Crypto Weekly Review | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 6, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Rynek zapasów USA przerwał spadek w zeszłym tygodniu i wzrósł po raz pierwszy po trzech tygodniach spadku. FXPRO Poniedziałek, 31/01/2022 | 09:13 GMT-0 31/01/2022 | 09:13 GMT-0 0 FXPRO Bitcoin zyskał 7,3% w ciągu ostatniego tygodnia, kończący się w zeszłym tygodniu blisko 37 700 $. Ethereum dodał 7%, podczas gdy inne wiodące altkoiny w pierwszej 10 wykazało dynamikę mieszaną: od spadku 25% w ciągu tygodnia (Terra) do wzrostu 4,6% (moneta kosza kosza). Upadek Terry jest powiązany ze skandalem otaczającym protokół Defi Wonderland.

Całkowita kapitalizacja rynku Crypto, według Coingecko wzrosła o 1,7% do 1,79 biliona USD na tydzień.

Tydzień nie rozpoczął się zachęcająco dla Bitcoin. Pierwsza kryptokrendowa zaktualizowana sześciomiesięczne upadki poniżej 33 000 USD, ale BTC ostro odkupił krótkoterminowy spadek pośród równie ostrych odbijających się w Indicesach w USA.

Rynek zapasów USA przerwał spadek w zeszłym tygodniu i wzrósł po raz pierwszy po trzech tygodniach spadku.

Cena akcji Apple wskoczyła w piątek po pozytywnym raporcie kwartalnym i oświadczeniach Tima Cooka na temat wielkiego potencjału Metaverse.

Wzrost na giełdzie przyczynił się również do odbicia na rynku kryptokurów, które ponownie wskazuje na silną korelację akcji i aktywów cyfrowych w ostatnich czasach. Tendencja ta mogłaby kontynuować co najmniej do końca tego roku.

Pomimo stabilizacji sytuacja na rynku Crypto pozostaje bardzo krucha. Bitcoin może skończyć na trzeci miesiąc z rzędu. Spadek w styczniu wynosi ponad 17%, a pierwsza kryptocurrencja straciła już 45% od wysokości w listopadzie.

Departament Skarbu USA planuje ponownego przeglądania kontrowersyjnej propozycji finansowej w zakresie obowiązkowej weryfikacji użytkowników portfela Bitcoin w 2022. W przypadku przyjęcia, wniosek wymagałby wymiany kryptoburrency w celu zbierania danych osobowych z ich użytkownicy.

Ten artykuł został napisany przez starszego rynku FXPRO ALEX Kuptsikevich.

.