Złoto i nadchodzący tydzień

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 18, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Co napędza rynek złota?

Wraz z początkiem nowego tygodnia handlowego ceny złota i ropy wzrosły wraz z wieloma innymi towarami, jednak ropa naftowa straciła na znaczeniu, ale złoto wciąż przekracza 1950 USD.

Ostatni tydzień był pierwszym z ostatnich 10 tygodni, w którym złoto zakończyło się niżej, ale nadal było wyższe niż główne dzienne średnie kroczące. Niepewny los pakietu pomocowego USA, obok ostatnich obaw przed drugą falą wirusa Corona w Unii Europejskiej, wspiera rynek złota. Zwłaszcza po ostatnich danych o PKB z Wielkiej Brytanii i dzisiejszej Japonii, które pokazały, że PKB Japonii był sezonowo niższy o -7,8%, a dane r / r spadły o kolosalne -27,8%, najgorsze w historii. Z drugiej strony, roszczenia dotyczące bezrobocia w USA spadły w zeszłym tygodniu poniżej miliona po raz pierwszy od marca i rosną nadzieje na szczepionkę, która będzie kontynuowała ten trend spadkowy.

Na nadchodzący tydzień i po tym, jak płynność przeniosła się na rynki akcji w zeszłym tygodniu, co obniżyło poziom złota o ponad 100 USD, rynek potrzebuje bardzo mocnego powodu, aby przejść wyżej.

Złoto może wzrosnąć dalej, jeśli główne partie w Stanach Zjednoczonych nie dojdą do porozumienia w sprawie ostatecznego pakietu stymulacyjnego lub jeśli ostatecznie zatwierdzą zysk fiskalny poniżej 1 bln USD. Uczestnicy rynku będą śledzić również wiadomości dotyczące COVID-19, zwłaszcza w strefie euro, ponieważ więcej ograniczeń granicznych lub zakazów podróżowania oznacza mniej możliwości biznesowych, co z kolei oszczędza prawdopodobnie wsparcie cen złota.

Z drugiej strony, jeśli amerykański pakiet stymulacyjny z kwotą co najmniej 2 bilionów dolarów zostanie zatwierdzony, bliżej propozycji Demokratów, rynkowe niedźwiedzie będą miały przewagę, a rynek czeka na ostateczny test trzech kandydatów na szczepionki , a każda pozytywna wiadomość wpływa również negatywnie na ceny złota, akcje prawdopodobnie wzrosną wraz z dolarem, co prawdopodobnie wywrze dalszą presję na cenę złota.

Ostatecznie jednak napięcia geopolityczne, w połączeniu z ostatnią rywalizacją technologiczną między USA a Chinami, nie są czymś, co może dać inwestorom wystarczającą pewność, że ceny złota pójdą zbyt daleko w kierunku przeciwnym do ryzyka rynkowego.

złoto i nadchodzący tydzień

Przegląd techniczny

1940 $, 20 DMA to pierwsze wsparcie, a 1965 $, 50 MA na wykresie H4 to pierwszy opór. Na czterogodzinnym wykresie RSI jest na poziomie 49 z płaską linią trendu OBV, podczas gdy na wykresie dziennym RSI jest powyżej 55, a cena jest powyżej linii trendu OBV. Jednak wykres H1 nadal wspiera niewielki trend wzrostowy, ponieważ cena jest powyżej 20- i 50-godzinnych średnich kroczących, a RSI jest powyżej 55. Kluczowym poziomem jest 1950 $ jako aktualny punkt centralny, poziomy oporu początkowo na 1965 $ 50 MA, a następnie 2000 USD. W trendzie spadkowym, 1940 USD, 20 DMA może otworzyć drzwi dla głębszego trendu wokół kluczowego poziomu 1900 USD, ale 50 DMA przy 1867 USD może odwrócić trend, w przeciwnym razie trend wzrostowy złota nadal trwa .

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do kalendarza ekonomicznego

Ahura Chalki

Analityk rynku

Zastrzeżenie: jest to wiadomość marketingowa zawierająca ogólne informacje i nie obejmuje niezależnych badań inwestycyjnych. W tym przekazie marketingowym nie ma porady inwestycyjnej i nie powinno być takiego domniemania. Również kupowanie i sprzedawanie jakichkolwiek instrumentów finansowych nie powinno opierać się na tym przesłaniu. Wszystkie informacje w tym artykule zostały zebrane z dobrze znanych źródeł. Informacje zebrane z przeszłości niekoniecznie będą odzwierciedlać przyszłe warunki. Użytkownicy przyjmują do wiadomości i zgadzają się, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane są w pewnym stopniu niejasne. Przyjmują również do wiadomości i potwierdzają, że każda inwestycja w tym obszarze ma charakter bardzo wysokiego ryzyka i że użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za to ryzyko. Wychodzimy z założenia, że jeśli zainwestujemy w oparciu o informacje zawarte w tej wiadomości, nie będziemy odpowiadać za ewentualne straty.

Dzielić