Dlaczego dobra i lepsza strategia cenowa może być dla Twojej małej firmy

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 23, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Niedawna premiera produktu Peloton przypomniała mi o dobrej i lepszej najlepszej strategii cenowej i dlaczego strategia może być dla Twojej małej firmy.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Peloton sprawia, że sprzęt do ćwiczeń. Zasłynęli ze swojego roweru stacjonarnego i doświadczenia, które idzie w parze z korzystaniem z niego. Widzicie, firma produkuje również media, które ludzie, którzy ćwiczą na swoich maszynach, zużywają podczas treningu.

Firma rozszerzyła swoją linię o bieżnię. W najnowszym komunikacie firma powiększyła swoją linię produktów.

Peloton próbuje good-better-best ceny

Wcześniej w tym miesiącu, Peloton wprowadził dwa produkty na świecie. Jest tańsza bieżnia, zwana Bieżnikiem, która będzie dostępna od początku przyszłego roku. Zadebiutował również droższy rower, zwany Bike+. Jest teraz dostępny w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

W związku z tym firma nazywa teraz swój oryginalny Peloton Tread the Tread+. Oryginalny Peloton Bike jest nadal nazywany, ale teraz sprzedaje się w niższej cenie. Oto spis produktów i jego ceny:

Oryginalny Peloton Bike ($1,895) Nowy Peloton Bike+ ($2,495) Nowy Peloton Tread ($2,495) Przemianowany Peloton Tread+ ($4,295)

Jak można się spodziewać, Bike+ i Tread+ oferują dodatkowe funkcje uzasadniające ich cenę. W efekcie firma skutecznie przesunęła się w nieco lepszy model cenowy. Jest to czasami nazywane cenami warstwowymi.

To skłoniło mnie do zastanowienia się nad tą strategią i tym, jak może wyrównać twój biznes. Oto wnioski, które przedsiębiorcy mogą wyciągnąć z tej strategii cenowej.

Dzięki czemu twój produkt jest bardziej dostępny

Strategia wyceny good-better-best pozwala również na zwiększenie dostępności produktu dla klientów. Użyj najniższego końca struktury cenowej, aby przyciągnąć klientów. Rozważ to jako jeden filar dla planu pozyskiwania klientów. Następnie można wdrożyć plan wznoszenia klientów, aby kultywować tych klientów, aby stali się powtarzającymi się klientami, którzy mogą kupować droższe produkty z linii produktów. Przeczytaj to, aby dowiedzieć się, dlaczego przedsiębiorcy muszą opracować te dwa plany, a także jeszcze jeden, aby stworzyć dobrze prosperujący biznes.

Zwiększenie marży zysku i prestiżu

Dobre lepsze najlepsze ceny pozwalają również zwiększyć marże zysku na poziomie wyższej klasy ceny warstwowe. Ponieważ masz dolną część objęte “dobre” i “lepsze” oferty cenach, twój “najlepszy” warstwy może być wyższa kategoria marży dla Twojej firmy. Oferując coś premium i upewniając się, że doświadczenie spełnia swoją obietnicę, podnosi całą markę poprzez efekt Halo.

Atrakcyjne dla różnych typów klientów

Zawsze będą różne rodzaje klientów dla Twojej firmy. Nawet dla firmy, która ma precyzyjne pojęcie o tym, czego chce klienci, ci klienci nadal będą mieli różną wrażliwość na ceny i dodatkowe funkcje. Oferując więcej niż jeden wybór dzięki dobrym i lepszym najlepszym cenom, z różnymi funkcjami do rozruchu, pozwala tym klientom wybrać to, co działa najlepiej dla nich.

Tworzenie psychologii konsumenckiej działa dla Ciebie

Dobra-lepsza strategia cenowa pozwala również na to, aby psychologia konsumencka działała dla Ciebie.

Po pierwsze, może to ułatwić zrozumienie linii produktów. Innymi słowy, można użyć warstwowych cen do rozdzielania funkcji produktu. To z kolei może ułatwić potencjalnym klientom zrozumienie, co dokładnie oferujesz i ocenę, jakich funkcji potrzebują.

Po drugie, wyższa cena może rzeczywiście skusić klientów do zakupu produktu. Rozważmy eksperyment udostępniony przez profesora MIT Williama Poundstone’a w jego książce Priceless: The Myth of Fair Value. Zapytany, jakie piwo wśród dwóch woleliby, ludzie wybierają droższą opcję 80% czasu. Z trzech, będą wybierać opcję w średniej cenie 85% czasu.

Po trzecie, tworzenie różnych poziomów powoduje zmianę mentalną. Zamiast myśleć o “kupowaniu” i “nie kupowaniu” zbyt długo, decyzja ta jest podejmowana szybko. Następnie skupiamy się na poszukiwaniu najlepszej wartości.

Post Dlaczego dobra-lepsza najlepsza strategia cenowa może być dla Twojej małej firmy pojawiła się po raz pierwszy SmartHustle.com.