Co oglądać w poniedziałek: Barrick Gold

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 16, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Barrick Gold Corporation (#barrickgold) ma ogłosić Q2 202 1 wyniki na 9 sierpnia, przed otwarciem rynku. Założona w 1983 r. Spółka z siedzibą w Kanadzie zaangażowała się w produkcję i sprzedaż złota i miedzi, działań eksploracji i rozwoju kopalni.

Rysunek 1: Ekspozycja towarowa: Złoto odpowiednik Oz sprzedawany (przypisywana podstawa).

Do tej pory Barrick Gold ma 16 miejsc operacyjnych w 13 krajach. Działa 5 z 10 największych kopalń złota na świecie. W tym roku, jak stwierdzono przez Spółkę w marcu, stosunek ekspozycji towarowej złota: miedź wynosi 78%: 22%, w porównaniu do 84% z poprzedniego roku: 16%. Oczekuje się, że ekspozycja miedzi pozostała powyżej 20% na najbliższe lata.

Rysunek 2: Popyt pierwszego połowy przez sektor, tony.

Jak zgłoszono przez Radę World Gold pod koniec lipca Globalny popyt na złoto W drugim kwartale pozostaje płaski, i 10% (r / r) w pierwszej połowie (H1) z 2021 r. Popyt wobec biżuterii jest najwyższy w porównaniu z innymi aktywach złota, w pobliżu 880 ton, ale pozostał 17% poniżej 2015 roku -19 średnia; Bar i inwestycje z monety w ciągu pierwszych sześciu miesięcy w tym roku odnotował najbardziej solidny wzrost od 2013 r., W 594 tonach; Zakupy złoto banku centralnego wynosiły odpowiednio 39% i 29% wyższe niż pięć lat i dziesięcioletnie średnio H1. Z drugiej strony, złoty napływ ETF widział pierwsze wypływy netto od 2014 r., Ze względu na napływy Q2 nie jest w stanie całkowicie zrównoważyć ciężkie wypływy widoczne w Q1.

dla miedzi, fundamentals, które mogłyby wspierać siłę metali szlachetnych w najbliższej kadencji, obejmują popyt z wydatków na infrastrukturę, ograniczenia podażowe, jego rolę w globalnej dekarbonizacji i globalnej ożywieniu gospodarczej (zwłaszcza w krajach zaawansowanych), które nadal przechodzi.

.

Rysunek 3: Zgłoszono sprzedaż i EPS Versus analityk Prognoza Barricka Gold.

Powrót do Barrick Gold Corporation. W Q1 zgłoszono przychody ze sprzedaży w pobliżu $ 3,0B, w dół 9.85% (Q / Q), ale w górę 8.64% (r / r); Dostosowany EPS Ostatnio wynosił $, powyżej 17% poniżej kwartału wcześniej, ale ponad 80% wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Bezpłatne przepływów pieniężnych pozostaje stałe, przy $ 0,763b, z gotówką netto ulepszono o $ 0,5B (Q / Q) po opodatkowaniu. Wypłata dywidendy dla inwestorów wynosiła $ 0,09 USD / Udział, tak samo jak w Q4 / 2020.

W celu nadchodzącego ogłoszenia, szacunek konsensus dla sprzedaży w $ 2,9B, w dół 3,33% (Q / Q) z poprzedniego kwartału iw dół 6.45% (r / r) z tego samego okresu ubiegłego roku. Dla EPS oczekuje się, że trafi 0,26 USD, w dół 10,35% (Q / Q), ale 13.04% (r / r).

Zgodnie z Wstępnym sprawozdaniu z Q2 Q2 Spółki w połowie lipca, zgłoszona sprzedaż złota i miedzi wynosiła odpowiednio na 1,07 milionów uncji i 96 milionów funtów. Z drugiej strony produkcja złota była niższa niż w Q1 po zaplanowanych wyłączenia konserwacji, podczas gdy produkcja miedzi była nieco wyższa niż w Q1. Niemniej jednak Barrick przewiduje zarówno produkcję złotej, jak i miedzi, aby były silniejsze niż pierwsza połowa roku. Zarząd Spółki pozostaje optymistycznie w stosunku do jego perspektywy w najbliższej kadencji, stwierdzając “Pozostajemy na torze, aby osiągnąć 2021 poradnictwa”.

Analiza techniczna:

Sentyment 14 analityków pozostaje pozytywny , z zachowaną ocenę kupną Niezmienna i mediana Cena cenowa ustawiona na 29,00 USD, co wciąż jest ponad 35% powyżej ostatniej ceny bliskiej, a 14,35% powyżej najwyższego punktu tego roku widoczny w maju, 25,36 USD.

Codzienny wykres pokazuje, że cena #barrickgold doświadczyła silnego utworu od początku marca, z upadkami miesiąca o 18,80 USD. Zyski były masywne, aż wszystkie wcześniejsze straty widoczne w stycznia-lutego / 2021 w pełni odzyskane; Niedługo potem, mędrca cen przesunęła się z Bullifish do poniesionych, która prowadziła cenę akcji, która powstała i doprowadziła do utworzenia dwóch sesji, w $ 20.32 (29 czerwca, -24.80%) i $ 20.26 (19 lipca, -25,1% ). Te dwa upadki, wraz z $ 20.00 (FR 78,6%, także poziom psychologiczny) utworzyły solidne wsparcie.

Po utworzeniu zaokrąglonego dennego wzoru z dwoma niskimi, cena akcji Spółki przedłużyła wyższa i pękła powyżej $ 21.20 (lub 61,8% FIB. Poziom), jednak Bullish Momentum Waned w ostatnią środę (4 sierpnia) i nie powiodło się przerwać krytyczną strefę konfluencji, która składa się z oporu linii trendu, 100-SMA i 50,0% FIB. Odporność na poziom lub 22,00 USD. Niedźwiedzigo pędu kontynuował wczoraj, a cena jest obecnie testuje $ 21.20, FIB 61,8%. poziom lub niski szacunek oferowany przez analityków. Wskaźniki pędów, RSI pozostaje neutralne w pobliżu 50, podczas gdy stochastyka szybka linia przerywana poniżej 50.

Kliknij tutaj , aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Laince Zhang

Regional Market Analyst

Zrzeczenie się: Ten materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani należy uważać za zawierające, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zapawaby w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie poprzednich wykonania nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji w oparciu o informacje dostarczone w niniejszym komunikacie. Niniejszy komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

.