Co to jest delegacja i dlaczego jest tak przerażające | Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 9, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Spojrzenie na ukryty czynnik napędzający rynek Adam Button w czwartek, 05/05/2022 | 17:58 GMT-0 05/05/2022 | 17:58 GMT-0 0 Dźwignia to brudny mały sekret rynków finansowych w erze niskiej stopy procentowej.

transakcje są często mierzone w prostych procentach, ale rutynowe użycie dźwigni powiększa wszystko. Nie zawsze tak było, ale era tanich pieniędzy doprowadziła do zauroczenia dźwigni.

Jest to najbardziej oczywiste na rynku obligacji, na którym proste zwroty z prawie wszystkiego są znikome, ale stosując wysoką dźwignię za pomocą pożyczek lub pochodnych może prowadzić do imponujących zwrotów. To, co idzie nie tak, jest to, że dźwignia jest warstwowa lub założenia dotyczące płynności.

To wszystko stało się w marcu 2020 r., Gdy pandemia się trzymała. Standardową reakcją na światowy nieszczęście polega na kupowaniu obligacji, a plony szybko spadły z 1,6% w połowie lutego do 0,3% Jednak w dniu 9 marca. W następnych dniach, gdy rynki w pełni wpadły w panikę na całym świecie, rentowności wycofały się wyżej do 1,25%.

, że nieoczekiwany wzrost doprowadził do ogłoszenia FOMC, że kupi nieograniczone obligacje na otwartym rynku i doprowadzi do zakupu Rezerwy Federalnej ponad 300 miliardów dolarów dziennie.

Pomimo cienkich raportów Fed nigdy nie rozwiązuje problemu głównego: zbyt duża dźwignia. Zamiast tego podwoiło się ultra niskie stawki i wydrukowało więcej pieniędzy. To zachęciło handlowców do wykorzystania jeszcze większej dźwigni.

Z czasem uzależnienie od dźwigni rozprzestrzeniło się na całym świecie. Zanim Bill Hwang z Archegosa wysadził swoją osobistą fortunę w wysokości 20 miliardów dolarów i kosztował Banki Wall Street Banks, prowadził swój fundusz przy 5 -krotnym dźwigni lub więcej.

Popularyzacja opcji handlu i instrumentów pochodnych również powoduje to samo, co dźwignia. Firmy sprzedające opcje kupują/sprzedają podstawę na otwartym rynku w znacznie większych ilościach niż gotówka Służy do otwarcia handlu, aby być neutralnym ryzykiem.

Ponadto proste pożyczki na margines jest bardziej popularne niż kiedykolwiek.

Ten wykres nie przechwytuje wszystkich sposobów wykorzystania dźwigni, ale myślę, że jest to dobra ilustracja ogólnego trendu.

Co się stanie po usunięciu dźwigni?

Trade Trades działają, dopóki tego nie zrobią. W czasach szybkiego wykorzystania rynku wszystko rośnie. To stwarza więcej kupujących i nadal dodaje się.

Akcje techniczne zostały licytowane z dźwignią i połączenie kupna znacznie powyżej rozsądnej wartości podstawowej. W dół łańcucha pokarmowego dodano dźwignię, gdzie kiedykolwiek miały być pozytywne zwroty.

Wszechświat inwestycji, które mają sens w prawie zerowym procentach pożyczek, jest prawie nieograniczony. Bezpieczeństwo przynoszące 3% wynikające z 0,5% wskaźnikiem pożyczania 3x to zdrowy zwrot.

Problem polega na tym, że uczestnicy rynku patrzą teraz na rynek, który jest wyceny w funduszach Fed na 3,50-3,75% w ciągu 15 miesięcy.

To oznaczałoby pożyczkę na +4% na sfinansowanie zwrotu 3%. To nie jest dobry handel.

Na razie handlowcy mogą nadal pożyczać stosunkowo tanio, ale ludzie posiadający transakcje lewarowane uważają, że będą musieli ostatecznie wyjść. Możesz teraz sprzedać lub sprzedawać, gdy stawki osiągną 3,50%. Nikt nie chce być ostatnim za drzwiami.

Najwyraźniejszym dowodem na to, że deleverowanie jest kluczowym czynnikiem napędzającym obecnego rynku, jest to, że prawie wszystko spada. W normalnym czasie awersji do ryzyka ludzie sprzedawaliby akcje i kupowali obligacje. Teraz sprzedają oba.

Ponadto opcje stawiają zakupie zakuć, które są traktowane na głowę, co spowodowało de facto sprzedaż.

Ze względu na lata nakładania dźwigni, będzie to bolesny proces w usuwaniu go.

Najważniejsze jest to, że Fed stworzył Frankenstein z handlu dźwignią i jest Teraz próbuję zabić potwora bez zabijania gospodarki.

Ogólny brak zrozumienia tego, jak duża dźwignia rolka gra w handlu, sprawia, że ​​jestem głęboko niespokojny.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej