EURGBP obraca się wokół klucza 0,9000 poziomu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 2, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Główny ekonomista Bank of England, Huw Pill stwierdził, że Boe jest gotowy na silną reakcję polityczną na swoim spotkaniu politycznym 3 listopada, w celu uspokojenia zmaltretowanego rynku obligacji w Wielkiej Brytanii. Komentarze pomogły zaproponować Sterling i zobaczyło, że odzyskuje się z rekordowych minima w stosunku do dolar i euro, , które zostały dotknięte podczas ogromnej wyprzedaży w poniedziałek.

Gdy inwestorzy domagają się wyższej rekompensaty za utrzymanie długu rządowego Wielkiej Brytanii, niedawnego spadku wartości funta towarzyszy wzrost rentowności obligacji w Wielkiej Brytanii. Wydajność 10-letniego pozłacania we wtorek osiągnęła prawie 14 lat 4,537% . Zapotrzebowanie to pojawia się w odpowiedzi na ogłoszenie o obniżce podatków w zeszły piątek od kanclerza Kwasi Kwarteng.

Istnieje coraz więcej obaw, że światowa gospodarka wejdzie w recesję, wśród obniżek podatków i gwarantuje, że miliardy funtów ceny energii zostaną opłacone przez wydawanie większego długu.

BOE jest zaangażowany w przywrócenie inflacji do 2,0% i podniesie stopy procentowe, aby spowolnić gospodarkę. W świetle rosnących oczekiwań inflacji rynek wycena obecnie w podwyżce w wysokości 200 pz w ciągu pozostałych 2022 r.

Tymczasem kurs wymiany EURGBP pozostaje wrażliwy wśród pogorszenia globalnego tła w dużej mierze w związku z rosnącymi stopami procentowymi USA. Rosnące stopy procentowe zwiększyły koszty pieniędzy na całym świecie, zmniejszając pożyczki i działalność gospodarczą. Spadające rynki giełdowe i ceny towarów są dowodem tego spowolnienia, podobnie jak szybujący dolar amerykański. To nieprzydatne tło prawdopodobnie utrzyma aktywa w Wielkiej Brytanii pod presją, a szterling będzie dłużej walczyć.

EURGBP WESTRADAY LIS pozostaje obecnie neutralny. Najnowszy rajd do 0,90 obszar zamienia opór 0,8720 . Ruch powyżej 0,9250 będzie ukierunkować 0,9500 Długoterminowy rezystancja. Jednak przerwa 0,8270 wsparcie zabrania krótkoterminowych perspektyw. Na razie handel w zakresie może pozostać obowiązywanie, a okrągły znak okrągły 0,9000 będzie obserwowany przez handlowców środkowych cen.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ADY PHANGESTU

Analityk rynku – HF Educational Office – Indonesia

Zrzeczenie nie stanowią niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.