakturowanie z tradycyjnym oprogramowaniem do księgowości biznesowej, jest sprzeczne z tym, jak naturalnie zarządzają pieniądze.

Od jakiegoś czasu, aplikacje mobilne zastąpiły, co kiedyś były koniecznościami życia codziennego: płatności pocztą, depozytami bankowymi osobistymi oraz papierowe wyciągi karty kredytowej. Jasne, te opcje są nadal dostępne dla osób przyzwyczajeni do nich. Ale jak nasza kultura nadal trwa priorytetowo łatwość i wygodę, bardziej prawdopodobne jest, że ktoś zapłacił za pośrednictwem VENMO niż z osobistym czekiem.

DIY Revolution

Wcześniejszych pokoleń małych przedsiębiorców służących do outsourcingu księgowości jako standardowej praktyki. Ale dzisiejsze przedsiębiorcy uważają, że zarządzanie książkami jest jednym z ich podstawowych obowiązków.

. Przejęcie kontroli nad tymi obowiązkami może stanowić głębsze zrozumienie kluczowych metryków finansowych i zdrowia biznesowego. Niestety, tradycyjne oprogramowanie do księgowości małej firmy często wymaga przeszkolonych księgowych i leżaków-zniechęcających właścicieli, którzy chcą radzić sobie ze sobą finansami.

W rezultacie spędzasz nierówny czas na administracyjnych zadań finansowych, a nie koncentruje się na tym, co przedsiębiorcy najlepiej robią: rozwijają swoje przedsiębiorstwa.

Jak rachunkowość rozpoczęła się

Włoski sprzedawca Benedetto Cotrugli znormalizowany, co teraz znamy jako tradycyjna księgowość w 1458 r. Użył dzienników papierowych i księgarni do śledzenia aktywów, należności, zapasów, zobowiązań, dochodów i wydatków.

W tym czasie był to wielka sprawa. Prawie 600 lat później nie tyle.

Praktyki księgowe używane dziś są nadal oparte na procesach Cotrugli – ale W świecie bankowości cyfrowej tradycyjne dziewięć kroków po prostu nie stosuje się już.

Walka do skutecznego bilansowego książek w świecie cyfrowym jest długi czas, ale zakłóceni w branży Fintech są ostatecznie dającym małym właścicielom firm lepsze opcje oprogramowania, które zapewniają informacje finansowe w czasie rzeczywistym i wyciąć czas spędzony na księgowościach.

Wybór rozwiązania

z rozszerzającym się rynkiem oprogramowania do rachunkowości, w jaki sposób przedsiębiorcy przekierowują eleganckie kampanie marketingowe, aby znaleźć narzędzie, które rzeczywiście dla nich działa?

Niezależnie od aplikacji, wybierając jeden, który jest intuicyjny i zaspokaja unikalne potrzeby biznesowe zapewni więcej wartości swoim użytkownikom niż tylko wybierając jedno z największymi dzwonami i gwizdkami, a następnie przerażając każdemu logowaniu.

Oto lista kontrolna do rozważenia podczas oceny narzędzia:

Krzywa szybkiej nauki

Szukaj rozwiązań, które nie wymagają wcześniej istniejącej wiedzy księgowej. System powinien być łatwy do skonfigurowania i użytkowania. Dobrym rozwiązaniem zapewni wyraźne wyjaśnienia językowe i zapewni cenne wskazówki po drodze.

Wbudowane procesy w celu zidentyfikowania rozbieżności

błędów połowowych (lub oszustwa) odbywa się poprzez porównanie zapisów z zapisami dostawców, banków lub firm kartą kredytową. W rachunkowości nazywa się to “pojednaniem”. Poszukaj rozwiązania oparte na chmurze, które synchronizuje z kontami bankowymi i kartami kredytowymi, aby wyeliminować ręczne prace i zmniejszyć błędy i koszty suste według kategorii z minimalnymi kranami.

Łatwa w użyciu aplikacja mobilna

Przyjazny dla mobilnych procesów księgowych powinien obejmować możliwość przeglądania raportów, dokumentów dostępu, tworzenia / wysyłania faktur i przeglądania transakcji w dowolnym miejscu telefon. Dzieje się tak dlatego, że w dzisiejszym świecie właściciele firm często są w podróży.

Bezpieczne przechowywanie w chmurze

Istnieje wiele opcji do pracy. Ale nie wszystkie są bezpieczne dla dokumentów finansowych, które powinny być zaszyfrowane, aby zapewnić wrażliwe informacje. Dobrze zaokrąglona aplikacja księgowa zapewni zaszyfrowane, przeszukiwalne przechowywanie w chmurze dla paragonów, wyciągów bankowych, faktur i rachunków, które sprawiają, że proces indywidualny przygotowuje i sprawdzanie błędów.

Proste doświadczenie fakturowania klienta

Proces fakturowania i płatności zarówno dla właścicieli biznesu, jak i klientów powinni wzmocnić relację, będąc dostępnymi i jasnymi. Oferowanie karty kredytowej / debetowej i opcje płatności przelewu bankowego Poprawiają doświadczenie dla wszystkich stron. Co więcej, możemy pomóc przyspieszyć przepływy pieniężne dla biznesu zapewniającego produkt lub usługę.

Wydajne i skuteczne przepływy pracy: najlepsze rozwiązania Trzymaj to proste, jeśli chodzi o technologię księgowości. Potężne aplikacje, które zachowują finanse biznesowe, które poruszają się naturalnie pasować do przepływu pracy właściciela – nie na odwrót.

Zmodernizowane księgowość

Oczekiwania, że ​​przedsiębiorcy mają dla zmodernizowanego doświadczenia księgowego, nie są nierozsądne. Eksplozja działalności zdalnej, GIG Gospodarka i ogólny popyt na zwiększoną elastyczność w zakresie obszarów roboczych wezwanie do większej mobilności i łatwiejszego dostępu do danych finansowych.

Sportor

Garrett Baird to prezes i dyrektor generalny zgrabnej firmy. Jego firma oferuje rozwiązania w chmurze, że setki tysięcy polegają na wprowadzeniu zamówienia finansowego ich małych przedsiębiorstw. Schludny pomaga firmom śledzić, zarządzać i scentralizować swoje dane finansowe, które mają być przygotowane do czasu podatkowego. Pomaga także na bieżąco o zdrowiu swojej działalności.

Smart Zasoby HUSTLE:

Wprowadzenie technologii do procesu księgowego

5 Podstawy księgowe dla przedsiębiorców

7 Błęstwa księgowe Małe firmy muszą unikać

Post jak księgowość jest (wreszcie) nadrabiając zaległości do tego, co dzisiejsze przedsiębiorcy pojawiły się najpierw na smarthustle. Com.

.