Wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę w przyszłym tygodniu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 20, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

W miarę jak sierpień przechodzi w trzeci tydzień, niepewność, zarówno świeża, jak i znajoma, nadal stanowi wyzwanie dla rynków, powodując zmienność na rynku obligacji, gdy stopy odbijają się od rekordowych poziomów i konsolidują się rynki akcji. Chłodzenie obawy o drugą falę pandemii wirusów i trwające tarcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, mimo że rozmowy mają zostać wznowione i impas związany z nową ustawą stymulacyjną w USA, mają się utrzymać w nadchodzącym tygodniu.

Spójrz na najważniejsze wydarzenia nadchodzących dni w naszym zwykłym cotygodniowym wydawnictwie.

Niedziela – 16 sierpnia 2020 r

  • PKB Q2 (JPY, GMT 23:50) – Oczekuje się, że japoński PKB w II kwartale implodował w ujęciu kwartalnym, z -2,2% w I kwartale do -27,2% w II kwartale.

Wtorek – 18 sierpnia 2020

  • Protokół spotkania RBA (AUD, GMT 01:30) – Nie oczekuje się żadnych niespodzianek ze strony RBA na ich ostatnim spotkaniu, ostrożna proza „zrób wszystko, co w naszej mocy” prawdopodobnie będzie kontynuowana. Lowe mówił w tym tygodniu, że podwyżki stóp procentowych nie są na kartach przez co najmniej 3 lata.
  • Pozwolenia na budowę i rozpoczęcie budowy mieszkań (USD, GMT 12:30) – Oczekuje się, że pozwolenia wzrosną do 1,30 miliona z 1,258 miliona w zeszłym miesiącu, podczas gdy liczba uruchomień spadnie z 1,186 miliona do 1,70 miliona, ogólnie rzecz biorąc, nadal będzie to wskazywać na prężność USA Rynek mieszkaniowy.

Środa – 19 sierpnia 2020 r

  • Protokół FOMC (USD, GMT 18:00) – Zdolność Federalnego Komitetu Otwartego Rynku do szoku straciła swoją dawną moc, jednak pozostaje kluczowym udokumentowanym sprawozdaniem z dyskusji, które odbywają się (on-line) między decyzjami twórcy FED. Uważaj na ton rozmów o ożywieniu, jakiekolwiek odniesienia do ujemnych stóp procentowych (nawet odniesienie byłoby czymś), widmo inflacji i bieżące problemy z krzywą dochodowości.
  • Indeks cen towarów i usług konsumenckich (GBP, GMT 06:00) – Główny CPI w lipcu ma wynieść 0,6% w lipcu (r / r) i 1,4% bazową stopę cenową, po czerwcowych liczbach na poziomie 0,6% i 1,1% dla rdzenia.
  • OPEC – spotkanie JMMC (cały dzień)

Czwartek – 20 sierpnia 2020 r

  • Cotygodniowe roszczenia w USA (USD, GMT 12:30) – Po ostatnim przekroczeniu w zeszłym tygodniu w tym tygodniu 1,0 miliona danych, dane dotyczące roszczeń będą z niecierpliwością obserwowane, aby sprawdzić, czy spadek będzie kontynuowany.
  • Niemieckie dane o zaufaniu konsumentów i PPI (EUR, GMT 06:00) – Niemiecki PPI i nastrój konsumentów będą kolejnym kluczowym wskaźnikiem poprawy nastrojów i cen w Niemczech. W zeszłym tygodniu przypadki COVID wykazały niepokojąco rozległy wzrost geograficzny.

Piątek – 21 sierpnia 2020

  • Markit PMI Composite (EUR, GMT 07:30) – oczekiwany spadek do 50,3 z 54,9 ostatnio
  • UK Markit Services PMI (GBP GMT 08:30) – oczekuje się spadku z 56,5 do 55,9 w zeszłym miesiącu.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do kalendarza ekonomicznego HotForex

Stuart Cowell

Główny Analityk Rynku

Zastrzeżenie: niniejszy materiał stanowi ogólną komunikację marketingową wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Żadne z postanowień niniejszego komunikatu nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, rekomendację inwestycyjną ani wezwanie do zakupu lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje pochodzą z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazania dotyczące wyników w przeszłości nie stanowią gwarancji ani wiarygodnego wskaźnika przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty z dźwignią charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji dokonanych na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.