Greenback przed minutami i zadaniami

Opublikowany przez Andrzej Nowak o January 6, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

2022 Wreszcie rozpoczął się i najbardziej widoczne będzie przejście do normalizacji polityki z podstawowych banków centralnych. Oczywiście istnieje wiele pytań dla inwestorów w 2022 r., W tym niepewności covid, tempo normalizacji polityki pieniężnej, inflacji, wzrostu wartości w porównaniu z wartością regulacyjną, wraz z różnymi zagrożeniami geopolitycznymi. Ale rynki obecnie koncentrują się na ciężkim kalendarzu w tym tygodniu pełnym kluczowych danych, w tym spotkanie OPEC +, raport z pracy USA i protokołu FOMC.

Solidność w amerykańskim wzrostu, na szczycie podwyższonych i uporczywych presji inflacyjnych, spowodowała dramatyczny obrotek z FOMC ostatniego spadku, ponieważ jego polityka poszła z Uber-Atromińska na trzy w ciągu 2022 r. W ciągu kilku miesięcy. Rynki wycenione w trzech dokręcaniu na ten rok i kropki Fed w grudniu września nastąpił tę ołów. Uwaga będzie na nadchodzących danych, aby pomóc określić czas liftoffa z Fed Fundusze odzwierciedlające potencjał podnoszenia, jak najszybciej.

Grudzień Dontrol Raport Payroll będzie chętnie oczekiwany, ponieważ jest to punkt centralny dla stanowiska polityki Fed. Odzwierciedlając poprawę rynku pracy, płaca odzyskała obecnie 83% utraconych miejsc pracy w marcu i kwietniu 2020 r., Podczas gdy pracował przez wiele godzin odzyskały więcej 93% spadku. Prędkość powrotu do zdrowia zaskoczyła Fed i fontażna do ruchu do stożka i przyspieszyć tempo w zeszłym miesiącu. Oczekujemy dalszych zysków w grudniu z wzrostem 440K, po wzroście 210K w listopadzie 546K w październiku i 379K we wrześniu. Stawka bezrobotna powinna mieć stabilność o 4,2% na drugi miesiąc, z 4,6% w październiku. Przewidywane są wzrosły o 0,2%, podczas gdy worksweek kleje się do 34,7 od 34,8 listopada. Zakłada się, że średnie zarobki godzinowe wzrośnie 0,4%, po zyskach o 0,3% w listopadzie i 0,4% w październiku. Ale zysk wynagrodzenia Y / Y powinien ułatwić 4,2% od 4,8% z powodu twardego porównania.

Oczekuje się, że indeks produkcyjny ISM jutro zanurzy się wciąż solidnej 60,5 grudnia po wznoszeniu 0,3 kleszcze do 61.1 w listopadzie. Indeks jest skromnie wyłączony z 18-letniej wysokości 64,7 od marca. Oczekuje się, że wskaźnik grudnia ISM-NMI, w czwartek spada do 66,0 podążając za 2,4 punktem wzrostu na cały czas wysoki 69,1 w listopadzie. Nawet z dipami oczekujemy, że dane, w tym różne raporty regionalne, aby nadal pozostawić optymistyczną ścieżkę sentymentową. Rzeczywiście, większość środków pozostała w lub w pobliżu rekordowych wysokości za pośrednictwem Q4 jako przebudowy inwentaryzacji i zakłócenia łańcucha dostaw umożliwiają fabrykom cieszyć się podwyższoną mocą cenową.

Wraz z danymi warstwowymi, FedSpeak wrócił z kilkoma decydentami mówiących na Amerykańskiemu Stowarzyszenie Gospodarskie Roczne Spotkanie w tym tygodniu. Najważniejsze będą komentarze Fromullard, jednego z najbardziej jastrzębkich W FOMC, a kto obraca się w statusie głosowania w tym roku. Omówi politykę pieniężną i gospodarkę w czwartek. Daly, bardziej gościnny nonvoter, również mówi o polityce na panelu AEA w piątek. Bostic jest również na kranu. Protokoły FOMC do 13-14 grudnia posiedzenia polityczne w środę zostaną przecenione w celu dalszego wglądu w obrotu Fed i skok w kropkach, aby pokazać 3 podwyżki stóp w tym roku.

Ale jak te wszystkie mogą wpływać na dolara w tym tygodniu?

Obecnie dolar amerykański zaznaczył wyższy przeciwko kierownikom jako optymistyczny nastrój na rynku, podniósł akcje i rentowności obligacji rządowej pierwszego dnia obrotu 2022. Darami są solidnie na zielono z CAC 40 zasilającą do 1,18 % zysku, a GER30 o 0,93% wyższy. Usdindex odbił się do 96 z 95.55 obodów, pozostawiając wsparcie 95.50 (50-dniowe SMA) nietknięte przez ponad 2 miesiące.

Mimo że techniczny Strona wskazuje na rynek kołowy dla aktywów, ponieważ MAS i BB spłaszczyły sugerując konsolidację, wraz z RSI i MACD, które są bliskie zero, z podstawowej perspektywy w tym tygodniu minuty FOMC i miejsca pracy mogą zwiększyć dolara. Kolejnym silnym raportem będzie wystarczy, aby ponownie potwierdzić Fed Fed, dalszy wzrost w gospodarce i zatrudnieniu, przy jednoczesnym zmniejszeniu inflacji.

Omicron pozostaje również kluczowym sterownikiem, chociaż występują nadzieje, że mutacja, która jest bardziej zakaźna, ale prowadzi do mniejszej hospitalizacji oznacza, że ​​koniec pandemii jest w zasięgu wzroku. Oczekuje się i oczekuje się, że będzie pomagać akcjami, rentowności obligacji rządowej i dolara amerykańskiego, ponieważ handel ryzykiem obraca się niższy.

Click Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi

analityk rynku

Zrzeczenie się: To Materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani nie powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zaawansowanie w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszej wydajności nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie inwestycje tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach podanych w niniejszym komunikacie. Ten komunikat nie może być reprodukowany lub dalej rozpowszechniane bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

.