Badanie GoDaddy pokazuje wpływ pandemii na firmy

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 29, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

To zajmie więcej niż ogromny wpływ pandemii na przedsiębiorstwa, aby obniżyć większość przedsiębiorców. Wiele firm ponownie zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa i trzymali się nadziei na odbijanie się.

Nowe badanie opublikowane przez GoDaddy wykazało, że 71% przedsiębiorców na całym świecie oczekuje, że ich działalność odzyska się w ciągu roku. To 45%, którzy mówią, że odbiją się w ciągu trzech do 12 miesięcy. Tymczasem, 26% są jeszcze bardziej uparty, mówiąc, że będzie odzyskać do pre-Covid-19 poziomów w ciągu trzech miesięcy lub mniej.

Małe, ale wytrzymałe

Optymizm zaobserwowano głównie w mikroprzedsiębiorstwach, które nie mają bogatych ofert, na których można polegać, w przeciwieństwie do dużych międzynarodowych firm. Z 5265 badanych przedsiębiorstw 90% miało 10 pracowników lub mniej. Połowa respondentów to przedsiębiorcy indywidualni.

Jednak większość z tych osób pozostaje pozytywna. Około połowa twierdzi, że podczas gdy Covid miał negatywny wpływ na ich działalność, są przekonani, że ich przedsięwzięcie będzie nadal działać. Trzydzieści pięć procent jest jeszcze bardziej pozytywnych, mówiąc, że wierzą, że ich małe firmy są w stanie rozwijać się w przyszłości.

Podczas gdy 29% powiedziało, że spodziewa się, że ich działalność pozostanie mniej więcej tej samej wielkości w ciągu trzech do pięciu lat, 26% powiedziało, że spodziewa się szybkiego wzrostu z co najmniej 50% wzrostem w tym okresie. Kolejne 37% spodziewa się, że ich działalność wzrośnie w tym oknie o co najmniej 25%.

Ogromny wpływ pandemii na przedsiębiorstwa

Generalnie jest to optymistyczny sentyment, mimo że 75% twierdzi, że pandemia obniżyła przychody.

Około jedna trzecia powiedziała, że muszą tymczasowo zamknąć. Pandemia zmusiła również 34% przedsiębiorców do zmiany sposobu prowadzenia działalności gospodarczej.

Około 14% stwierdziło, że zostało zmuszonych do rozszerzenia działalności online. Jedna dziesiąta została zmuszona do zwolnienia lub furlough niektórych lub wszystkich pracowników, a 3% musiał na stałe zamknąć.

Badanie wykazało również, że 68% nie otrzymało pomocy finansowej od rządu. Oznacza to, że tylko trzy na 10 przedsiębiorstw na całym świecie otrzymało pomoc.

Adaptacja do rozwoju

Przedsiębiorcy wykazali gotowość do adaptacji w tym czasie niepewności.

Około 30% powiedziało, że rozpoczęło lub planuje rozpocząć nowy biznes, non-profit lub zgiełk po stronie, w wyniku utraty pracy z powodu pandemii.

GoDaddy stwierdził, że milenialsi są bardziej skłonni (40%) niż wyżu demograficznego (12%) do prowadzenia zgiełku bocznego.

Jeśli chodzi o strony internetowe biznesowe, ponad połowa, które je powiedział, że są one wykorzystanie ich witryn więcej. Obejmuje to wykorzystanie technologii, aby ich działalność stała się bardziej cyfrowa.

Na przykład przedsiębiorcy dodają sklepy internetowe, więcej treści lub marketing cyfrowy, aby promować swoją działalność.

Zachęcanie

“Zaufanie jest zachęcające”, powiedziała Melissa Schneider z GoDaddy, wiceprezes globalnych operacji marketingowych.

“Tak trudne, jak w ciągu ostatnich sześciu miesięcy były, to inspirujące, aby zobaczyć globalnych przedsiębiorców zdeterminowanych do pracy w drodze powrotny do odzysku i sukcesu,” powiedziała.

Dodała, że ustalenia pokazują istotę przedsiębiorców.

“Sednem przedsiębiorczości jest zdolność do adaptacji i posuwać się naprzód. Badania GoDaddy pokazują, że właściciele najmniejszych firm na świecie wykazują wytrwałość i odporność, tak jak planują na dziś i na przyszłość.”

Post GoDaddy Study pokazuje, że pandemia wpływu na firmy pojawiła się po raz pierwszy w SmartHustle.com.