Introwertycy mogą być świetnymi głośnikami. Zaangażowanie jest koniecznością, nie głośno.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o July 24, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Tak, Ramon jest głośny. “Ekstrawertyk”. Często pierwszy, który podnosi rękę. Rzadko zawstydzony. Nie jest introwertykiem.

odbiorców na całym świecie, mówi o tym, jak on jest “wysokoenergetyczny”.

Jednym z pytań, które często zadawałem przez introwertyków, brzmi: “Jak mogę być świetnym mówcą i nadal być introwertykiem”.

Świetne pytanie.

Nie możesz być mną, Ramon.

Mogę “Bądź ty Humor również pomaga.

To, co najważniejsze jest poznanie swoich odbiorców i dostarczenie im tego, co jest dla nich najlepsze.

Nie trzeba być głośnym, ale musisz się angażować.

, od których się nauczyłem, od czego się nauczyłem Michael Port i Amy Port, że obecność na etapie uczenia się i sposób, w jaki dostarczasz prezentację, są tak ważne. To wymaga szkolenia i ciężkiej pracy.

Pracowałem z zespołem redakcyjnym Smart Hustle, aby złożyć to dla Ciebie.

Boisterous nie jest kluczowym

w świecie, w którym obchodzone jest bycie społecznym, głośnym i hałaśliwym, nie zawsze jest to łatwe introwertyczne. Często introwertycy są źle rozumiani i przyćmiani przez ekstrawertyków i można je łatwo przeoczyć w szkole, w pracy i w warunkach społecznych. Nie ma jednak powodu, aby sądzić, że wszyscy introwertycy są nieśmiali lub niespokojni społecznie. W rzeczywistości niektórzy z najbardziej udanych liderów na świecie są introwertycznymi – jak Bill Gates, Warren Buffett i Mark Zuckerberg. Jeśli przyjmujesz cechy, które sprawiają, że introwertyzujesz, podejmując kroki, aby być bardziej angażującymi się z innymi, możesz rozwijać się w wielu różnych ustawieniach.

Co to jest introwertyk?

będący introwertykiem to nie tylko to, jak się czujesz w sytuacjach społecznych; Chodzi również o to, jak naładujesz baterie, gdy jesteś sam. Introwertycy mają tendencję do bardziej obudzących i żywych, gdy są same ze swoimi myślami niż wtedy, gdy są z innymi ludźmi. Podczas gdy ekstrawertycy mają tendencję do prosperowania przy przebywaniu w pobliżu innych ludzi, introwertycy potrzebują czasu, aby trafić na swój wewnętrzny przycisk “Resetuj”, zwłaszcza jeśli właśnie spędzili czas w otoczeniu towarzyskim, takim jak impreza, koncert lub kolacja z przyjaciółmi.

Niektórzy ludzie rodzą się introwertyków, podczas gdy inni są introwertyczni, gdy się starzeją i zyskują prawdziwe doświadczenie. o cechach introwertyków:

introwertycy mogą nie być w stanie angażować się w małą rozmowę. Podczas gdy niektórzy ludzie postrzegają małą rozmowę jako społeczność Konieczność, introwertycy mogą być wyczerpujące. Introwertycy często lubią spędzać czas sam. Mają również głębokie myśli i emocje, które potrzebują czasu na przetwarzanie i zrozumienie. Introwertycy wolą wychodzić z małą grupą przyjaciół niż dużych grup lub z imprezami, na których od razu dzieje się dużo aktywności i hałasu. Introwertycy prawdopodobnie pomyślą, zanim będą mówić zamiast wskakiwać z opiniami, jak mógłby zrobić ekstrawertyk. Introwertycy są zwykle spostrzegawni w sprawie uczuć i działań innych, ponieważ próbują zrozumieć, jak ludzie reagują w niektórych sytuacjach lub co sprawia, że ​​są szczęśliwi lub zdenerwowani, aby mogli lepiej się z nimi odnosić w razie potrzeby.

Wyzwania w miejscu pracy dla introwertyków

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją introwertycy, jest miejsce pracy. Wielu introwertyków zmaga się z brakiem pewności siebie, czując się zastraszony przez bardziej ekstrawertyczne osoby i presję zachowywać się tak, jakby byli ekstrawertycznymi, gdy nie są. W rezultacie introwertycy mogą mieć mniejszą szansę na pracę w polu o wysokim zarabianiu niż ekstrawertycy.

introwertyków może być często postrzegane jako nieśmiałe lub pozbawione pewności siebie, ale w rzeczywistości są po prostu cichsze z natury. I w rzeczywistości introwertycy mogą rozwijać się we wszystkich środowiskach, szczególnie jeśli chodzi o komunikowanie się i budowanie relacji. Jak zauważa Harvard Business Review, nie musisz być głośno, aby zaimponować potężnym ludziom. W jednym badaniu, w którym oceniano wydajność ponad 900 dyrektorów generalnych, introwertycy częściej przekraczali oczekiwania inwestorów niż ekstrawertycy. Ponadto introwertycy często wykazują świetne umiejętności przywódcze, nawet jeśli ekstrawertycy są bardziej skłonni do zdobycia najwyższych miejsc pracy.

Wskazówki dotyczące kwitnienia jako introwertyka

Jeśli jesteś introwertykiem, nie musisz zmieniać tego, kim jesteś, aby odnieść sukces w pracy, w domu i w towarzystwie Ustawienia – pomimo tego, co mogą ci powiedzieć o “wychodzeniu ze skorupy”. Rozkwitając się jako introwertyk oznacza po prostu chęć “działania części”, gdy się liczy, ze zrozumieniem, że możesz później wrócić do domu i spędzić czas sam, aby się naładować. W tym sensie ekstrawertycy nie są w błędzie, ponieważ nie możesz być sam i cisza przez cały czas, jeśli masz nadzieję awansować w swojej karierze i relacjach interpersonalnych. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci pokochać swoje introwertyczne ja, jednocześnie wyjścia poza strefę komfortu we właściwych momentach:

Poczuj strach i zrób to i tak

Mówiąc przed tłumem i podnosząc kolegów lub przyjaciół, są chwile, kiedy możesz nie mieć innego wyboru. Wyobraź sobie, że dajesz prezentację i próbujesz przekonać pokój pełen inwestorów, aby dali ci pieniądze; To nie jest Czas wrócić do swojej skorupy. W momentach, w których musisz zagrać rolę ekstrawertycznego, spróbuj podkręcić tarczę głosu, mowy ciała i wyrazu twarzy, aby przekazać entuzjazm i emocje.

Znajdź tłum

introwertyków często czuje się nieswojo na imprezach i dużych grupach, ponieważ wokół nich jest zbyt wielu ludzi. Ale jako introwertyk możesz nadal znaleźć sposoby na cieszenie się sytuacjami społecznymi, w których musisz uczestniczyć. To nie znaczy, że musisz być życiem imprezy lub zmusić się do bycia komikiem – lub, co gorsza, angażować się w niekończącą się małą rozmowę; Po prostu poszukaj sposobów, które pozwalają ci się dobrze bawić, jednocześnie utrzymując dystans od dużych grup ludzi. Szukaj jednej lub dwóch osób, które wyglądają interesująco i zapytaj ich o powiązane tematy, takie jak rodzina, hobby i praca.

Znajdź sposoby podłączenia

introwertycznych Aby naładować baterie, ale to nie znaczy, że nie chcą wchodzić w interakcje z ludźmi w pracy. W rzeczywistości wielu introwertyków naturalnie cieszy się głębokimi rozmowami z innymi ludźmi i preferuje spotkania jeden na jednego na większych spotkaniach lub prezentacjach grupowych. Jeśli jesteś introwertykiem, który czuje się wyczerpany po spędzeniu czasu w dużych tłumach, rozważ planowanie spotkań jeden na jednego z pracownikami zamiast prowadzić spotkania personelu lub organizowanie dużych sesji burzy mózgów. Te mniejsze sesje pomogą ci zbudować zaufanie potrzebne do przeprowadzenia prezentacji w dużych grupach.

introwertyków jest często stereotypowani jako nieśmiali, samotni ludzie, którzy muszą wydostać się więcej. Ale to po prostu nie jest prawdą. Introwertycy są we wszystkich kształtach i rozmiarach, od cichych ścieków na imprezach po “działając część” jako najbardziej rozmownej osoby w pokoju. Kluczem do kwitnienia jako introwertyka jest być sobą, samotnie wykorzystać swój czas i mądrze i mądrze wykorzystać swój czas i mądrze i Nie bój się rzucić sobie wyzwanie, aby być bardziej ekstrawertycznym, gdy sytuacja wymaga większego głosu w pokoju.

Post Introwertycy mogą być świetnymi głośnikami. Zaangażowanie jest koniecznością, nie głośno. Pojawił się pierwszy na Smartthustle.com.